Kronika

• Česko Kronika (viac)

Čeho byste byli schopni, kdybyste získali nadpřirozené schopnosti? Použili byste je ve jménu dobra a pomáhali světu, nebo byste se přiklonili na stranu zla? Toto dilema řeší i tři kamarádi ze střední školy, kterým jejich náhle nabyté nadpřirozené schopnosti přerostou přes hlavu. Charismatický a populární hezoun Steve, třídní vědátor Matt a v kolektivu nepříliš oblíbený Andrew jsou kamarádi ze střední školy. Tito obyčejní sedmnáctiletí kluci se v ničem zásadním neliší od ostatních teenagerů až do chvíle, kdy shodou okolností v lese naleznou záhadnou substanci a tím získají nadpřirozené schopnosti. Díky nim mohou dělat věci, o kterých se jim předtím ani nesnilo. Své schopnosti ale neumí rozumně využít a slouží jim pouze jako nástroj pro zábavu a krácení dlouhé chvíle, a tak svou nadlidskou sílu testují sami na sobě a na lidech ve svém okolí. Svědky jejich nadpřirozených schopností můžeme být díky Andrewově kameře, která původně měla sloužit pro záznam týraní jeho opileckého otce. Postupem času se ovšem životy hlavních hrdinů začínají zamotávat, nadpřirozené schopnosti přestávají zvládat a probouzí se v nich temnější stránky jejich osobnosti. Jejich žerty už nejsou zábavné, ale spíš nebezpečné. A teprve když začnou hazardovat i s lidskými životy, začínají si naplno uvědomovat, že si se svou silou nemohou tak snadno zahrávat. (oficiálny text distribútora)

dogzila

Nebyť tých hlupučkých Amerických umelohmotných puberťáckych žvástov, ktoré zabili prvú polovicu snímku si tento film zaslúžil určite o 1* viac. Taký mix 90210 a Heroes. A čo preboha majú zase rozrobené s tými akože amatérskymi kamerami? :) Na konci slzky na krajíčku, tak predsa sa dostal do kláštora v Číne. Koniec negatív , pekné efekty a sympatický hlavní hrdinovia dávajú tomuto filmu zmysel. ()

stuj

Aneb jak tři cápci dělají skopičiny s nově nabytými schopnostmi. Je osvěžující, že není přítomen žádný hlavní super enemák nebo nepřátelská vláda s armádou. Je to opravdu jen o třech klucích. Jen škoda, že je vše natočeno Blair Witch stylem, což někdy ruší. ()

Creap

Hodně omýlaný námět s nevšedním zpracováním. Právě díky tomu se liší od ostatních "superhrdinských" filmů. Škoda jednoduchého příběhu a předem jasné zápletky. + pro zpracování ()

Yelush

Keďže súčasná už vykradnutá kinematografia chŕli väčšinou len samé nezmysly, som vždy veľmi rád, keď sa z času načas objaví niečo aspoň trošku originálne, zaujímavé, vkusné a zároveň jednoduché a priamočiare. A Chronicle presne tieto atribúty spĺňa. Veľmi ma potešila hlavne autentickosť a relatívna uveriteľnosť príbehu, naozaj vynikajúce efekty a celková taká ľahkosť celého filmu. Tvorcovia sa veľmi nepúšťali do zložitého vykresľovania charakterov postáv či vysvetľovania prečo a čo sa vlastne stalo, vnútorné či osobné rozpory s nadobudnutými schopnosťami riešili tiež triezvo a vkusne a snažili sa najmä ukázať, čo by sa asi mohlo stať normálnym teenagerom, keby... Filmy točené akože amatérskou kamerou sú dnes už bežné, ale vždy je to pohyb po tenkom ľade a nie vždy to vyjde, no tu ma amatérska kamera nijako nevyrušovala a tvorcovia túto formu veľmi pekne ukočírovali. Samozrejme celý námet sa dal urobiť aj lepšie, ale bez nejakých hviezd a brutálneho rozpočtu, zvládnuté výborne. ()

xxxblade

Zajímavý způsob kamery nízký rozpočet, mlady režiser a vznikl velmi dobrý snímek. Hodně mě překvapil a kdo má rád lehké scifi komix určitě potěší. Kdo by nechtěl s hlavnímy hrdiny měnit :D Ale nečekejte žadnou Marvelovku a snímek u kterýho se rozhodně nudit nebudete. ()

bakda

Je to praktický o klukovy co ej skoro superman a pak se zblázní a jen tka se začne motat sfetovanej městem a celý ho chce zničit... Pak se ukaže jeho kamoš druhej superman a chce ho zachranit i s městem.... Tohle je opravdu kravina a nechapu jak to muže mít 70% koukat se na dokument o schnutí barvy je možná lepší než se na to kouknout znova. ()

