Phineas Taylor Barnum (Hugh Jackman) je vizionár, ktorého úprimné nadšenie je nákazlivé a to aj v časoch, kedy jeho nezlomný optimizmus a energia sú jediným bohatstvom, ktoré má práve k dispozícii. Barnum začína svoju životnú cestu vedúcu až k hviezdnemu úspechu s prázdnou peňaženkou, zato však s hlavou plnou fantastických nápadov. Vďaka nim vytvorí a postupne zostaví fascinujúcu show zaplnenú úžasnými žonglérmi, tanečníkmi, akrobatmi, fúzatými speváčkami, najsilnejšími, najmenšími aj najvyššími mužmi. Z jeho predstavenia sa napriek mnohým predsudkom stáva celosvetová senzácia. A Barnum dokáže úspech svojej show náležite podporiť pomocou dovtedy nevídanej reklamnej kampane, ktorá mu vyslúži označenie “princ humbuku” a jeho meno sa stáva synonymom pre poriadne nafúknutú propagáciu. (CinemArt SK)

Naty94

Nudila jsem se. Od filmu jsem očekávala hodně, ale dost mě tedy zklamal. Muzikály mám ráda, některé písně jsou povedené a chytlavé, ale příběh mě nebral. Celé je to hrozně předvídatelné. Postavy jsou nezajímavé a vlastně ani nevím, proč by mi na nich mělo záležet, když není divákovi dáno nic, v čem by se mohl s postavami ztotožnit a soucítit s nimi. ()

kika.cs

Muzikály nepatria k môjmu obľúbenému filmovému žánru, ale Najväčší showman ma dostal. Určite dokáže aspoň trochu očariť aj skeptikov alebo ľudí, ktorí nepovažujú spev za plnohodnotnú časť filmu. Hugh Jackman nám tu opäť ukázal svoje spevácke nadanie (herecky už trochu slabšie, ale predsa), pesničky sú chytľavé, príbeh je tak trochu klišé a už od druhej tretiny filmu je nám jasné, ako to celé skončí, ale i napriek tomu je to skvelá jazda. Film plný idealizmu, tak trochu by sa dal pomenovať aj ako "muzikálová rozprávka pre dospelých". Moje srdce bolo po zhliadnutí naplnené láskou a pozitívnou energiou, a to väčšinou siaham po temných a depresívnych filmoch. Musím filmu dať celkové skóre 4,5 boda. Vylepšiť mohol akurát tak CGI (tie slony na konci). Choreografia 5* , hudba 5* , réžia 5* , scenár 3* , herecké obsadenie 4* ()

Azitras odpad!

Nehorázně odporná vyautotunovaná sračka. To v Hollywoodu nemůžou sebrat nějaké lidi, kteří umí zpívat, aniž by jejich hlas museli dorovnávat? Dobré leda tak pro fanynky Slzy a podobných mrdek. Vlastně ani to ne, protože i týpci ze Slzy umí zpívat. Dřív v muzikálech zpívali lidi, kteří vynikali zpěvem. Teď do nich castujou čuráky, co mají známý ksicht. ()

Malok05

Nápad celkom originálny, zvyšok veľmi nie. Herci hrajú dobre a aj tancovať vedia. Ani jedna pesnička ma nenudila a niektoré boli geniálne (This is me). Muzikál ako má byť. ()

Vardara

Děj odehrávající se v 19. století za doprovodu hudby z přelomu 20. a 21. století. Do toho tance a barvy jako z bollywoodského filmu. Méně zpěvu, více dobové reality. Téměř všechny písničky jsem přeskákala, takže v závěru ten film vlastně ani o ničem pořádně nebyl. Nacpat do pěti minut zpěvu přesvědčování, které jde stihnout během dvou minut normálního dialogu, distingovaná královna Viktorie se před všemi začne smát jak slepice, operní zpěvačka zpívá jako průměrná hvězdička muzikálů apod...ne děkuji. ()

zorrra

Hneď po Moulin Rouge je to môj druhý najobľúbenejší muzikál. Krásne piesne,úžasný pribeh, nádherné farebné kostýmy,proste jedným slovom perfektne. Presne takto si predstavujem muzikál na úrovni. ()

evita_

Spievanie vo filmoch vo všeobecnosti vôbec nevyhľadávam. Pred samotným pozeraním som nevedela, že tu budú spievať až až. Ale, napodiv to úplne zapasovalo a zafungovalo. Pesničky boli veselé, zvolené skutočne veľmi vhodne, plus k nim dopasovali absolútne famózne choreografie. Akože klobúk dole. Nebudem hodnotiť (a zväčša ani nehodnotím) kvalitu réžie, strihu a podobne, lebo tomu veľmi ani nerozumiem. Taktiež sa nebudem vyjadrovať k nejakej logike, či kvalite toho všetkého čo tu ľudia zhejtovali. Zhodnotím dojem. A ten bol skutočne parádny. Film mal pre mňa neskutočnú energiu. Pri mnohých pasážach som len sedela a usmievala sa bez toho, aby som si to vôbec uvedomovala. Teda čo sa dojmu týka, 5 hviezdičiek bez váhania. ()

funesfilm

Vynikajúci spev účinkujúcich. Výborná hudba či choreografia, výtvarné stvárnenie...Všetkým týmto sa docielil výsledok hodný pozretia. Je potrebné rozdeliť si priority. Či hodnotiť ako muzikál alebo ako dramatické dielo. V jednom určite dominuje. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Lidé to nechtějí přiznat, ale fascinují je exotické a morbidní věci." Hugh Jackman a jeho varietní panoptikum lidských zrůd. Barevné kostýmy a masky, kouzelné prostředí, úchvatná hudební čísla, kvalitní herecké výkony a zajímavý příběh s pozitivním posláním. Muzikálová čísla jsou fakt vynikající a Rebecca Ferguson či Zac Efron skvěle zapadají. - 100%. ()

