Ray Breslin (Sylvester Stallone) je bežec na objednávku. Živí sa totiž ako expert na infraštruktúru väzenských zariadení. Necháva sa v nich zatvárať a hľadá diery v zabezpečovacích systémoch, ktoré sú potom následne na základe jeho analýz - a efektných útekov - odstraňované a zdokonaľované. Teraz nastupuje výkon trestu na novej zákazke, ale pozor: väzenský komplex, v ktorom sa ocitol, bol kompletne postavený na základe jeho doterajších poznatkov a pripomienok k zabezpečeniu väzníc. Tie Ray pred časom vydal knižne a pre tyranského riaditeľa tohto "nápravno- výchovného zariadenia" sa jeho manuál stal doslova bibliou. Ray sa tak ocitá vo svojej vlastnej dokonalej pasci. Nikto navyše nevie o tom, že by bol niečo iné ako radový väzeň, takže priepustka na slobodu po dobre odvedenej práci akosi chýba... Po obvyklých počiatočných nezhodách sa Rayovým parťákom v novom "domove" stáva miestny väzenský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), ktorý si tu odpykáva trest za kyber-terorizmus. Ani jemu sa vo väzení nepáči. Ale kto iný, než títo dvaja chlapíci by sa mali dostať cez Rayove bezchybné zabezpečovacie systémy a celú armádu dozorcov pod vedením fanatického riaditeľa? A je to, že sa obaja ocitli v tejto bezvýchodiskovej situácii, naozaj len nedorozumenie a zhoda náhod alebo niečí starostlivo premyslený plán? (TV Markíza)

Sengee

Ideální scénář pro tyhle dva. Napínavé, akční, dávalo to logiku, žádné přeháňky, prostě pecka film...Rakouský dub u helikoptéry nemá chybu, bála jsem se, že to bude film ztrapňovat, ale na druhou stranu, prostě to k němu patří a asi by mi tato podívaná ve filmu chyběla...Prostě třešnička na dortu a beru s nadhledem... ()

zeromen

Dvě velké akční megastár konečně spolu v hlavní roli akční pecky. Film skvěle natočený, výborný děj. Film jak má být. ()

raru

Dobre sa na to pozeralo,bolo to celkom vtipné a, jasné,bez poriadneho nadhľadu a blahosklonnosti k hlavným hrdinom by to nefungovalo.Sú to už poriadni dedkovia,najmä Arnie,ale bolo to vidno,že si tu užívajú každú minútu na pľaci. ()

Trescha

Děda a děda to rozjíždějí jako za starých časů... Guvernér musel na ten závěrečný sprint přes pul paluby dostat buď dablera,nebo nové plíce. Sly by se uživil klidně jako McGiver a navíc má v palici víc než Otíkův naučný slovník. No a Caviezel po výstupu na Golgotu v taktu Gibsonových důtek, si mohl užít taky trochu tyranii z druhé strany;-) ()

Bull2

V dnešní době je to výborný film svého žánru. Psychologie útěku je zvládnutá na jedničku, herci jsou uvěřitelní a má to i dost skvělých nápadů. Občas je sice poznat, že už si pár výsledků cucali z prstu a konec je lehce přihlouplý, ale stejně jsem se bavil od začátku až do konce. Jak vždycky říkám, nehleďte na komentáře okolo, prostě se podívejte a posuďte sami. Za mě 5 hvězdiček. Neboť jsem se nenudil. Ne jako u většiny ostatních... ()

Mahalo

Skvělí film plný akce a napětí, spojit Stallona a Schwarzeneggera je super nápad, když vzal Swarzenegger kulomet do rukou zavzpomínal jsem si na Terminátora, u filmu jsem se zasmál, a to se moc často nestává, asi jedna z nejlepších vtipných scén byla jak Schwarzenegger řekl "Nenech se zabít, toho koho zabili naposledy tu nechali hnít 3 dny, zrušili kvůli němu vězeňský bál." a Stallone odpověděl "Nechci rušit maturiťák.". ()

Nýdnol

Staří pardálové se konečně potkali bok po boku. Arnie se na stará kolena naučil konečně trochu hrát, zatímco Sly trávil volný čas sledováním MacGyvera. Děj filmu je trošičku slaboduchý, ale umí chytnout a nenudí. Příjemná jednohubka s česnekovou pomazánkou na večer. ()

