Šéf

• USA Boss
TV spot 2
USA, (2011–2012), 16 h 55 min (Minutáž: 52–59 min)

Kelsey Grammer, Kathleen Robertson, Martin Donovan, Christian Stolte, Bill Stoneking, David Pasquesi, Jonathan Groff, Connie Nielsen (viac)

Starosta Chicaga Tom Kane (Kelsey Grammer) sa práve dozvedel, že trpí degeneratívnou neurologickou poruchou. Napriek tomu sa rozhodne ostať vo funkcii a nedať pred nikým najavo, že trpí nevyliečiteľnou chorobou. Vie o tom len jeho doktorka. Všetci v Kaneovom okolí sú priveľmi zaneprázdnení, aby si mohli všimnúť, že niečo nie je v poriadku. Podarí sa niekomu odhaliť jeho tajomstvo, aký dopad to bude mať na jeho politickú kariéru? (Tolf)

IXOXI

Boss vyšel v době, kterou považuji za zcela nevhodnou pro seriál z politického prostředí. Čas od času je to v seriálu vidět, když se z politiků stávají naprosto nesmyslně větší monstra, než by nutně museli být. Komentář k první sérii: Ze začátku je Boss nuda... velké množství rozhovorů, všichni se tváří velmi vážně a čas od času někomu ujedou nervy... Nemoc Toma Kanea se projevuje po celou dobu velmi okatě jen v okamžicích, kdy se to hodí. První čtyři díly považuji za naprostý průměr, který mě nijak nenadchl a klidně bych si je odpustil. Následující dva díly úroveň dokonce poklesla, ale přesto jsem chtěl vědět, jak se celý seriál vyvine. Poslední dva díly se rozjela akce. Předchozí díly připravily úrodnou půdu a vše se tak mohlo spustit. Dialogy z ničeho nic začaly dávat skutečný smysl, již se nejednala o rádoby moudré "kecy". Pozorný divák sice vždy věděl, co bude následovat, ale přesto jsem si děj vychutnával. Závěr samotný (poslední dva díly) bych hodnotil 100%. Kelsey Grammer ukázal, že dokáže hrát i vážné role (v druhé polovině série), ale nejlepší herecký výkon podle mě předvedl Martin Donovan. Začátek druhé série (prvních šest dílů) je celkově více vyrovnaný, zábavný a docela i napínavý. Následující čtyři díly jsou bohužel opět slabší. Nejprve jsem zvažoval zvednout moje hodnocení na ****, ale vzhledem k snadné předvídatelnosti, "lacinému" sexu a často i neracionálnímu chování nemohu. ()

vinc_vega

Tom Kane (Kelsey Grammer) je Boss a nie je kladnou postavou. Napriek tomu mu držíte palce, aby jeho špinavá hra uspela. Politické zápletky striedajú tie osobné, klasicky ako v každom seriály. Osobné príbehy postupom dostávajú politický význam. Tom Kane mi v istých momentoch, hlavne ku koncu prvej sezóny, pripomínal Tonyho Soprana. Rozdiel je len v tom, že všetko prebieha vo vysokých politických kruhoch, používa však rovnaké zbrane. Kanenovi tiež úspešne sekundujú výborné (a v prípade Kitty aj "eroticky") vedľajšie postavy. Zaujímavé, že žiadna z nich nie je skutočne nevinná (nakoniec tak ako v realite) a má svoju temnú stránku. Osem dielov výbornej drámy. Chcem viac, a zároveň radšej nie. (Je správne robiť zlé veci, pre vyššie dobro?) ()

huzgi

Naprosto dokonalá analýza běhu světa. Kdekoli a kdykoli. Moc, síla, slabost, váhání. Spojenci, protivníci. V rodině, firmě, sousedství, kdekoli na světě. Tak robustní, agresivní, zraňující, dojemné, bolestné. Uhrančivost příběhu a postav, dokonalé herectví, hudba, kamera, všechno. Malström politiky a vesmíru vůbec. ()

Ivoman

WOW ! Kelsey Grammer předvádí monstrózní politické hry v pozadí. Uvěříte mu všechno. Všechny manipulace, které předvádí jsou vynikající, do toho nemoc, která mu přivádí do živého světa iluze ... Fascinující podívaná do světa politického pozadí. Brutální obětování vlastní dcery při dosažení svého cíle nebo nikdy nevyjádřené zapletené prsty ve vraždách, jsou bonbonkem. Mimochodem, dceru jsem po jejím uvěznění začal nesnášet a po té i nenávidět, redaktora a později šéfredaktora, jsem nesnášel od začátku. :-) ()

Sennhie

Když už nic, tak ten sex aspoň za něco stojí. Ale ne. Seriál má až dech beroucí atmosféru, herci jsou charismatičtí a přesvědčivý v každém momentu a úvodní znělka je luxus. Po znělce k seriálu How to Make It in America snad druhá nejlepší, jakou jsem měl tu možnost vidět. ()

