Kronika

• Česko Kronika (viac)

Čeho byste byli schopni, kdybyste získali nadpřirozené schopnosti? Použili byste je ve jménu dobra a pomáhali světu, nebo byste se přiklonili na stranu zla? Toto dilema řeší i tři kamarádi ze střední školy, kterým jejich náhle nabyté nadpřirozené schopnosti přerostou přes hlavu. Charismatický a populární hezoun Steve, třídní vědátor Matt a v kolektivu nepříliš oblíbený Andrew jsou kamarádi ze střední školy. Tito obyčejní sedmnáctiletí kluci se v ničem zásadním neliší od ostatních teenagerů až do chvíle, kdy shodou okolností v lese naleznou záhadnou substanci a tím získají nadpřirozené schopnosti. Díky nim mohou dělat věci, o kterých se jim předtím ani nesnilo. Své schopnosti ale neumí rozumně využít a slouží jim pouze jako nástroj pro zábavu a krácení dlouhé chvíle, a tak svou nadlidskou sílu testují sami na sobě a na lidech ve svém okolí. Svědky jejich nadpřirozených schopností můžeme být díky Andrewově kameře, která původně měla sloužit pro záznam týraní jeho opileckého otce. Postupem času se ovšem životy hlavních hrdinů začínají zamotávat, nadpřirozené schopnosti přestávají zvládat a probouzí se v nich temnější stránky jejich osobnosti. Jejich žerty už nejsou zábavné, ale spíš nebezpečné. A teprve když začnou hazardovat i s lidskými životy, začínají si naplno uvědomovat, že si se svou silou nemohou tak snadno zahrávat. (oficiálny text distribútora)

dur.dur

Dalo by se říct až komorní zachycení svou podstatou okázalých superhrdinských schopností. Autoři možná mohli víc pracovat na vztazích mezi třemi hlavními aktéry - mohly tak být o něco hlubší, třeba v oblasti stanovení pravidel, jež jsou pouze krátce zmíněny, ale které mají potenciál být složkou, kolem které můžou vzniknout (a ony koneckonců v malé míře vznikají) zajímavé dialogy a spory mezi hrdiny. Film kvůli tomu stojí tak trochu na pomezí mezi hlubším ztvárněním tématu a jeho pouhým alternativním zachycením. Ale ve světle celkového dojmu je to pouhá maličkost, která zážitek nijak neruší. ()

Romeroo

V životě jsem se dostal opravdu mockrát do díry, ale nic podobného to semnou neudělalo. Ano byl to fajn pocit, ale umět po tomhle to co ty tří chlapci...no wooow. Rozhodně bych se nechoval tak dětsky jako oni, a tam mi právě chybí ta podstata věci, když tedy odepřu samotný vlez do díry a jeho následek. Pak je tady druhá stránka věci a to je zábava se vším tím lítáním, efekty a prostě triky co byly na oko hezké a hlavně v HD se na ně hezky dívalo. Hezky přitáhnuté tři hvězdy. ()

carodejb

Filmov o utlačovaných deckách, ktoré sa stanú superhrdinmi, je dosť. Tak isto aj formát „Found footage“ nie je tak cool ako kedysi. Môže prienikom týchto dvoch vecí vzniknúť niečo nové? Môže! Nejde o nejak prelomový film, avšak k žánrom sa stavia pomerne originálne. Zápletka dovoľuje kamere to čo si v podobných filmoch nemôže dovoliť a superdinský origin je tu naozaj realisticky poňatý. Plusom sú aj herecké výkony a zaujímavá psychológia postáv. Veď prečo by sme mali zachraňovať svet keď môžeme plašiť ľudí v supermarkete? ()

Scelleton

Jelikož nám zde film zmodral a hodnocení kleslo, byl jsem nucen se na film podívat znovu a přehodnotit svůj dosavadní verdikt. Nic však nezměním. Film je podle mě dokonalý ve všech směrech. Hluboká myšlenka zpracovaná skvělým byť jednodušším příběhem, celkem kvalitní scénář a hlavně mix hororu, sci-fi, komedie a hlavně výborné drama. Kamerový styl také skvělý a dodá filmu více na napětí. Největším plusem je také celkové vyvrcholení, přestože víte, že film nemá kdejaký rozpočet, efektů je tu dost a dost. ()

JK77

Najskor som nechapal preco sa to porovnava s Cloverfielde , poslednych 15 minut som pochopil. Skoda ze ich nebolo viac, a ze cernoska sa zbavil tak jednoducho. Inak pre mna prijemne prekvapenie. ()

PetrC.