LEFTFLANK

Neviem ako mi tento filmík prešiel cez moju pozornosť, pravda je, že nejak zvlášť zaujímavý nebol ani samotný námet. Takže nič netušiac, sa začalo hneď spievať a už mi bolo jasné, že sa budem musieť popasovať s mojim nie veľmi obľubeným žánrom. A veru prvá polovica je zle postrihaná z pohľadu príbehu hlavnej postavy a jeho rodiny, útržková akoby nikomu ani nestálo zato priblížiť bližšie osud Phineasa, kým nedostane nápad kúpiť múzeum s figurínami. Prakticky sa dej začne odvíjať až od tejto fázy. A od polovice som bol konečne v stave, že ten film chcem aj dopozerať. Lebo dovtedy väčšinu času musí spievať samotný Jackman alebo M. Williams, čo zjavne nie sú dobrý speváci a sakra, keď chce niekto točiť muzikál to by mal byť okrem herectva ten najhlavnejší faktor. Pasáže spevu jednotlivcov v prvej polke tak sú neskutočne ukričané, digitálne upravené teda umelé až som mal z toho nepríjemný pocit. Chvalabohu do druhej časti pribudne postava Efrona, ktorý tuším aj v nejakej kapele bol a je to sakra vidno, Zendaya je z Disneychannelu (minimálne táto ťažko uchopiteľná herečka tak na mňa pôsobí) a tam je tiež predpoklad, že niečo už odspievať musela. Plus zborové piesne a akcie super. Takže celkovo je to priemerné pozeranie, kde hroznú prvú polovicu vyrovnáva úchvatná druhá polovica s klišé záverom. Veď nejaká bomba sa ani nedala čakať. ()

disappearin1

O zajimave osobe americkych dejin P.T.Barnumovi se toho sice moc nedozvite, ale to neubira filmu na zazitku. Greatest showman je zrejme film delany hlavne pro americke publikum, ktere zna osud hlavniho hrdiny z osnov stredni skoly. Je to podobne, jako by se u nas udelal muzikal o Tomasi Batovi. Proto si mohli tvurci dovolit obetovat dejovou linku na ukor dokonale choreografie, vypravy, kamery a hlavne temer vsech pisni. Pro me osobne dokonaly zazitek, ktery predcil i mnohem znamejsi muzikaly. 95% ()

Levi_Kornoa

Chytlavá hudba, zajímavý nevšední příběh, hezký vizuál scén a přechody mezi záběry, sympatické postavy – za mě velice povedený film, který jsem zhlédnul už několikrát. Samozřejmě, že některé jeho části se odehrávají až příliš jednoduše na to, jak reálný svět funguje. Ale koneckonců je to muzikálový film, ne dokument, takže mi to nebrání dát plný počet hvězd. „Mnoho hraných a animovaných filmových děl je postaveno na umělecké fikci, velké stylizaci a iluzi, filmová díla toho typu bývají téměř vždy (více či méně) odlišná od všední reality... S realitou (reálný svět) jako takovou pracuje především dokumentární film, což je zcela samostatný a specifický filmový žánr.“ ()

McGuffin

Je to paradoxní taškařice. Titulek Největší showman, The Greatest Showman, a předváděná show neodpovídají dávnému skutečnému příběhu. Neb jeho tehdejší protagonista před téměř dvěma sty lety nepředváděl nejlepší show, ale její nejlepší propagaci. Kdežto dnešní hrající protagonista na téma propagace jen letmo zafilozofuje, zato ho scenáristé Jenny Bicks a Bill Condon předvedou jako zdárného showmana, a vědomě zamění jim důvěrně známé profese. Zkrátka, show je skvělá, ale jak ji tehdy, dnes či zítra propagovat publiku neprozradí nic. Jdete na konferenci o marketingu, a pustí vám muzikál. Ano, dobrý, a snad je to tak lepší, než být to naopak. I to je marketing. Nebo pravá burnumská reklama? P.S. To je zpráva o příběhu, ne o show z něj. www.macguffin.cz ()

ttknezu

Krásný muzikál, který neuvěřitelně rychle odsýpá a nenudí vás zbytečně dlouhými proslovy či usmiřovacími scénami, kdy se půl filmu řeší, zda se k sobě ústřední dvojice vrátí nebo ne. Hugh Jackman v hlavní roli je skvělý a potěší i duo Zac Efron a Zendaya, jejichž zamilovaný duet nemůžu dostat z hlavy a vůbec mi to nevadí. Soundtrack je perfektní. Nenajdete tam snad ani jednu špatnou písničku. Celkově velmi příjemná podívaná. ()

Největší showman se vrátí

Největší showman se vrátí

27.02.2019

Zatímco hvězdný australský herec Hugh Jackman (Logan, Hlavní kandidát) vyráží na své světové turné The Man, The Music, The Show, inspirované nejen jeho mnohačetnými muzikálovými rolemi, ale také… (viac)

Cats si vyškrábnou na Star Wars

Cats si vyškrábnou na Star Wars

01.09.2018

Studio Universal stanovilo oficiální premiéru nové verze muzikálu Cats s Taylor Swift a Ianem McKellenem na 20. prosince 2019. Znamená to, že snímek režiséra Toma Hoopera (Králova řeč, Bídníci)… (viac)

Disney je zase rekordní

Disney je zase rekordní

29.06.2018

Ať už na letošní blockbustery říkáte cokoliv, jedna věc nelze Hollywoodu upřít – umí si na sebe slušně vydělat. V posledních letech se to daří zejména studiu Disney, díky kterému už pokladny… (viac)