Victor (Colin Farrell) je pravou rukou kriminálního bosse jménem Alphonse (Terrence Howard), jehož gang se právě potýká s problémem. Někdo totiž systematicky zabíjí jeho členy a dokonce vyhrožuje samotnému Alphonsovi. Po stopách neznámého útočníka se vydává Victorův přítel Darcy (Dominic Cooper), který cítí šanci zavděčit se Alphonsovi a postoupit v hierarchii organizace. Uprostřed toho se Victor seznamuje s Beatrice (Noomi Rapace), tajemnou Francouzku, která žije se svou matkou, Valentine (Isabelle Huppert), ve věžáku kousek od Victora. Oba si nesou svá tajemství, oběma život uštědřil tvrdé rány a oba mají své důvody toužit po pomstě. Ale teprve vzájemná přitažlivost a vášeň jim dodá sílu uskutečnit krvavý očistný plán odplaty. (Bontonfilm)

Ashar

Dobře sladěný akční příběh s charismatickou Noomi Rapace. Colin Farrell se víc hodí do role kriminálníka, než klaďáka, kterému zabili rodinu. ()

Litvicek

To byla projednou zase extrémní kravina na kterou jsem se přinutil podívat. Sympatický Farrell byl boží jako Londynský Gangster, ovšem tady už ten maďar tolik charismatu nepobral a celkově příběh mě samotného moc neoslovil. Naomi hraje dobře spolu s Cooperem ale jen to netvoří dobrý základ filmu, bohužel. Slabší akční vývar, který se mi do paměti dostane jen s poznámkou - Nepouštět znova, nestojí to za to. ()

Burdock

Pěknej syrovej triler. Noomi Rapace umí hrát. Colin Farrell? Taky dobrý. Pytel pomst, brutální gangy, skvělej vizuál. Jen ten hlavní záporák mi přišel ze všech nejsympatičtější, ale možná to tak bylo schválně.. ()

noby

Přímočarý thriller, který celou dobu aspiruje na vyšší hodnocení, ale nikdy tam tak úplně nedojde. Scénář, herci, a vůbec všechno je shodně lehce nad průměrem, ale opakovaně škobrtá. S výjimkou dějové linky okolo Beatrice, ta je šíleně vykonstruovaná celou dobu. Žádný zázrak, ale neprohloupíte. ()

Krabak

Nebýt té konečné přestřelky, kde všichni střílí po mouchách a jen Ferrell po nepřátelích (+happy end), tak bych tomu dal snad i 80%. Kromě totálně nesympatické Noomi Rapace, z který samolibost a povrchnost jen čiší (třeba se mýlím..ale má fakt "ledovej" xicht:-D) se mi herecké obsazení zamlouvalo a herecké výkony, hlavně ten Ferrellův, byly opravdu dobré... --->70% ()

kolemjdouc

Zasmušilý Colin,ponurá atmosféra ,Chvílemi tma že ani černoši nebyli vidět (to se tedy tvůrcům nepovedlo)člověk by čekal přítmí na hřbitově a ne opačně.Děj se táhl a nezachránil to ani rychlý konec.Za ten ty tři hvězdy.. ()

tom.nosek

Oplevovi se bohužel nepodařilo dosáhnout takového tajemna, co u Mužů, kteří nenáviděli ženy. Colin Farrell bojuje proti nudnému záporákovi v opravdu dlouhém filmu s temným filtrem na kameře. Zbytek hereckého ansámblu byl buď nesympatický, nebo strašně nemastný a neslaný. Celé je to navíc spíš o dlouhých rozhodovacích procesech než o akci nebo jakémkoli jiném ději (v tom mi to trochu připomínalo Drive), takže za mě určitě ne víc než tři hvězdy. ()