zodiak217

Definitivne jeden z najlepších seriálov aké som kedy videl. Je to tip projektu, ktorý váš buď úplne pohltí a tak vtiqhje, ze nebudete vedieť prestatvapebo yobzabalite po prvej epizode ako Američania a poviete si, ze je to nuda. Mňa to dostávalo postupne, no už po prvej časti má úplne dostal Kelsey Grammer. Nechápem kde tŕň človek bol po dokončení Frasiera. Je to jeden z najchatizmatickejsich hercov vôbec abrejto úlohy sa zmocnil majstrovky. Možno si ho väčšina zaskatulkovala ako komedialneho herca, no ukázal ze v dramatickom seriály sa cíti ako dola. Cena Emmy je určite v spravnych rukách. Taktiež má úplne dostali herecké obsadenie. Úprimne nemá som na seriály dosť náročný, pretože mi nestačí len skvelý dej ale potrpim si aj na hudbe, hercoch, ich vierohodnosti, gradacii deja. V tomto pripade sš to všetko nejak zišli spolu a bolo cítiť, ze intrigy a politické machinácie, celkove zápletky seriálu sa čoraz viac vyostruju. Najväčším mínusom je určite, ze produkcia zabalila tento projekt už pi dvoch seriach kvôli sledovanosti. SOS. Fakt som unesený a i ked posledná časť skončila otvorené, nebol to ani zlý koniec no ani happy end. Možno som trochu dúfal, ze scenáristi uzdravia starostu nadobro a nechajú fanúšikov v pokoji, ze ich hrdina je na tom dobre, no ale koniec ukázal zr jeho sila, moc a predvídavosť ani zďaleka nie su ukončené a nikomu sa ho nepodarilo dostať nakolena. Mocný Thomas Kane. Jeho postava bola tak majestatja ze ju musí človek peň obdivovat. Vždy rozmýšľal o pár krokov dopredu a vždy sa snažil zachovať si svoju tvár i ked v politike je to ťažké. I ked robil radikálne rozhodnutia vždy si ich vedel zdôvodniť a nakotivovat ľudí naokolo správnym spisobom. Oceňujem aj reálnosť tohto seriálu lebo všetko tam bolo tak americky uveritelne, ze divák mal pocit akoby sa to všetko dialo v reálnom čase za jeho oknom. Prakticky nemám žiadne výhrady. Veľa toho zostali nevypovedane, no i napriek tomu to bol dobrý koniec. Opäť Kurty späť v hre, stabilita mesta na dosah, no vracajuca sa choroba. Klobúk dole pred všetkými, ktorí sa podieľali na tomto projekte. ()

VanThomass

Perfektní seriál, který ukazuje, jak to v politice opravdu ve skutečnosti stojí. Seriál je postaven hlavně na dialozích a ty jsou opravdu na vysoké úrovni, stejně jako hlavní představitel starosty Toma Kanea Kelsey Grammer. Proto není určitě překvapením, že se chystá druhá řada. ()

house336

Líbil se mi komentář, že seriál nemá jedinou kladnou postavu. Kelsey Grammer je skvělý a charismatický herec a ikdyž není kladný, tak prostě musíte být na jeho straně. Podle mě jeden z nejlepších seriálů současné doby. ()

lajkus

SPOILER Je to neskutečně divný.... Teda nemyslim seriál, ale asi já jsem divnej... Přesto že se jedná o seriál který mě moc zajímá svým námětem (zkorumpovaná politika), postavy jsou supr (pár je jich průměrných, ale žádná mě vysloveně nesere), hlavním protagonistou je skvěla zahranej antihrdina a 1. série je neskutečně skvělá (konec se mi těžko rozdechával), tak mám problém s 2. sérií.... A vůbec nevim proč.... Antihrdina je furt skvělej, postavy ok, něco zajímavého se furt děje.... Asi je to tím, že někdy v půlce 1. série dostal pro mě seriál neskutečný nádech, zkrátka banda ze starostova okolí se rozhodne ho sundat (z postu, né zabít) a starosta to několikrát řekne, že si ty kdo mu to udělali najde a zničí je. A já si řekl WOW to je ono, pomsta.... A pak vidíte buldoka starostu jak hlavou proráží nejen zdi ale i lidi stojící mu v cestě... Zkrátka námět první řady.... To mi ve 2. sérii chybí, přesto že se tam něco děje, tak mi to ve výsledku nedává smysl a nevim jestli to vůbec může skončit jednim uzavřením děje, než dvaceti nesouvisejícími konci..... Je to jen můj subjektivní pocit, ale seriál mě už tolik nebaví a dám si od něj trochu pokoj a zkusim 2. řadu zase za pár tejdnů.... Jinak starosta je ANDĚL SMRTI..... ()

the_robbie

Skvelá politická dráma z prostredia Chicaga. Príbehu nie je čo vytknúť, aj keď som predpokladal väčšie zapojenie Kaneovho zdravotného stavu do obrazu. Najlepšieho nováčika sezóny však z tohto seriálu robia dokonale spracované postavy a ohromné herecké výkony, predovšetkým zo strany Grammera, Donovana a Garityho. ***** (druhá séria objednaná) ()

SisQa

Naprostý souhlas se Shusikou :) nejsem velká fanynka politických filmů, ale jeden večer jsem si stáhla první díl a už ti šlo rychle :) seriál je dynamický, pořád se něco děje, ale nejdůležitější je, že jsou tam takové zvraty, které může napsat snad jen sám život :) skutečně dokonalé a taky nechci pokračování ()

yuri009

Musím říci, že politické seriály mě až na vyjímky (Jistě, pane premiére, The Thick of it) nechávají chladným ale tento seriál mi naprosto učaroval. Hlavně díky vynikajícímu výkonu Grammera v podání starosty. Zatím 100% za první sérii ()

polko

Úloha starostu sadla Kelsey Grammerovi prekvapivo dobre. Jediné (no o to väčšie) sklamania nastalo, keď som zistil, že druhou sériou sa seriál končí a to bez logického záveru... ()

Julia Roberts a knižní bestseller

Julia Roberts a knižní bestseller

13.06.2018

Julia Roberts (Pretty Woman, Blízko od sebe) si zahraje v chystané adaptaci knižního bestselleru Včelička od spisovatele Chrise Cleavea. Roberts bude zároveň i produkovat, o scénář se potom postará… (viac)