PANKY71

vtipnej létající medvídek...:-)) Potom už jen názorná ukázka jak vlastní moc může zaslepit člověka, kterej byl do té doby looser. Koukatelné sci-fi drama ale jen průměr. Akční konec filmu se ovšem povedl. ()

Bednobuch

Film mě nakonec hodně překvapil. První půlhodina je dost nuda, další půlhodina je taková vyčkávací. Zajímavě se to rozjíždí, ale přesto záleží na závěru, jestli celý film nepohřbí. Ale závěr, tedy poslední půlhodina je dobře udělaná. Slušné efekty, dokončení příběhu. Takže celkový výsledek dobrý. Jen nemám rád filmy z osobního pohledu a jako osobní kamerou. Proto jen tři hvězdy. ()

laco176

super namet, perfekny scenar, len ta kamera - je to asi teraz cool, ale mne to dost vadilo a len kvoli tomu som dal o hviezdicku menej. ()

klobasa

Scénář v podstatě nula,ale v závěru jako ukázka realizačních schopností řežiséra dechberoucí.Co on dokázal za těch pár šupů natočit, nechapu.60%. ()

oliamiri

Věera sem na to koukal a musím říct že to nebylo špatný. Já filmy natáčený ruční kamerou moc nežeru a ne vždycky mě baví, ale tohle je docela vyjímka,protože díky nadpřirozenejm schonostem těch borců je ten film víc normální. Výborná je postava Andrewa(DeHaan). Děj docela odsejpá, ale jak začnou borci lítat tak mě to už tolik nebralo,ale je fakt že díky tomu bylo finále opravdu povedený. ()

tere_z5

Pro mě nový oblíbený film :) .. Ačkoliv nemám ráda co by "amatérské" filmy jako je Záhada Blair Witch či Paranormal Activity a jiné. Tak k tomuhle to sedí. Je to celkem nenáročný snímek, u kterého se i zasmějete. Kronika je rozdělena do dvou pomyslných částí - první, kdy tři mladící získají nadpřirozené schopnosti a učí se s ni mi pracovat ( pro mě ta vtipnější část ) .. scénky z obchodního domu, parkoviště, první létání - top :) a do druhé části, která se lehce zvrtává do post-apokalyptického konce za aktivní pomoci jednoho z hlavních hrdinů - alfa samce Andrewa. Hodnotím 100% ()

Polda99

Nenáročná příjemná oddychovka se zajímavým nápadem použití kamery jako u dokumentu. Nijak náročný film, který sice ničím příliš nezaujme, ale zároveň rozhodně ničím neurazí a pokud chcete film na odreagování bez nutnosti na něm nějak přemýšlet, tak Chronicle rozhodně není špatnou volbou.... ()

vojacek

Slabota. Parta adolescentů získá zvláštní schopnosti, předvádí se a pak se to jednomu vymkne z rukou. Otřesná kamera, žádný děj, hlavní hrdinové po sobě neustále pokřikují (film jsem viděl s dabingem). Nemám nic proti filmům pro teenagery, naopak je mám rád, ale takhle by to teda nešlo. Nemůžu jinak než za *, a to jenom díky nízkému věku režiséra a ucházejícím trikům. ()

Rapollo

Jak to vypadá když superpower získá partička hysterických puberťáků: Jeheey! Wooow! Awsome! Už po pěti minutách jsem z nich šílel, po deseti mě doslova srali. Když už pubertu nelze zakázat de iure, měla by být (alespoň v této debilní rovině) zakázána alespoň ve filmech. A další věc: když dva dělají totéž, není to totéž. To, co fungovalo v Záhadě v Blair Witch, foxácí totálně pohnojili. Prosím příště už žádnou amatérsky-dokumentární kameru! ()

Kronika se dočká sequelu

Kronika se dočká sequelu

06.08.2021

Kronika, povedené found-footage sci-fi drama režiséra Joshe Tranka z roku 2012, se dočká oficiálního pokračování. Snímek, v němž si zahráli Dane DeHaan nebo Michael B. Jordan, vyprávěl o skupince… (viac)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (viac)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (viac)