MINDHUNTER: Lovci myšlenek

• USA Mindhunter
USA, (2017–2019), 17 h 1 min (Minutáž: 34–74 min)

Tvorcovia:

Joe Penhall

Predloha:

Mark Olshaker (kniha), John Douglas (kniha)

Hudba:

Jason Hill

Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv, Stacey Roca, Hannah Gross, Joe Tuttle, Cotter Smith, Albert Jones, Lauren Glazier, Michael Cerveris, June Carryl (viac)

S oběma hlavními hrdiny, agenty FBI, se vracíme v čase do roku 1979. Společně s mladým agentem Holdenem Fordem (Jonathan Groff) a jeho zkušeným kolegou Billim Tenchem (Holt McCallany) se podíváme nejen do věznice, kde jsou vězněni ti nejhorší a nejbrutálnější sérioví vrazi, ale především do jejich hlav – s cílem dopadnout ty násilníky, kteří stále běhají po svobodě. (geklon)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (22)

MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017)

Fascinující téma, vycházející z historie, skvěle napsané, dobře natočené, dobře obsazené, skvěle zahrané, s povedenou atmosférou a znepokojivým hudebním podkresem. Jen škoda, že třetí série je v nedohlednu!! ()

Série 1 (2017) (S01)

První série měla podle mého názoru vážně dobrý rozjezd, aby pak upadla na vývoji pitomé postavy. No pitomé je asi moc silný slovo, ale já si prostě nemůžu pomoct, poslední tři díly ztratily atmosféru a rozdělit parťáky tak brzy a jednoho (pro mě sympatičtějšího) těžce upozadit, nebyl dobrej nápad. Každopádně Billovi v podání Holta McCallany jsem naprosto propadla. Ten je TAK SKVĚLE zahranej. Anna Torv mě provokuje zejména svým vzhledem, protože v ní prostě vidím Katherine Parkinson. :D Jsem zvědavá na další řadu, ne že ne. Ale trochu se bojím, že nenaskočí v atmosféře a ději té první poloviny první řady, ale bude pokračovat ve stopách posledních třech dílů. A ty mě zkrátka bavily o dost... o dost míň. ()

Epizoda 1 (2017) (S01E01)

Čekala jsem něco jineho... i tak to bylo zajímavé. Holden je divnej, jeho partak vypadá fajn, Debbie nesympatická (taková statická). Zajímavý střet starého zatvrzelého smýšlení (Už jako batoleti mu koukalo z očí, že je zatracenej úchyl, že jo chlapi.) s novým. Případ na konci brutální, doufám, že ho vyřeší. Určitě dám i další díly. ()

Epizoda 2 (2017) (S01E02)

Přiznám se, že je mi u toho chvílemi kapku nevolno. Stále si to jede ve svým pomalým tempu a stále mi to přijde jako seznamování. Bill se oficiálně stal mým oblíbencem. ()

Epizoda 3 (2017) (S01E03)

Možná to o tom není, ale v dalším díle bych ocenila trochu akce. Nicméně je to fascinující téma a je to fakt dobře natočené. ()

Epizoda 4 (2017) (S01E04)

Bill jede a získává body. Je to skvělá postava s výborným představitelem. Nová posila Wendy (teď už snad oficiálně) vypadá nadějně. ()

Epizoda 5 (2017) (S01E05)

WHO killed her? ()

Epizoda 6 (2017) (S01E06)

,,Má naše práce smysl, když výsledky neumíme předat těm, na kterých záleží?" Zajímavý díl ve všech rovinách. Akorát jestli chtějí něco vymýšlet s tím divným chlápkem na začátku, tak by si už měli pospíšit. :D ()

Epizoda 7 (2017) (S01E07)

Svět zkrátka potřebuje takový divný, do věcí zapálený Holdeny, aby došlo k posunu. Staré (smýšlení) vystřídá nové. Ale já si zkrátka nemůžu pomoct... s Debbie na mě působí jako psycho pár, u kterýho bych se nevidila, kdyby nakonec měl na svědomí taky pár obětí. Osobní linka Billa - super. Baví mě i Wendy. ()

Epizoda 8 (2017) (S01E08)

