Victor (Colin Farrell) je pravou rukou kriminálního bosse jménem Alphonse (Terrence Howard), jehož gang se právě potýká s problémem. Někdo totiž systematicky zabíjí jeho členy a dokonce vyhrožuje samotnému Alphonsovi. Po stopách neznámého útočníka se vydává Victorův přítel Darcy (Dominic Cooper), který cítí šanci zavděčit se Alphonsovi a postoupit v hierarchii organizace. Uprostřed toho se Victor seznamuje s Beatrice (Noomi Rapace), tajemnou Francouzku, která žije se svou matkou, Valentine (Isabelle Huppert), ve věžáku kousek od Victora. Oba si nesou svá tajemství, oběma život uštědřil tvrdé rány a oba mají své důvody toužit po pomstě. Ale teprve vzájemná přitažlivost a vášeň jim dodá sílu uskutečnit krvavý očistný plán odplaty. (Bontonfilm)

sadlokan

Pozor na maďarský speziální jednotky.Scenář děravej jak chaloupka strýčka Pitoma.Při sestřelování zlotřilých developerů stihne maďároš ještě pomstít zvohyzdění podivínské sousedky původem z Frankreichu a nakonec situaci vyřeší dvě naprosto sesynchronizované kulky.Von je to vlastně romantický spaghetti thriller. ()

BOURQUE

Jednoduché a nekomplikované. Muž túži po pomste za zavraždenie svojej rodiny. Nepriatelia si myslia, že je mŕtvy aj on. Herecké obsadenie na čele s C. Farell a N. Rapace je dobré, dej beží kontinuálne. Opäť veľmi dobrá práca od Opleva. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Anduril

Nebol som naladený na tento film. Ale kvôli tomu mu nemôžem dať slabšie hodnotenie. Hlavná dvojica hercov odviedla perfektnú prácu. Dobre to medzi nimi fungovalo. A páčilo sa mi, že hlavná hrdinka nemusí byť bezchybná modelka. Akcia mala rýchly spád, sled a naladeného diváka určite strhne. Plán mal Colin super premyslený a všetko do seba zapadalo. Odporúčam divákom so zmyslom pre akčné filmy s nádychom romantiky. Okrem nadávok a úvodnej prestrelky by tam nemala byť žiadna nevhodná scéna. Ale preto by som dal vekovú hranicu 15 +. ()

hEROic

podarena cesta za pomstou, dobra atmosfera, hlavni dvojice netradicni a fajn... dobre odkryvani pribehu a vykreslovani postav... bohuzel je tam dost nelogickych veci a konec je az moc utrzenej ze retezu, coz kazi celkovej dojem... i tak jsem se bavil... 75% ()

Raziel_cz

No to jsem teda čekal větší náklad. Dead Man Down je takový The Punisher bez cynismu, černého humoru, charismatického hrdiny a odsýpajícího děje. Colin Farrell sice de facto hraje dobře (ostatně, jak u něj jinak?), ale s tím věčně smutným pohledem a uslzenýma očima vypadá jako učitel z mateřské školy. Příběh docela příjemný, jenom tomu chybí víc akce (akční sekvence jsou tu jen dvě, což zamrzí o to víc, že závěrečný showdown je hodně dobrej) a přebývá půlhodina keců. Pitomé dialogy prokládané zíráním mi náladu nezvedly, je to díky nim neuvěřitelně utahané. Nenudil jsem se jenom výjimečně. ()

MickeyStuma

Neobvyklí a zajímavý snímek, kde se střídá akční a romantický motiv. Zvláštností je, že romantizmus brzdí akční švih a akčnost zase romantické rozjímání, avšak to přesto všechno funguje a oba žánry se vzájemně doplňují a motivují. Dalo by se říci, že je taková kombinace podívanou pro všechny, ale nebude tomu tak. Akční diváky bude nudit romantika a romantikům bude zase vadit násilí. Temnost příběhu už je standardem a tak nijak nepřekvapí. Je však využit na maximum společně s obrazovým vyprávěním, čehož si nelze nevšimnout. Tvůrce původního snímku 'Muži, kteří nenávidí ženy' si dal opět sakramentsky záležet. Ani Colin Farrell a Noomi Rapace nezklamali a společně podali úctyhodný herecký výkon. Byť snímek nenadchne každého, stojí za podívanou. ()

animario

Famózní temná akční romance. Včetně závěrečný přestřelky, která sice po předchozích událostech působila jak z jinýho filmu,ale čert to vem..byla to jízda. ()

bararich8

Colin Farrell a Noomi Rapace? Zajímavý páreček. Pěkně zahráno. Dobře představené problémy/strasti všech zúčastněných vás nenechá chladnými a vy tak musíte s hrdiny alespoň trochu soucítit a starat, zda přežijí či ne. Nakonec i samotný příběh nebyl úplně hloupý a ač akčních scén bylo pramálo, podařilo se i na delší stopáž udržet divákovu pozornost. 4* ()

