Superhviezdy magického sveta Burt Wonderstone (Steve Carell) a Anton Marvelton (Steve Buscemi) kraľujú už od nepamäti pódiám Las Vegas a minimálne rovnako dlho sa im sypú milióny od sponzorov i vďačných divákov, uchvátených ich jedinečnými ilúziami - čo je spolu so všetkým tým bombastickým haló okolo. neoddeliteľne spojeným s týmto biznisom, ako voda na mlyn pre Burtovo neprestajne sa zväčšujúce ego! Nik zatiaľ netuší, teda okrem hŕstky zasvätených, že ich najväčším trikom v súčasnosti je... Balamutenie publika predstieraním ich priateľstva na život a na smrť, pretože v súkromí už dávno nemôžu jeden druhého vystáť! Ich najväčším problémom ale je nekonvenčný pouličný kúzelník Steve Gray (Jim Carrey), ktorého fanúšikovská základňa exponenciálne rastie doslova každým dňom – vďaka mimoriadne extravagantným trikom, vo svetle ktorých aj ich hviezdna šou vyzerá len ako nudné a vekmi otrepané nedeľné matiné. Osud im však predsa len dopraje poslednú šancu vzchopiť sa a znovu nakopnúť vzájomnú, v poslednom čase trestuhodne pokrivkávajúcu spoluprácu... Ibaže to môže vyjsť len za nie práve najreálnejšie vyzerajúceho predpokladu, že si Burt konečne spomenie, čo ho pôvodne doviedlo k mágii – a že z nej obaja opäť nájdu poriadny kus vo svojich srdciach! (TV Markíza)

kolodej1

mínusem tohoto filmu je, že hlavní postavu ztvárňuje Steve Carell, do zmizení Steva Buscemiho to ještě šlo, ale pak měl film herecky táhnout Steve a to bylo slabé, docela nuda. Osvěžením byly výstupy Jima Carreyho, který ale neměl zase tak velký prostor, nicméně bylo to zábavné, člověk měl aspoň důvod se zasmát. Jeho postava film do značné míry zachraňuje. Olivia Wild byla zůstala herecky nevyužitá, ale aspoň je na ní hezký pohled. I když je fakt, že kvůli tomu si filmy nepouštím. Co se příběhu týče, tak byl především zoufale předvídatelný, myslím, že každý po půl hodině už ví, jak by se to podle pravidel Hollywoodu mělo vyvíjet a opravdu, šablona je dodržena naprosto přesně. Celkově to nebylo nic moc, i když nějaké záblesky dobrých nápadů a zajímavé či vtipné scény tu k vidění byly. Nemohu se zbavit pocitu, že tohle je spíš než úspěch trochu zmařená šance. ()

Goumen

Čekal jsem o něco větší zábavu, ale celkově i tak povedená komedie a hlavně skvělá parodie na Crisse Angela v podání Jima Carreyho ()

Delfador

Popravdě, nikdy sem neměl pana Andílka ani "kouzelníky" jako je on rád, takže tento film mi udělal jen radost. Staré triky mají podle mě své kouzlo (pokud se v nich nemusí rozmačkat nebo částečně vykostit nějaké zvíře, aby podobné vyletělo z klobouku a lidi žasli). ()

Brenda.Ch

Trochu mi to připomíná Ledově ostří - jak ti dva chlapi dělali to krasobruslení. Je to kapánek méně vtipné, ale bavila jsem se u toho dost ! Jim Carrey si tam zahrál další svou typickou roli neúnavného blázna a ústřední dvojice byla tak neskutečně "nelíbivá", až to bylo opravdu vtipné. :-D Dobrá oddychovka. Asi nejvíc mě pobavilo to rozdávání knížek o kouzlení těm hladovým dětem, jak se snažily ty knížky ochutnat a jak si ten chlapeček šťastně odnášel králíka z klobouku a po cestě otvíral kudlu. :-D O posledním náročném kouzelnickém triku ani nemluvě, takovou absurditu jen tak nevymyslíte. :-D ()

Mydlivoj

Jimovi Carreymu jeho filmový "kouzelnický" pseudonym Prznič mozků,hlavně na konci filmu,naprosto seděl. Vůči mé osobě to byl spíš Prznič očí...naprosto mě nepobavil jeho trapný a ubohý výkon. Pokaždé když se objevil mě vlastně začal docela s*át. Ale jinak film mě docela dost pobavil. Hlavně závěrečná scéna s přemísťováním lidí. :) ()