Pojďme si přiznat, že Holden to prostě neutáhl a bez Billa to není ono. Zatím bezpochyby nejslabší díl. Pro mě. A ano, lehtat děti na nohách a dávat jim za to peníze je divný, ať už si to ospravedlňujete jakkoli. ()

Epizoda 9 (2017) (S01E09)

No... to bych do Wendy neřekla. Jinak... vzhledem k blížícímu se konci první řady bych čekala spíš gradaci, než že se začnu trochu nudit a koukat na čas, který zbývá do konce. Uvidíme, co přinese poslední díl. Doufám, že vrátí tu skvělou atmosféru, která se teď v posledních dvou dílech nějak ztratila. ()

Epizoda 10 (2017) (S01E10)

Mě prostě tohle zaměření na Holdena a jeho postupující narcismus už moc nebere. Oblíbený postavy mi hodně upozadili a zkrátka se to poslední cca tři díly nevyvíjelo dle mého gusta. Škoda. ()

Série 2 (2019) (S02)

Druhá řada mě bavila asi víc jak první. Hodně to přičítám tomu, že k Holdenovi se do popředí protlačil i Bill. Wendy jako by tu svým osobním příběhem spíš zaplňovala hluchá místa, Gregga tvůrci ignorují stejně jako novej šéf a Jim sice prostor dostal, ale víme o něm prakticky prd (ale mračit se on umí, to zase ano). V tom serálu jsou všemožné podoby zla a a neštítí se asi ničeho. Ale je skvělej... to mu nikdo neodpáře. Jednoho pak dost naštve, když se pak dočte z lednovýho článku na serialzone, že hercům končí smlouvy a Fincher má beztak něco jinýho, tak s další řadou moc nepočítejte... aspoň ne v dohledné době. Škoda! ()

Epizoda 1 (2019) (S02E01)

Vajíčko Ted, co vypadá jak z té parodie na agenta 007, nám ještě určitě zamíchá kartami. Každopádně první díl ve mně vzbudil naději, že to bude dobrý a děj se pohne správným směrem. ()

Epizoda 2 (2019) (S02E02)

Víc prostoru pro Billa? Yes!!! Velmi dobrý díl, který udržuje pozornost a nenudí. 4,5* ()

Epizoda 3 (2019) (S02E03)

Koukám na to a hlavou mi běží, že musím být taky magor, když na to koukám. Protože... tohle je prostě... na to nejsou slova. Btw: doufám, že Jim Barney se nám ještě ukáže. Byl by fajn posila týmu. ()

Epizoda 4 (2019) (S02E04)

Prostě.... uff... ()

Epizoda 5 (2019) (S02E05)

Chtěli jste Mansona, máte Mansona. Abych byla upřímná, vůbec nevím, co vlastně říkal a čekala jsem větší... zážitek je asi blbý slovo, co? Doufám, že v dalších dílech se pohne s Atlantou a na smrt maminky a kluka z prvního dílu, by se taky nemělo zapomenout. ()

Epizoda 6 (2019) (S02E06)

Tak si říkám, kolik toho bude muset Bill ještě unést, protože se to na něj valí neúprosně ze všech stran. Aby nám i tato řada nakonec neskončila kolapsem. ()

Epizoda 7 (2019) (S02E07)

No... za mě zatím nejslabší díl. Protože to skončilo a já si řekla... ty brďo... a co se tam vlastně stalo? Nějak nám to ustrnulo v čase a prostoru. 3,5* ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

23.02.2023

David Fincher dotočil svůj nový film

David Fincher dotočil svůj nový film

31.03.2022

Tradičně si režisér David Fincher (Sedm, Zodiac) mezi svými filmy nechává pár let rozestup, oblíbený tvůrce teď ale naštěstí fanoušky na svůj další projekt po poněkud úzce zaměřeném Mankovi nenechá… (viac)

David Fincher odhalil nový projekt

David Fincher odhalil nový projekt

14.10.2021

Tajemný tweet stránky Netflix Film tento týden nalákal filmové fanoušky na nové oznámení od režiséra Davida Finchera (Sedm, Zmizelá). Spekulovalo se o třetí řadě Mindhuntera, případně filmovém… (viac)