F.W.Colqhoun

And why are you going to sleep in your own bed? / Because daddy keeps care of the monsters. Niels Arden Oplev se v zámořském filmovém byznysu etabloval adaptací bestselleru jednookého krále severské detektivky; hovořit v souvislosti nabídky práce pro zaoceánské producenty jako o pomstě mrtvého muže odpovídá v tomto smyslu zmínce o provazu v domě oběšencově - něco jako. Ani slušné řemeslné kvality a sklon dělat film hezčí, než by bylo s ohledem na předlohu (po)třeba, nedokáží totiž Pomstu mrtvého muže pozvednout z mizérie scénáře. Artistnost zde škodí. Příběh o pomstě maďarského inženýra, jemuž zvláštním způsobem zkříží cestu pomstychtivá kosmetička s nejvíc cool jizvou na světě přinejmenším od Angeliky, nese stopy seriózního záměru. Jestliže na straně scénáristy o bláhových, na straně režie zmařených, intruzí kýče a pitomosti, jež se nedaří maskovat ani obrazovými kvalitami, ani nápaditým vyprávěním. Soumračné a noční velkoměstské scenérie, stejně jako romance, v níž nikoliv jeden, ale oba milenci jsou na balkóně, natáčí Oplev tak zručně, že navozují v souběhu s vyčpělou zápletkou nepatřičně. Za podobně kontraproduktivní lze označit i angažmá tváří jako Isabelle Huppert (v roli hluché pianistky), F. Murray Abraham (maďarský mafioso), Dominic Cooper (newyorský Colombo), dokonce Armand Assante (boss) a koneckonců i nenáviděná Noomi Rapace. Snad vyhladovělá část evropského ansámblu přišla na své alespoň materiálně. ()

ondrula

Šmarjá, tahle sračka je v červených číslech? Je to jeden z nejhorších filmů, co jsem v poslední době viděl. Příběh je napsán a vyprávěn tak debilně, že jsem ho v podstatě nepochopil. Vztah mezi Farrellem a Rapace je tak přihlouplej a postavenej na hlavu, že jsem to snad ještě neviděl. Beatricino zohyzdění je ztvárněno tak milosrdně, že je v podstatě jen těžko postřehnutelné a je nepochopitelný, že to ona prožívá tak strašně tragicky, když je to vlastně nic ve srovnání s tím, jak se na Noomi Rapace vyřádila příroda. Investigativní činnost Victorova kámoše v závěru filmu probíhá tak hladce a skvěle, že by mu to mohl závidět i Poirot a vůbec největší pitomost je závěrečnej fight, v jehož rámci Beatrice uprostřed přestřelky duchapřítomně pustí na noťasu nahrávku, která nakonec všechno naprosto ideálně a včas vyřeší. Přehled vedlejších postav předefinoval význam termínu "zbytečnost", protože třeba výskyt Beatriciny matky (která navíc vždy říká jednu větu francouzsky a jednu anglicky) anebo Victorova maďarskýho kámoše, je očividně jen dodatečná křečovitá snaha příběh obohatit o další tajtrdlíky; ostatně měl jsem tak nějak dojem, že i samotná Beatrice tam byla vlastně dost zbytečná postava. Debilita a amatérská fušeřina tímhle filmem mlátí v každým ohledu a vážně mi hlava nebere, jak se to mohlo někomu líbit. A jestli si myslíte, že si režisér nechal ujít možnost máznout do posledního záběru přeslazenej happy end jak z 50. let, tak nenechal. ()

Mauric

Dead man down aneb čtyřpísmenné slovo začínají na "N" a končící na "uda". Můj nejoblíbenější irský ochlasta by si společně se švédskou punkovou rychlokvaškou v tomto akčním krimi-thrilleru, který slova akční a thriller splňuje tak ze třetiny, nezadali s tvajlajtovským hereckým výkonem Kirsten Stewart. Dvakrát u filmu usnout se mi nepodařilo už dlouho. Pointa je odhalena pro jistotu hned na začátku, scénář slabý a ještě hůře zrežírovaný (o všem víte nejméně deset minut dopředu v rozvláčném tempu úderné šnečí jednotky) a celkové vyznění filmu jde za hranice ztracena. ()

vander19

Colina sme tu takto ešte nemali. On sa celý film nedotkol pohárika a ani flašky. To je už čo povedať. Ale späť ku filmu. Je priemerný. Nie je zlý avšak dopozeral som ho na tri krát pretože ma to až tak nebavilo. Proste som sa do toho nezažral správnym spôsobom. Má moc hluhých a nudných miest, na ktoré pripadá až pomerne málo svetlých. Jediné čo sa mi fakt páčilo, bola postava Beatrice v podaní Noomi Rapace. Ani záverečná akčná super scéna za veľa nestála. Ale pozreť sa to dá. ()

