MINDHUNTER: Lovci myšlenek

• USA Mindhunter
USA, (2017–2019), 17 h 1 min (Minutáž: 34–74 min)

Tvorcovia:

Joe Penhall

Predloha:

Mark Olshaker (kniha), John Douglas (kniha)

Hudba:

Jason Hill

Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv, Stacey Roca, Hannah Gross, Joe Tuttle, Cotter Smith, Albert Jones, Lauren Glazier, Michael Cerveris, June Carryl (viac)

S oběma hlavními hrdiny, agenty FBI, se vracíme v čase do roku 1979. Společně s mladým agentem Holdenem Fordem (Jonathan Groff) a jeho zkušeným kolegou Billim Tenchem (Holt McCallany) se podíváme nejen do věznice, kde jsou vězněni ti nejhorší a nejbrutálnější sérioví vrazi, ale především do jejich hlav – s cílem dopadnout ty násilníky, kteří stále běhají po svobodě. (geklon)

Recenzie používateľa Rocky88 k tomuto seriálu (6)

MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017)

Skvěle vybrané hlavní role, výborný námět (častému nepochopení postupů ostatními je v dnešní době opravdu úsměvné), ale hlavně pro mě naprosto nečekané velké porce napětí, což je u konverzačního titulu něco nevídaného. Divák má opravdovou radost, když moucha sedne na lep a začne ze svý huby zvracet jedno zvrácený moudro za druhým. Druhá série je netrpělivě očekávána. ()

Epizoda 1 (2017) (S01E01)

První díl dává tušit, co se rozběhne v dílech dalších, a tak i přesto, že spousta času padla na představení a profilování hlavních protagonistů a jejich situace, díl navnadí. Co se týče režie, je to Fincher jak vyšitý. ()

Epizoda 2 (2017) (S01E02)

V tomto díle seriál odhalí plně svou formu a obsah, každý tak bude vědět, zda pokračovat ve sledování či ne. Cesta do hlouby vrahovy duše je výborná, dialogy napínavé, za mě jednoznačně plné hodnocení. ()

Epizoda 6 (2017) (S01E06)

Krátký (v porovnání s ostaními) díl, který má však ukázkovou úvodní sekvenci. Troufnu si říct, že nevidět v úvodních titulkách jméno Tobiase Lindholma, tipoval bych Finchera. ()

Epizoda 1 (2019) (S02E01)

Pilot nalajnoval, co mohl a skutečně je nač se těšit. Soustředil se výhradně na interakci mezi postavami, žádní vrazi (jen jeden honimír), takže hodnocení "jen" za 4. ()

Epizoda 2 (2019) (S02E02)

Wow. Zpověď v autě a interview s vrahem posedlým démonem. Prostě wow. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

23.02.2023

David Fincher dotočil svůj nový film

David Fincher dotočil svůj nový film

31.03.2022

Tradičně si režisér David Fincher (Sedm, Zodiac) mezi svými filmy nechává pár let rozestup, oblíbený tvůrce teď ale naštěstí fanoušky na svůj další projekt po poněkud úzce zaměřeném Mankovi nenechá… (viac)

David Fincher odhalil nový projekt

David Fincher odhalil nový projekt

14.10.2021

Tajemný tweet stránky Netflix Film tento týden nalákal filmové fanoušky na nové oznámení od režiséra Davida Finchera (Sedm, Zmizelá). Spekulovalo se o třetí řadě Mindhuntera, případně filmovém… (viac)