MINDHUNTER: Lovci myšlenek

• USA Mindhunter
USA, (2017–2019), 17 h 1 min (Minutáž: 34–74 min)

Tvorcovia:

Joe Penhall

Predloha:

Mark Olshaker (kniha), John Douglas (kniha)

Hudba:

Jason Hill

Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv, Stacey Roca, Hannah Gross, Joe Tuttle, Cotter Smith, Albert Jones, Lauren Glazier, Michael Cerveris, June Carryl (viac)

S oběma hlavními hrdiny, agenty FBI, se vracíme v čase do roku 1979. Společně s mladým agentem Holdenem Fordem (Jonathan Groff) a jeho zkušeným kolegou Billim Tenchem (Holt McCallany) se podíváme nejen do věznice, kde jsou vězněni ti nejhorší a nejbrutálnější sérioví vrazi, ale především do jejich hlav – s cílem dopadnout ty násilníky, kteří stále běhají po svobodě. (geklon)

Recenzie používateľa Najt k tomuto seriálu (22)

MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017)

Vynikající seriál, který začíná velmi pozvolna a první 2-3 díly Vás trochu zkouší, potom si ale oblíbíte obě hlavní postavy a seriál Vás vtáhne jak černá díra. Holden a Bill jsou agenti FBI, kteří školí policejní jednotky po státech v rámci psychologie zločinců, časem vznikne behaviorální jednotka, ke které se přidá i doktorka Wendy, specialistka v oboru psychologie. Cílem je vyslýchat nejhorší vrahy, zkoumat jejich psychiku, nutkání, motivy apod. a vytvořit schéma, které pomůže k dopadení zločinců a předvídání jejich chování. Dojde na jména jako je Kemper, Mason, Bundy, Saulův syn atd... Je to počátek moderní éry vyšetřování kdy dojde i na pojmenování "sériový vrah". Postupem času jednotka řeší různé případy a dojde i na vyšetřování. Hlavní postavy jdou naprosto skvělé a scénář je na špičkové úrovni. Mindhunter je psychologické drama, které připomíná filmy Zodiac a Sedm a kvalitativně se jedná o naprostý top. I když k tomu mám určité výhrady je to řemeslná práce, která mi po paranormálním Twin Peaks trošku zpravila chuť, na Finchera jako režiséra, a vynikající kriminálka, která některými aspekty vychází ze skutečných událostí. Nezbývá než hodnotit plným počtem. Rozhodně Mindhunter můžu doporučit. ()

Série 1 (2017) (S01)

První série je skvělá. Tým se dá dohromady, začne pracovat na výzkumu, vyslýchá vrahy, vyšetřuje vraždy a celé to graduje k emocionálnímu výbuchu Holdena. Kdo je ale ten knírač ze začátku téměř každé epizody mě není jasné. ()

Epizoda 1 (2017) (S01E01)

Velice zajímavě ztvárněný seriál, který se v tomto díle teprve rozvíjí. Agent Ford je skvělá postava, která mě zaujala hned prvním dílem. První dil je scenáristická, dialogová podívaná, bez absence jakékoli akce. Vím, že je seriál zaměřen na psychologickou rovinu a neduha prvních dílů je většinou jakési oťukávání diváka a seznámení s hlavními protagonisty, ale doufám, že se objeví i patřičná kriminální tématika. Jinak ale na čistě dialogové okénko se jedná o zajímavý úvod, který je navíc i skvěle zfilmován. ()

Epizoda 2 (2017) (S01E02)

Lepší díl než minule, ale stále se jedná jen o kecání. Zatím žádné vyšetřování, ani akce. Rozhodně k tomu nejlepšímu v této epizodě patří sezení s dvoumetrovým slizkým vrahem. A v samotném závěru dostane naše duo zelenou. ()

Epizoda 3 (2017) (S01E03)

Hold je jasné, ze tohle bude ukecaný seriál, ale ty kecy, tak ty jsou. Scénář tohoto seriálu je na velmi vysoké úrovni. Vyprávění a psychologický rozbor postav je skvělý. Sune se i příběh, který postupně vzniká. Duo dostalo zelenou, začíná se vzdělávat v oblasti psychiky vrahů a řeší případy. Zatím byl jen jeden, což byl vrah starších žen a jejich psů, ale počítám, že kriminální tématika začne přibývat. Nebo v to alespoň doufám. Atmosféra 70 je fajn a naše duo agentů to je naprostá paráda. Dvě skvělé postavy. Na scénu přichází i skvělá doktorka Wendy ()

Epizoda 4 (2017) (S01E04)

Musím dát plný počet za nehorázné herecké výkony. K dvojici Holden/Bill se přidala vlastně už minulý díl doktorka. Očividně vzniká nový institut. Scéna ve výtahu v doprovodu té hudby byla famózní. Projekt Mindhunter je oficiálně zahájen. ()

Epizoda 5 (2017) (S01E05)

Zatím asi nejlepší díl. Tentokrát dvojice vyšetřuje vraždu dívky s uřezanými ňadry a epizoda se nese ve stylu silné kriminálky, což je naprostá paráda. Wendy dostane nabídku na managerku projektu Mindhunter. ()

Epizoda 6 (2017) (S01E06)

Velice krátká ale super epizoda. Případ dívky s ňadry je kompletně uzavřen. Wendy se rozchází s přítelkyní a bere nabídku od FBI a stává se oficiálně managerkou projektu a tým bere další práci, výslech a analýza dalšího vraha. ()

Epizoda 7 (2017) (S01E07)

