Lettanea

Na začiatku druhej série jemne dochádza dych ale nevidím to ako problém... Boj s Casterom bol "potrebný" aby sa okolo toho vyriešili ostatné veci. Celá druhá séria bola o dosť brutálnejšia, konečne boli vidieť aj činy bez kopy zbytočných kecov. Koniec DOSŤ drsný, ale inak výborný. Veľmi oceňujem že postavy dostali približne rovnako miesta a Saber nebola centrom pozornosti .Teším sa na remake Stay nightu ktorý snáď vnesie do pokračovania viac dôstojnosti ako obyčajný Stay night. Inak Zero jasných 5* ()

Koonix

[] Opening-Ending [] Áno, tu bol už potenciál celého Fate Projectu zúžitkovaný naplno, a my si tak môžeme užiť geniálnu, dospelú a emóciami nabitú story plnú nečiernobielych postáv a brilantných dialógov. A Ending je jedným z najlepších ktoré som videl. ()

DaweForeman

To co jsem napsal k první sérii, se hodí i k této druhé. Akorát musím přidat navíc komentář, že tahle část byla přece jenom více dramtičtější. Navíc člověk, co znal informace ze Stay Night, tak zjistil, že vše tam ukázané nebylo úplně tak, jak se zdálo a že vše mělo svojí druhou stranu mince. Samozřejmě se tu i ukázala v silném podání i ona etická část. Jediný co mi tam chybí je info, jak vlastně zemřel pak Kiritsugu a co se stalo se Sakurou. ()

darthvader77

Get in looser we are going conquering Tak druhá série nám vyvrcholila a já se tetelím blahem jak se krásně podařilo navázat na původní FSN. Ke kladům určitě patří, že hlavní (záporný?) hrdina dojel na to, co sám sebou dělal (ne a vůbec nezáleží na tom, že Grál byl posedlý zaotharismem už předtím) Především nekompromisní likvidace team Lancer je pastvou pro oko a závěrečná konfrontace Iskandara s Králem Hrdinů je jedním slovem epická. Co trochu zamrzí jsou Kiritsugovi flasbhacky (aneb nebylo by to anime, aby minimálně jedna z postav neměl trauma z dětství) a pak konfrontace Kotomineho a Kiritsuga (kdy teda Kiritsugu má šílený plot armor v podobě Avalonu) a pak samozřejmě opět někdo je zabit a vůbec není vysvětleno jak to přežil. A jako na potvoru i tady je Gilgameš jedinou postavou, který nedostal ani deset vteřin flashbacku, ti tvůrci my to snad dělají naschvál :) (ale aspoň byl zmíněn Enkidu) Poslední věcí je, že Angra Mainyu je taková deus ex machina. To by nevadilo, jestli by to bylo vysvětleno v dalších pokračování, ale ono není a tak teda Kiritsugova konfrontace s Grálem postráda to, co měla třeba konfrontace Otce s Pravdou v Brotherhoodu tedy nějaký pocit uzavřeného kruhu. (alespoň teda do momentu, než začnete číst tu zatracenou vizuální novelu, což mne jako diváka ale ABSOLUTNĚ NEZAJÍMÁ) Všechno tohle jsou ovšem minimální vady na kráse a já tady musím tomuhle zatleskat, protože Fate/Zero je epické dílo, kterému k dokonalosti vskutku chybí jen kousíček :) ()

blade23mc

Navazování na první sérii bylo parádní a ze začátku několik dílů mělo dostatečnou šťávu. Ale pak se tam toho začalo moc vysvětlovat, vracet do minulosti, zamýšlet na něčím vyšším a koncem mě to úplně odrovnalo v horším smyslu. Nějak jsem se v tom možná trochu poztrácel. Takže začátek skvělé, pak průměr až horší. 60% ()