Most

• Česko Most (viac)
Krimi / Thriller / Mysteriózny
Švédsko / Dánsko / Nemecko, (2011–2018), 36 h 53 min (Minutáž: 57–60 min)

Tvorcovia:

Hans Rosenfeldt

Sofia Helin, Kim Bodnia, Thure Lindhardt, Rafael Pettersson, Sarah Boberg, Dag Malmberg, Puk Scharbau, Lars Simonsen, Gabriel Flores Jair, Henrik Lundström (viac)

Na moste, medzi Dánskom a Švédskom, nájdu telo mŕtvej ženy, ktoré leží presne na hraničnej čiare. Tento kuriózny prípad spojí vyšetrovateľov dvoch krajín, empatického dobráka Martina Rohdeho za Dánsku stranu a strohú a odmeranú Sagu Norénovú za stranu Švédsku. Most je nielen dejiskom prvej vraždy sériového vraha, ale aj symbolom spojenia dvoch krajín a najmä úzkej spolupráce dvoch protikladných vyšetrovateľov, ktorí budú prípad riešiť... Na moste medzi Kodaňou a Malmo nájdu napoly prepolenú mŕtvolu muža z mestského úradu v Malmo. Prípad dostane na starosti detektívka Saga Norenová. Pri  pátraní zistí, že spodná polovica tela patrí neznámej Dánke a tak sa musí spojiť s kolegom z dánskej polície Martinom Rohdem a viesť vyšetrovanie spolu s ním. V rovnakom čase privezú do nemocnice v Kodani Gorana Soringera, ktorému majú transplantovať nové srdce. Lekári však skonštatujú, že je na operáciu veľmi slabý a srdce poskytnú inému pacientovi. Goranova manželka Charlotte ponúkne nemocnici nové cétečko , ak manželovi nájdu včas nové srdce.  Veronika trpí vo vzťahu s násilným, drogovo závislým manželom Sorenom. Sociálny pracovník Stefan Lindberg jej ponúkne  možnosť začať nový život, ak Sorena opustí. Medzičasom Saga a Martin identifikujú auto, ktorým boli telá privezené na most. Patrí novinárovi Danielovi Ferbému. (RTVS)

Recenzie používateľa Fr k tomuto seriálu (3)

Most (2011)

1.SÉRIE ,,PROMIŇTE MI TO DRAMA. JE TĚŽKÉ BÝT VYSLYŠEN V DNEŠNÍ DOBĚ. PROTO PŘEDPOKLÁDÁM, ŽE UŽ MÁM VAŠI PLNOU POZORNOST. TY ŽENY NA MOSTĚ BYLY JEN ZAČÁTEK. ČEKAJÍ NÁS ZAJÍMAVÉ ČASY..…“ /// Věčně hladovej a nadrženej Martin, zábavně asociální Saga, zločinec, kterýmu (že prej…) ležej na srdci společenský problémy, nevokoukanej seversky chladnej styl vyprávění – jestli nemasturbujete 5 x denně na těma Amíckejma CSI (odkuďkoliv), tak tady by to mohlo (hned na poprvý) klapnout. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Šukám manželky kolegům (nebo kolegů?). 2.) Umím napočítat víc jak do Sedmi. 3.) Thx za titule ,,PlaviiCZ a coolbobr“ a ,,taynna“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** /// 2.SÉRIE O MORU, MLADÝCH LIDECH A OTRÁVENÝM JÍDLE… /// Když to do Mostu/Mostu nakouří loď se čtyřma spoutanejma mládežníkama nakaženejma morem, je třeba troubit na poplach. Povolat Sagu a Martina, kterej je furt (z jedničky) kapku rozhozenej. Hodně prostoru dostává asociálnost Sagy, ale … to už tolik nefunguje. Překvapilo mě, jak se to rozbíhá pomalu, ale hubu mi zavřou vod pátýho dílu. Než všechny ty postavy naberou na zajímavosti, hold chvilku trvá. Právě jejich propojení a problémy jsou tím, co dělá tuhle krimi zajímavou. Severští ekoteroristé berou svou věc vážně, takže o mrtvoly není nouze. Tvůrci navíc věděj, že nejen smrtí živ je divák. Nečekejte žádný Sluníčko, páč čím hnusnějc, tím líp. Podobnou představu maj i o Happy endu. Takže je to hodně o lidech. Což potvrděj (obě) závěrečný dramata. Přiznávám, že takhle parádně vygradovanej seroš nepamatuju. A pak, že smrt vyřeší všechny problémy… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Votevírám laboratoř. 2.) Nevím, jak mám bojovat za „svoji“ věc. 3.) Thx za titule ,,coolbobr a panot“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** /// 3.SÉRIE PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** /// 4.SÉRIE PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Season 3 (2015) (S03)

,,PROČ BYCH MĚL TRPĚT, KDYŽ NETRPÍ TI, CO JSOU ZA TO ZODPOVĚDNÍ?“... /// Celkem dost postav (kam se sere Temnej případ). Samozřejmostí je všudypřítomná severská ponurost, ze který i ti, kteří nikdy nic v knižní podobě nepřelouskali, pochopěj, vo co přicházej. Bron nebude nikdy fenoménem jako třeba Temný případ. V mnoha věcech ho ovšem předčí. Nejen skromností… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu zjistit, jak vypadá severskej rapl. 2.) Spojuje nás most. Mám začít vraždit? 3. Thx za titule „jaCUBE“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

Season 4 (2018) (S04)

„OBA JSME PĚKNĚ V PRDELI, CO?“ ... „MYSLÍM, ŽE SE NÁM CELKEM DAŘILO, VZHLEDEM K NAŠIM PSYCHICKÝM POTÍŽÍM…“ /// Poldové Saga a Henrik řeší svoje problémy – Saga větší, protože smrdí v lochu za vraždu máti. Ale třeba... kurva, ten první díl má ale překvapivej konec! Kromě problémů je tady samozřejmě i případ. A zaplejtá se do něj čím dál víc osob. Někdo kladně, někdo míň a je tady celkem dost dětí. Ve čtvrtým díle (teprve? Nebo - už?) začíná bejt jasný, kam tenhle krimi propletenec směřuje. Zajímavý je, jak ty jejich osobní problémy táhnou celej seriál a vyšetřování je tady jakoby náhodou (říkám jakoby...). A jelikož se tentokrát propíraj spíš kostlivci z Henrikovi skříně, dojde k rozluštění jedný velký tajenky. Prostě paráda. A kdyby ses Sago chtěla vrátit, klidně zavolej... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Když se řekne „severská krimi“, vybavím si „MOST“. 2.) Münchhausenův syndrom? Neznám... 3.) Thx za titule ,, jaCUBE“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Zaklínač obsadil Vesemira

Zaklínač obsadil Vesemira

29.02.2020

Kolem role Geraltova mentora v seriálovém Zaklínači se dlouhé měsíce točily nejrůznější spekulace. Zaprvé tu byl Mark Hamill, favorit mezi fanoušky, který se na sociálních sítích sám vyjadřoval… (viac)