/DC/ Na první pohled by se řeklo, že půjde o průměrný, relativně krátký a lacině působící film. Jak zavádějící! Chronicle je ukázkově vygradovaný a především velmi zdařile režijně uchopený snímek. Geniální surovosti výpovědi pomáhá absence hudby, "dějová" práce s kamerou a naturalisticky vypadající efekty, jež alespoň podle mého názoru v mnohém předčí postprodukčně přepiplané triky ve většině blockbusterů. Velice milé překvapení. 83 % ()

vipeerr

Na kameru natočené sci-fi dobrodružství které si užije kdokoli s byť sebemenší oblibou v super schopnostech. Parta kamarádů ovládne telekinezi, kde se jeden z nich, největší podivín a vyvrhel vymyká extrémním talentem schopnost dostat pod kontrolu. Hlavní hrdina mi do role perfektně seděl, protože jsem mu tu vyšinutost prostě věřil. Sen mnoha z nás se ovšem změnil ve snahu zastavit již zmiňovaného talentovaného chlapce před vyhlazením lidské rasy neboť se domníval že je nadčlověk a je potřeba si onu havěť "lidskou rasu" podmanit. Efekty byli použity v perfektním měřítku, žádné přeplácané exploze, blesky a jiskry. Prostě špičkově zmáknuté tlakové vlny, hýbání a deformování předmětů. Dávám 3* , první za nápad, jinými slovy za uvěřitelnost [nebereme-li v potaz neuvěřitelnost :) ] druhou za efekty, třetí za napětí, chtěl jsem dát čtvrtou za finální probodnutí 6 metrovým 150kg oštěpem ale to mi prostě nestačilo. ()

kirmakX6on

zajímavé, temné, svérázné a dějově docela uvěřitelné sci-fi, dobře natočené. Lze doporučit i lidem, kteří neulítávají na nadpřirozených schopnostech. 88% ()

Renie42

Líbí se mi nadpřirozený schopnosti studentů, kéž bych to uměla taky. Jen jak se to mění k horšímu mě děsí. Ten pohled na film jako z kamery byl zajímavý. ()

marek29

Velmi zajímavý scifi který přivádí na obrazovku přesně moje představy o lítání ve snu. Konec trošku bezradnější a docela destruktivní ale asi to muselo nějak vyeskalovat tak proč ne řežbou na které se utratí většina rozpočtu? :) 4 z 5 velmi zajímavé počin. Ale briliant to není ()

Brano

Na začiatok veľké mínus za roztrasenú domácu kameru. A ďalšie veľké mínus za dej, ktorý tento film nemal žiadny. Zo začiatku to vyzeralo nádejne. Partia pubertiakov získa nadprirodzene schopnosti a bol som zvedavý čo sa bude diať ďalej. Lenže okrem krem šaškovania deti v tomto akoby dokumente nič zmysluplného som neuvidel. Navyše hlavná postava v podaní Dane DeHaana mi bola dosť nesympatická a otravná. Zbytočný film. ()

XXXXXXXX

Krásný případ toho, jak to dopadne, když se superschopnosti dostanou do papuch superlůzrovi. Film doporučuji pouze těm, kteří vždycky chtěli vidět, jak by vypadal náctiletý anti-superman. (Za předpokladu že nikdy neměl holku, kamarády, a otec ho mlátíl kdy mohl). Béčko jak vyšité... ()

Pitryx odpad!

Léééééééééééétajíííííííííííícííííííííííííííí Čestmíííííííííííííííííííííííííííírrrrrrrrr. Co dodat více. Jen obsazením mládeže to chtěli zachránit, aby to bavilo alespoň náctileté. A aby si mohly holky tasit kapesníčky, mrskneme do story i umírající matku. Snad se jim to (tvůrcům) povedlo. U mne absolutní propadák. Měl jsem dodržet své předsevzetí, že FF už ani rezavým drátem. 20171026 8356/8936 o/1 s.u. dab ()

Blazkowicz

Točit film z pohledu příruční kamery většinou nedopadá moc dobře a tohle je zrovna zářný příklad. K tomu se přidá stupidní příběh o nějakých třech ufňukancích se superschopnostmi a blbost je na světě. 2-* ()

Crybaby

Toto bol ovela viac hororovy film ako 'Fright Night' ktory to ma aj v popise ze je to 'Horor'. Ten koniec to bolo ako z Parnormal Activity. Skvele, scenar vyborny, prevedenie este lepsie. Koniec bol totalne peckovy. Uz teraz, v stvrtine roka viem s istotou povedat ze toto je premna jeden z NAJ filmov r.2012. ()

Kronika se dočká sequelu

Kronika se dočká sequelu

06.08.2021

Kronika, povedené found-footage sci-fi drama režiséra Joshe Tranka z roku 2012, se dočká oficiálního pokračování. Snímek, v němž si zahráli Dane DeHaan nebo Michael B. Jordan, vyprávěl o skupince… (viac)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (viac)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (viac)