gp_one

Další z filmů natočených prostě jinak a tedy film, který je předurčen ve velkém k divácké názorové rozepři. Jedni si prostě budou řechtat jak Hatátitlá, druzí si znechuceně odplivnou. Popravdě, to že já jsem spokojen a Dead man down se mi tak líbil, je podle mne velkou měrou způsobeno tím, že mi film sedl v daném čase, situaci a vlastním rozpoložení. Umím si totiž představit svou vlastní náladu, kdy bych to po hodině s nadávkama odpískal, film vyodpadoval a šel hledat akci jinam. Ponurý, komorní akčňák, s hutnou atmosférou, jen sporadickou, ale o to surovější akcí, který se na akční film poměrně hodně věnuje vykreslování postav. To je Dead man down! Kurňa a má to prostě říz jak maďarská čabajka! Colina já můžu, ale přesto nemůžu opomenout, že je asi stejně nepřesvědčivým maďarem, jako rusem (Útěk ze Sibiře). Spolu s pro mne téměř nekoukatelnou Noomi Rapace tak obsazení (hlavně tedy její obsazení) vidím tím největším nedostatek filmu a určitě kvůli tomu nemůžu dát plnou páru. ()

Charlie84

Nemá smysl zabývat se dějem, ten je shrnutý v názvu filmu...nic víc tam neni. Co mě zaujalo, je zvrat někde v závěrečné třetině. Samozřejmě ne dějový. Do té chvíle zajímavě budovaný thriller se slušnou atmoškou se z čista jasna přehoupne v třeskuté béčkové finále, kde automobily létají lidem do obýváků a Farrel zvládá roli libovolného Postradatelného...a zvládá ji slušně. Ale nějak jsem ten žánrový veletoč úplně neudýchal, takže za tři. Jako žánrovka na jedno použití to funguje. A nic víc jsem snad ani nečekal. ()

Nail

Supr thriller. Colin Farrell byl supr, střílečky, zápletka...vše co má pořádné akční thriller mít. Mě se to líbilo. ()

Torgal

Solídna kriminálka ktorú nad priemer povyšuje dynamika netradičného vzťahu medzi Farellom a Rapaceovou. Remeselne je to tiež na veľmi dobrej úrovni, ale z toho obsadenia sa dalo vytrieskať aj viac. 7-/10 ()

Ondr@932

Velmi kvalitní krimi thriller se špetkou romantiky a s velkou špetkou velkého napětí. Zároveň musím ocenit slušný, hutný příběh a zároveň skvělý herecký výkon Colina Farrela a také Noomi Rapace! Takže celkově milé překvapení! 80% ()

frype

Nijak obvzlášt nemám rad Farrellove hranie ale musím uznať, že niečo v tomto filme na mňa zafungovalo. Zaujímavá druhá línia filmu s Noomi Rapace dala filmu dušu a úplne iný rozmer. Vskutku zaujímavý počin aj s dobrou dávkou akcie a rozvíjania vzťahov. Film ma príjemne prekvapil a v tomto momente musím proste dať 4* ()

Jakubik

Pomsta mrtvého muže není v duchu špatným filmem. Je tu všeho přiměřeně. Jen je trochu zdlouhavý a místama i hluchý. Chybí tomu patřičný drive, aby to nějak vybočilo z řady podobných typů filmu. Obsazení je celkem fajn až Howarda, který mi v roli toho špatného moc neseděl… ()

Ygnor

Hluboce podexponovaný, a na druhou stranu přeceňovaný, a imho zcela zbytečný film. Když Opleva vyloučili producenti z pokračování Män som hatar kvinnor, tak s Rapace natočil na just tuhle rádoby temnou americkou slátaninu. Zdejšímu hodnocení se divím, jen si myslím, že velká část publika surfuje na severské vlně, kladné hodnocením též těženo z oblíbenosti hlavní představitelky, a možná také díky sentimentálnímu čumáčku zde jejího protějšku. Hodně špatné. (Neplést prosím s pokračováním Jarmuschova Dead Mana) (To byl vtip.) ()

Kingjiri

Dead Man Down jako thriller moc nefunguje, ale jako pokus o velice netradiční až bizarní romantickou podivanou už je o něco lepší. Tempo vyprávění bylo občas pomalejší než by bylo záhodno, ale sem tam se hlavně díky kameře, hudbě a schopnýmu castingu podařilo vytvořit napínavou atmosféru. Potěšilo taky pár úspěšnejch pokusů o twisty. Škoda, že stejně jako romantická složka nefungovala ta thrillerová / akční. Takhle je to totiž spíš jen průměrná podivaná, která rozhodně měla na víc, tři slabší hvězdy. ()

papaguy

Tohle točil někdo, kdo má rád francouštinu ;-) A rád rozmělňuje rozdíl mezi kladnými a zápornými hrdiny. Škoda, že si nevyjasnil, jestli točí akci, nebo drámu. Rapace výborná, jako vždy. ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Dánský režisér Niels Arden Oplev má bohatou filmografii, ale u nás jej známe zejména díky původní verzi Mužů, kteří nenávidí ženy. A když natočíte film, který mnozí považují za lepší, než je… (viac)

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

03.11.2011

Tvůrce původních švédských Mužů, kteří nenávidí ženy Niels Arden Oplev míří do Hollywoodu. A bere s sebou i Noomi Rapace, představitelku Lisbeth Salander (i když pro ni to americký debut nebude,… (viac)