V tomto díle se vracíme k výslechům a pronikání do mysli dalšího vraha. Je to super, má to být deviza seriálu, ale mě se více líbí vyšetřování a hledání stop. Parádní je, že se to v tomhle seriálu krásně střídá. Sice výslech v tomto dílu nepřinese tížené ovoce, ale pronikneme trošku do mysli našeho týmu, který začíná být po emocionální stránce rozhozen. ()

Epizoda 8 (2017) (S01E08)

Spíše odpočinková epizoda, kdy se tým rozrůstá o 4 člena. Holden se zajímá o ředitele s podivným zvykem a nakonec je za to nařčen. Dostane i od kolegů a dozvídá se, že přítelkyně bude kurvička. ()

Epizoda 9 (2017) (S01E09)

Epizoda lepší než posledně. Tým vyslýchá dalšího vraha, který je opravdový pičus a Holden zahraje na jeho notu. Objeví se další případ, tentokrát mladé mažoretky. Z ministerstva si došlápnou na tým a započne interní vyšetřování na základě stížnosti vyslýchaného vraha a Holden to znovu odnese. Tentokrát  Wendy s Gregem zklamali. ()

Epizoda 10 (2017) (S01E10)

Usvědčení bylo famózní, Holdenův odchod z výslechu s ministerstva spravedlnosti jak by smet a samotný závěr byl výbuch emocí. ()

Série 2 (2019) (S02)

Druhá série je podstatně lepší než první. Kvalitativně je na stejné úrovni, ale jde o to, že se zde příběh více rozjede a behaviorální jednotka FBI už nefunguje pouze teoreticky a výzkumně, ale svůj výzkum využije i v praxi. Navíc krom prvních snad třech dílů se celá série zaměřuje na vyšetřování jednoho případu, což považuji za velké pozitivum. ()

Epizoda 1 (2019) (S02E01)

Rozjezd byl solidní, ale 5* dávám za konec. Tohle jsem nečekal. Holdena mi je líto a je dobře, že dědek táhne. ()

Epizoda 2 (2019) (S02E02)

Druhý díl pokračuje ještě lépe než ten první. Tým vyšetřuje další vraždu, setkává se s dalším vrahem a Holden se dává dohromady. Scény v autě a výslech ve vězení byly opravdový scenáristický orgie. Laťka tohoto dílu je hodně vysoko. ()

Epizoda 3 (2019) (S02E03)

Od případu zavražděné rodiny bylo úplně upuštěno. Holden tentokrát jel vyslýchat sám další subjekty a místo původní vraždy se děj opírá o vraždu v Billově domě. Chápu, že je to sympatičtější, ale místo vyšetřování se spíš řeší vražda jen sporadicky a pouze se vyslýchá, což u těchto dvou zločinců byla spíše komedie. ()

Epizoda 4 (2019) (S02E04)

Výborný díl, ale pro mě trošku nudný. Vyšetřování se točí okolo vražd dětí v Atlantě a vraždy dítěte v Billově domě. Bill a Holden jsou v Atlantě, ale mají svázané ruce a zatím se nevyšetřuje. V ramci politické nekorektnosti vůči městu se vyšetřování vůbec nerozjede. Wendy s Gregem jedou vyslýchat další subjekt, ale to taky nedopadne moc dobře, takže díl sice zajímavý a velice povedený, ale zároveň trochu nudný. Nakonec to zachraňuje konec, kdy se Bill dozvídá opravdu drtivou novinu. ()

Epizoda 5 (2019) (S02E05)

Hodně slušná epizoda. Tým navštíví Kempera, Texe i Mansona. Ztvárnění Mansona bylo k popukání, takový retardovaný skrček, který za nic nemůže, ani nic neudělal. Věřím, že v reálu to byla stejná sračka. Manipulátor, kterej vymyl mozky nulám, aby ho poslouchali a dělali za něj špinavou práci. Je to jeden z nejznámějších "vrahů" ale to převážně díky americké medializaci na přelomu 6 a 7 dekády 20 století. Výslechy, scénář a příběh jednotky i Billova soukromí jsou skvělé. Závěr pak navnadí dál. Holden totiž obdrží zajímavý telefonát a v knížce má napsaný zajímavý vzkaz. ()

Epizoda 6 (2019) (S02E06)

Masáž, z pohovorů rovnou do terénu. Naše behaviorální jednotka se plně vkládá do Atlantského případu a rázem tu máme vynikající kriminálku. Problémy s Billovým děckem pokračují a Wendy stále randí. ()

Epizoda 7 (2019) (S02E07)

Tým se naplno ponořil do vyšetřování vraždícího chaosu v Atlantě. Konec s křížem byl perfektní. Zdánlivě bezvýchodnou situací je momentálně naše behaviorální jednotka celkem frustrovaná. Billův syn je stále divný, snaží se být více doma a tak pendluje sem a tam no a Holden je posedlý vyšetřováním. Co mi vadí je, že je od začátku druhé řady tvůrci trochu jeho postava zesměšňována. Zbývají poslední dva díly. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

23.02.2023

David Fincher dotočil svůj nový film

David Fincher dotočil svůj nový film

31.03.2022

Tradičně si režisér David Fincher (Sedm, Zodiac) mezi svými filmy nechává pár let rozestup, oblíbený tvůrce teď ale naštěstí fanoušky na svůj další projekt po poněkud úzce zaměřeném Mankovi nenechá… (viac)

David Fincher odhalil nový projekt

David Fincher odhalil nový projekt

14.10.2021

Tajemný tweet stránky Netflix Film tento týden nalákal filmové fanoušky na nové oznámení od režiséra Davida Finchera (Sedm, Zmizelá). Spekulovalo se o třetí řadě Mindhuntera, případně filmovém… (viac)