Schuldiner

Na jedno podívání to docela zabaví, ale žádná bomba to rozhodně není a ten konec je katastrofální... Komentář píšu až po několika dnech, kdy jsem to shlédl a normálně jsem si ani nepamatoval, že jsem to viděl:-) Nevím jestli je to mnou...ale spíše tím, že to za zapamatování zas tak moc nestojí. ()

Lionheart

Tři čtvrtě doby až evropsky kvalitní film, celkem pomalý, dost konverzační, místy brutální... ale ten konec je absurdně jateční a (SPOILER SPOILER SPOILER!!!) staromódně happyendický. Pomsta je správně hnusná, když je provedena chladně a ještě více dosere všechny zasvěcené životy, ne aby ještě všem pomohla z jejich depek. Konec ve mně zanechal nechutně slaďkou pachuť... ne že bych to sympatické dvojici nepřál, ale nesedělo to tam. Škoda. ()

Dyas

Film se mi celkově velmi líbil. Má to zajímavý děj, spád a samotný Farrel byl také super. Je to sice ohraná pohádka, jak tu už někdo zmiňoval, ale to mi vůbec nevadí, protože film má podle mě skvělý příběh a je velmi dobře natočen. Navíc se romantika celkem povedla. Nakonec bych řekl, že ty 2 hodiny mi uběhly jako voda, tudíž jsem se vůbec nenudil. Rozpočet n/a ][ USA tržby $10,895,295 ][ Celosvětové tržby $18,074,539 ][ Otvírací víkend $5,345,250 ()

Haymar

Slušná práce Opleve, tenhle typ filmů prostě můžu! Výbornej Colin (nevěřim vlastním uším, že to říkám), jen ta Rapacová je (pořád) taková nějaká divná. Jednu * dolu za to finále - sice nebylo vůbec špatný ale jako z úplně jinýho filmu a celkově feeling "Dead mana" trochu shazuje ()

peetriss

Zajímavý thriller s vděčným tématem pomsty s lehkým nádechem romantiky. Dobře natočeno, obstojně napsaný scénář a atraktivní obsazení, které nezklamalo. ()

DannyBoy80

70%. Slušná stylovka. Gangsterka s vcelku dobrým příběhem, který je trošku rozmělněn vsuvkou rapace a poškozen o úplné vyjmutí části, kde je hledán a nalezen škůdce. Zahráno velmi dobře, kamera perfektní. ()

Hadriel

Nečekat nic a být překvapen, to je snad nejlepší. Dobré obsazení, parádní lokace, jednoduchá kamera funguje, střídavé dávky akce i thrilleru. Prostě fajn film. Určitě stojí za shlédnutí a zaslouží si víc pozornosti, než jaké se mu zatím dostalo. Lepší konec a je to na pět hvězd. + Farell jako věrohodnej maďar se skillem nájemného vraha. + Noomi Rapace, protože Noomi Rapace. ()

woodsman

akcna napinava pecka ked som na zaciatku videl logo WWE som si hovoril ze niaka sracka ale opak bol pravdu paradny film na konci ked vletel do domu tym autom vau pekny ich postval proti sebe ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Dánský režisér Niels Arden Oplev má bohatou filmografii, ale u nás jej známe zejména díky původní verzi Mužů, kteří nenávidí ženy. A když natočíte film, který mnozí považují za lepší, než je… (viac)

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

03.11.2011

Tvůrce původních švédských Mužů, kteří nenávidí ženy Niels Arden Oplev míří do Hollywoodu. A bere s sebou i Noomi Rapace, představitelku Lisbeth Salander (i když pro ni to americký debut nebude,… (viac)