CzShenny

Ray Breslin, kterého ztvárňuje Stallone, se živí útěkářstvím z věznic. Za několik let už se dokázal dostat ze všech s maximální ostrahou. Avšak teď to nabírá úplně jiné obrátky. Breslin dostává novou nabídku za dvojnásobek. Má se pokusit o útěk z věznice, která je postavena přímo tak, jak aby se vyvarovala veškerým chybám takovým, co Breslin popsal ve své knize. Už se nikdy neměl dostat na svobodu. Zpočátku nezáživný příběh, který vás drží jen díky Stallonovi, ale i to se pomalu začíná vytrácet, proto ve filmu uvidíme i Schwarzeneggera, který se pomalu spolčuje se Stallonem. Naplánují si útek atd. Prostě normální příběh, kde je plno nesouvislostí, aby se předešlo strašně dlouhému scénáři a člověk se neunudil k smrti. Avšak akce stála za to. Palec nahoru dávám i hereckému výkonu od Arnolda. Kamera mínus, střih plus. Celkově 4 hvězdy a to za hvězdné obsazení. ()

Ivuska71

Jo, věk je relativní. A tihle dva pánové jsou i přes svůj kulantně řečeno zralý věk velcí čiperové. Je radost se na ně dívat. ()

Shaman1135

NIE! toto nie je Prison Break. NIE! Sly a Arnie nebudú vyzerať ako intelektuáli ani keby mi tu na mieste sypali klady a zápory teórie strún. A NIE! ten námet je naozaj tak moc dementný ako vyzerá na papieri. No i napriek tomu všetkému musím povedať ÁNO! po dlhom čase film, pri ktorom som sa nenudil, nemal chuť prepnúť stanicu a dokonca som sa tu či tam i zabavil. Tie slabé 4* si to rozhodne zaslúžilo. ()

xenon96

No, zajimavý ale nezáživný. Nejsem asi moc fanda těchto "akčnáků". Bezmála dvě hodinky koukat jak se někdo snaží dostat z vězení, pak nějaká ta akcička a všichni stejně víme jak to dopadne. Od poloviny docela nuda. /50%/ ()

gezko

Trailer sľuboval testosterónovú sviečkovú, no nakoniec som dostal "len" rezeň. Síce poriadny kus, ale bravčový, nie kurací. Je to asi preto, že som od filmu čakal skôr Expendables (dvaja legendárni bijci vystrieľajú celú armádu), než Poslednú pevnosť. Takže prevláda mierne sklamanie. Povedzme si otvorene, že Sly sa na génia v útekoch z väzení nehodí. On je skôr na hrubú robotu. Tu niekoho zbiť, tu rozrezať pár hrdiel, tu to vystrieľať. A Arni ako počítačový expert/hacker? Csss. Jemu len veľkú zbraň treba do ruky a astalavista baby. Keďže som však fanúšik oboch borcov, musím film z priemeru vytiahnuť na 4*. Raz darmo nostalgia je nostalgia. A PS: Arnimu by som dal min. nomináciu na Oskara za jeho prvý herecký výkon od vstupu do filmovej brandže. Mám na mysli pasáž, kde hovoril po nemecky. ()

Agnostik

Legendární stárnoucí akční hrdinové,se sešli ve velmi ojedinělém a vynikajícím projektu.Snímek je opravdová akční podívaná se vším všudy a skvělým dějem.Pokud vezmete v úvahu že přes různé technické odchylky v ději ohledně plánu na útěk jde o celovečerní napínavou zábavu a nebudete rozlouskávat podrobnosti a vezmete pro tuto část pochopení,dostanete jako odměnu naprosto výbornou akční zábavu,navíc tvořenou dvěma ikonami filmového plátna. ()

lubica1995

Premiešané, popletené, všetko bolo vlastne ako malo byť. Bolo to akčné, strhujúce a napínavé. Ale nemôžem si pomôcť, niečo mi veľmi chýbalo v tomto filme. Treba vidieť. ()

carnacv

Příjemné vidět Slye a Arnieho vedle sebe, ale tohle béčko z počátku děsně netáhne a své kouzlo získává až s přibývajícím časem, avšak i tak nemá nic speciálního k nabídnutí. ()

Pythonator

POZOR POZOR!!! Dvakrát HURÁ!!! Za prvé se spolu konečně pořádně zčuchli Arnie a Sly a za druhé Arnie konečně ukázal, že umí více než jednu grimasu (ba co víc, on opravdu hraje). Plán útěku je taková kultovka, která by zapadla do osmdesátých a devadesátých let, což je tak trochu další hurá po těch současných akčních sračkách s roztřepanou kamerou a další důvod proč tento jinak hloupý film milovat. ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (viac)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)