Sanitka 2

Česko, 2013, 12 h 29 min (Minutáž: 57–58 min)

Réžia:

Filip Renč

Scenár:

Ivan Hubač

Kamera:

Petr Hojda

Jiří Dvořák, Jaromír Hanzlík, Dagmar Havlová, Pavel Zedníček, Zlata Adamovská, Marek Vašut, Petr Kostka, Tomáš Juřička, Michal Dlouhý, Iveta Jiřičková (viac)

Pokračovanie legendárneho seriálu z 80. rokov. Zažijeme stretnutie s pôvodnými postavami, už o niečo staršími, i postavami úplne novými, ktoré sa pripájajú k trinásťdielnemu televíznemu románu o záchrannej službe dnešných dní.

Doktor Jandera, bývalý legendárny riaditeľ záchrannej služby, sa vracia zo svojho pôsobenia v Afrike v rámci Lekárov bez hraníc. Stretáva sa so svojou rodinou, s Eliškou, kedysi veľkou láskou a dnes už iba bývalou manželkou, s dospelým synom Markom, začínajúcim lekárom, bratom Jardou, riaditeľom konzervatória a jeho ženou Alžbetou, ktorej slábne zrak – ale aj so svojou druhou ženou, doktorkou Markétou Foldynovou, nemocničnou lekárkou, pochádzajúcou z veľmi bohatej rodiny. Stretnutie je zložité a mnohé predznamenávajúce: rozpaky oboch manželiek, synova nezávislosť, ale i nešťastie brata a jeho ženy. Sám doktor Jandera sa vracia do neistoty, čo sám so sebou a svojím životom. Prichádza nový riaditeľ záchrannej služby, doktor Kaderka, vynikajúci odborník zasiahnutý osobným rodinným nešťastím. Býva u svojej ráznej matky a začína v Prahe od nuly – zoznamuje sa s pôvodnými i novými postavami, ktorých osudy sú tak či onak späté so Záchrannou službou. Konflikty a problémy však neprebiehajú iba v záchrannej službe ale aj v oboch rodinách doktora Janderu. A čo to skutočne znamená slúžiť v záchrannej službe ukáže konkrétny prípad veľkej záchrannej akcie: havárie plno obsadeného autobusu. (STV)

Recenzie používateľa otík k tomuto seriálu (5)

Sanitka 2 (2013)

A máme tu naprosto zbytečné pokračování legendární (aspoň pro mně) jedničky. Po shlédnutí tří dílů bych zas až tak přísný jako další hodnotitelé nebyl, i když. Je zde spousta vztahů, kdy si jeden druhému lezou do zelí, na staré postavy se naroubují jejich příbuzní (mladý Jandera, mladý Mádr či jeho nevěrná žena Simona Mádrová), přidají se nové postavy, trochu se vše zašmodrchá a dějová linie je hotova. Napsat dnes solidní příběh je čím dál těžší a tady se to zatím nepovedlo. Navíc jak bouračka autobusu, tak snesení či nesnesení pacienta po schodech a záchrana pacienta se psem už tu bylo. Co se týká hlavních postav, mladý Jandera je mi teda těžce nesympatický, starý Jandera je stále neskutečně tvrdohlavý a svým vztahem k Elišce mě naprosto točí, ředitel Kaderka je solidní postavou, která však dolézá za ženou svého nejlepšího kamaráda. Aspoň že Fanda zůstal stejně pohodovým řidičem a brácha starého Jandery i se svou ženou se také moc nezměnili. Spousta dalších postav včetně doktora Don Juána i Tatouška a starého pejskaře Korejse nejsou špatné, ale neoslní. Akční, výjezdové i záchranářské akce zase naopak upoutají a nebýt občas trochu až krvelačných scén, byl bych zcela spokojen. A aspoň že na závěr zůstala stará dobrá klasická píseň tria Hložek, Gottwald, Zagorová. Sečteno a podtrženo na závěr - průměrné, leč naprosto zbytečné pokračování něčeho, co bylo tisíckrát lepší. V předposledním díle na koncertě vystoupí Vilém Čok, což je docela zajímavá věc. Poslední díl, který se věnuje výbuchu plynu na koncertě, je vizuálně údernou tečkou za seriálem, který příběhově ukázal, že české seriály jsou s nápady v koncích, ale vizuál máme dobrý. Bohužel i tak nutno konstatovat, že syrovost posledního dílu původní Sanitky ani ten poslední masakr nemohl přiblížit. Závěrem lze snad jen říci, že Sanitka 2 není vyloženě průšvih, ale tak nějak zůstala za očekáváním. ()

Epizoda 7 (2013) (E07)

Asi jeden z nejlepších dílů díky super případu záchrany muže na ulici bodnutému do srdce. Dalším případem je paraglajdista, ale hlavním a velmi smutným případem je okradnutí Alžběty, která díky tomu zahyne. Dění kolem Gordona je nic moc, prostě nevěrná manželka je prostě problém. Lehce nadprůměrný díl. ()

Epizoda 8 (2013) (E08)

Na případy slušný díl, ale jinak cancy a kydy. Středobodem dílu je Járova pomsta kradnoucím cikánům, která se vyvine trochu jinak, než si představoval. Tohle se opravdu povedlo. Druhým dobrým případem je záchrana ženy, která dostala mozkovou mrtvičku, zhroutila se doma a komunikuje pouze ťukáním do telefonu. Zbytek je trapárna, dění kolem Gordona už je trapné, děj s Kaderkovým bráchou a jeho obrazy zcela nezajímavé. A vztah Kaderky s Janderovou ženou je úplně postavený na hlavu. ()

Epizoda 9 (2013) (E09)

Díl plný canců a zbytečných keců kolem postav, zásahů je málo, scény zaměřené na policejní zásah sice působivé kamerou, ale zcela mimo divákům zájem. Výbuch auta s drogovým dealerem je dobře natočen, ale je to krátké, bouračka doktora Radosty úplně trapná, takže jediným pořádným zásahem (a vlastně nezásahem) je napadení doktorky Foldynové psychicky labilním starším mužem a její záchrana hrdinným Kaderkou. Velmi slabý díl. ()

Epizoda 10 (2013) (E10)

Máme tu dva zásadní případy - ošetření muslimky, z čehož se vyklube sakra osudný případ pro doktora Janderu st. + zástava srdce mladé maminky, jejíž malý synek díky své duchapřítomnosti a díky ochotě doktora Bláhy ji zachrání. Dílem se pak prolíná postava bývalého řidiče sanitky Cíglera (Igor Bareš), která nadělá pořádnou neplechu všem záchranářům + postava bývalé dispečerky Áni (Iveta Jiřičková), která poruší záchranářský kodex a užívá si života za cizí prachy, přičemž celkem neočekávaně se jí podaří zmizet na jiný kontinent.  Tentokrát moc času na cancy a kydy nebylo, tak to byl slušný díl s očekávaným koncem. ()