Winnetou

• Česko Vinnetou (viac)

Mladý nemecký inžinier menom Karl May, pricestuje do Ameriky, s cieľom pomôcť neskrotenému americkému západu v rozvoji a výstavbe. Do krajiny sa okamžite zamiluje a chce byť pre ňu užitočný. Čoskoro zistí, že okrem takých ako on, pricestovalo do tejto krajiny aj veľa ziskuchtivých neprajníkov a uvedomuje si, že ich nenásytnosť a neúcta k nej, narúša životy pôvodných obyvateľov, ktorí v nej žijú. Karlovou prácou je preskúmať pozemok, ktorý patrí indiánskemu kmeňu Apačov. Na svojom prvom výjazde do prérie sa zraní a je zajatý synom náčelníka Apačov, Winnetouom. Karla vylieči Winnetouova krásna sestra Nšo Či a dvaja mladí ľudia sa do seba zamilujú. Karl sa vydá na dlhú a náročnú cestu uzmierovania Apačov a „Bielych", ale tí medzi sebou zvádzajú stále intenzívnejšie boje. Pre Karlovu lojalitu a oddanosť mu Apačovia udelia čestný titul „Old Shatterhand" a mladý náčelník Apačov mu prisľúbi, že jeho trvalým úsilím bude udržiavať mier medzi Indiánmi a Bielymi. Každý vydobytý mier a každé dobrodružstvo prehĺbi puto priateľstva medzi Old Shatterhandom a Winnetouom. (STV)

Recenzie používateľa Psycho.R k tomuto seriálu (2)

Nový svet (2016) (E01)

Na začátek musím zdůraznit, že je třeba film hodnotit jako adaptaci knihy, nikoli remake či restart legendární série. Když jsem si zde četl hojné komentáře o tom, jak syrový film to oproti romantickému předchůdci je, zhrozil jsem se, že to bude průšvih, ale syrovost filmu si představuji úplně jinak. Že je film diametrálně odlišný od předlohy také nevnímám. Sic vlastním mnoho knih Karla Maye. Vinnetou mi přišel průměrný, ale jeho kamarád "boxer" je celkem fajn. Gojko Mitić potěšil svojí účastí, myslím, že na tuhle roli, která mu sedla čekal. Ovšem i tak jde o průměrný film, na jehož děj si asi po čase nevzpomenu, ale jeho druhé shlédnutí v TV mi vadit nebude. Pro mě stále vede stará adaptace a půl* si můžete připočítat, pokud milujete hudební motiv právě ze 60. let, který zde má vice, než cameo :). ()