Epco

Človek od spojenia Carrey, Carell nejako automaticky čaká že sa bude smiať. V tomto prípade je opak pravdou a tak humor zabezpečujú skôr postavy vedľajšie. Problém je že aj tento je skôr trápny ako vtipný. A tak výsledné 2* zabezpečuje ako vždy výborný Alan Arkin a Olivia Wilde za svoje neskutočné dekoračné schopnosti. ()

snupko13

Buscemimu hlavné úlohy nesedia a Pištu Carella som nikdy nepokladal za nejakého extra komika, skôr za náhodného okoloidúceho. To Jima Carreyho kariérne úlohy sú naozaj všetky pamätné a aj keď nemá vo filme hlavné slovo, je sa na čo pozerať a hlavne na čom zasmiať. Nakoniec možno len vďaka nemu sa "kúzelná" komédia s dosť slabým scenárom zachraňuje v priemerných vodách. Jedine žeby Carrey prišiel na to ako tromfnúť všetkých a zavŕtal si do hlavy vŕtačkou. :D ()

Mark1983

Není to komedie,u které bych se doslova válel smíchy po zemi,ale je to průměrná úsměvná komedie,která neurazí,jelikož mě docela zabavila.Ale s tou vrtačkou na konci to bylo originální. :-D ()

Raziel811

Extrémně nudný příběh viděný nespočetněkrát. Carell odvádí svůj díl práce dobře, Buscemi naopak moc místa nemá a Olivia Wilde je zde klasicky pro parádu. Škoda, že po představění charakterů člověk ví přesně jak celý film dopadne. ()

Marlo

Nebýt pár velice zábavných výstupů Jima Carryho ( a že jich bohužel vážně není moc ) tak bych hodnotil o hvězdu níže za oddychovou komedi na kterou za pár dnů zapomenu. Ještě musím zmínit velice nesympatickou postavu kterou ztvárnil S. Carell který bohužel zabírá 99 % snímku a opomíjenou (nevyužitou) postavu S. Buscemiho... Bohužel zklamání... ()

Dataminer

Režisér tu dle mého promarnil obrovskou šanci. Film není špatný, ale pro mě má hodně hluchých míst a občas příliž natahované vtipné scény, které pak nejsou tak vtipné. Po povedeném úvodu, který diváka uvede do původu hlavní kouzelnické dvojice následuje z méno pohledu značně slabá první polovina, která je vyplněna pro mě již zmíněným natahovaným balastem. Nicméně od poloviny filmu už se to lepší a naštěstí se tento trend stupňuje až do samotného konce filmu. Velmi mě potěšilo cameo Davida Copperfielda. Hlavní hrdina musí čelit pouličnímu mágo(ro)vi, kterého výborně stvárníl můj oblíbenec Jim Carrey, na kterém je vidět jak si postavu užívá a naprosto přesně naráží na současné "mágy". Film okořenila svojí účastí i krásná Olivia Wilde, což bude minimálně mužšká polovina diváků kladně kvitovat. Steve Buscemi je jako vždy postavička sama pro sebe, kdy stejně jako u Olivie mohl jejich umění režisér využít mnohem více. Kdyby byl celý film tak vtipný jako poslední 3 minuty se stěhování publika a Jimem s vrtákem v hlavě, tak to mohlo být za plný počet. ()

Luciaaas2

Tohle, že byla komedie? Hmm, tak sem asi jedinej, který se nezasmál, snad občas, když se objevil Jim Carrey, kterému dlouhé vlasy s vousy sedí. Přemýšlel jsem, že bych ho rád viděl v nějakém akčním film, nebo v thrilleru. Steve Carell se snaží, ale moc mi nesedí. Z filmu by se dalo vyždímat mnohem více a námět byl dobrý, být schopnějšího režiséra a schopnějšího scénaristy, mohla to být skvělá letní zábava ()

Smerfito

Průměrná v celku zábavná komedie hlavně jak Jim carrey paroduje Chrise Angela to byli asi nejvic scény u kterých jsem se zasmál... jinak jak říkám - průměr ()

fabregas1

Souboj dvou bláznivých kouzelníků v podání Jima Carreyho a Steve Carella by měla být dostatečné lákadlo. Tento film se musí trefit do vašeho vkusu, jinak může nastat malér. Najdou se tu povedené momenty, ale taky pár nevydařených. Doporučuji moc neočekávat a doufat v příjemné překvapení. ()

Kdo natočí Flashpoint od DC?

Kdo natočí Flashpoint od DC?

17.01.2018

Ve světle nedostatečných tržeb Ligy spravedlnosti (655 milionů dolarů nestačí ani na výdělky Muže z oceli) se filmový vesmír od DC maličko překopává. Jeho řízení teď bude mít na starost Walter Hamada… (viac)

Kdo sepíše Spider-Mana?

Kdo sepíše Spider-Mana?

19.07.2015

Tobey Maguire (Spider-Man) a Andrew Garfield (Amazing Spider-Man) si užívají pavoučí důchod a Tom Holland (Nic nás nerozdělí) se naopak chystá na svůj marvelácký debut. Poprvé ho jako Petera Parkera… (viac)

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (viac)