Poslední chlap

• USA Last Man Standing (viac)
USA, (2011–2021), 70 h 32 min (Minutáž: 20–22 min)

Tvorcovia:

Jack Burditt

Tim Allen, Nancy Travis, Molly Ephraim, Kaitlyn Dever, Hector Elizondo, Christoph Sanders, Alexandra Krosney, Amanda Fuller, Luke Andrew Kruntchev (viac)

Mike Baxter je šťastně ženatý otec tří dcer, který si připadá jako podivín, protože se snaží neztratit svou mužnost v domácnosti plné žen. Mike se snaží uniknout všem ženským dramatům, která se doma odehrávají, a hledá hřejivou mužnou náruč ve svém zaměstnání v obchodě Outdoor Man – obchodě se sportovním zbožím, kde zastává funkci marketingového ředitele. Vyžívá se také ve svém vlogu Outdoor Man, který používá jako kazatelnu pro své názory – které často nemají nic společného se zbožím v obchodě. Když má prodávat horská kola nebo kajaky, nakonec se nějakým způsobem rozpovídá o životním prostředí, zdravotnictví, politice nebo o jakémkoli jiném tématu, které ho napadne. (Disney+)

Timonthy

Volné pokračování Kutila Tima, větišnou bez všech vedlejších rolí, většinou proto, že se objeví až později a pobaví i narážka, že mu někoho připomíná. Je to hodně vtipné, Kutil se přesídlil z TV show na internet a jeho šéf to je extra třída, u něj jsem se zasmál hodně. Hodně se mi líbil taneček té dcery, když ohlašuje sestře školní výlet do její školy:,,Co? Joo." :) Hlášky:,,Hledám svého pána", pak šéfova hláška z Proč jsi Mike Baxter:,,Musíš ctít priority, nedáš přece přednost rodině před pohárem zášti" nebo když se Tim Allen nedostavil na představení:,,Jen se zastávám lidí, co nepřišli." ()

vnimat_Krasu

Allenův návrat do televizního sitcomu se samozřejmě Kutilským příhodám značně podobá. Zůstal mu onen snadno rozpoznatelný humor plný lehkého sarkasmu i pozice muže vyznávajícího staré zásady. Ze začátku je ovšem tvůrci příliš tlačeno na pilu a Last Man Standing chce pobavit scénami s vedlejšími postavami, které divák v podstatě nezná. Vyznavači testosteronového humoru o výrobcích značky Binfford tak mohou být znechuceni množstvím problémů dospívajících dcer, patrně největší odlišnosti od Kutila Tima. Jeho hovory s ženou, vtipným způsobem servírovaná životní moudra a především postava Hectora Elizonda však táhnou Last Man Standing vzhůru. A Tim Allen na to zkrátka stále má a půlhodinky strávené v jeho přítomnosti jsou i po třinácti letech stále sympatické. ()

hypperbola

Pro mě naprosto úžasný seriál. Z prví série se mi nelíbil pouze jeden díl a i ten měl spousty výborných pasáží. Humor pana B mi je velice blízký a jeho rozhovory s Ed-em, mě vždy neskutečným způsobem pobaví. ()

Baerdeller

První série je dost archaická - přesně jako by ten sitcom vylezl kolem roku 2000. Málem jsem přestal sledovat. Druhá má už viditelně odlišnou (moderní) strukturu, jenže lepší je jen minimálně, protože doplácí na mizerné změny v castingu. Ale alespoň jsem vydržel a seriál i tak nepřestal sledovat. Následující série jsou už mnohem lepší, přičemž bych řekl, že mají stoupající kvalitu, kdy nejlepší mi přišla předposlední pátá. Šestá je naopak naprosto tragická (z hláškující Eve se stala pěkná slepice). Nejlepšími okamžiky jsou camea herců z Kutila Tima. Kolem a kolem pěknej Timův comeback, ale jako seriál je to průměr na pomezí dvou a tří hvězdiček. Vzhledem k obrovskému množství mizerných dílů (tři povedené sezóny, tři mizerné), tak dám hvězdičky jen dvě. ()

desod

Milá a zábavná podívaná i když prokládaná americkou politikou tak je neskutečně zábavná. Žádný seriálek se neobejde bez hluchých míst , ovšem tady je jich poskrovnu a postavičky vám přilnou k srdci ..... ()

GameOfThrows

Za mě bomba... Tim musel zvládat 3 kluky, tady to má Mike o dost těžší a zvládá 3 dcery .. a s přehledem. Seriál na odlehčení, který má myšlenku, vtip a nebere si servítky pustit se do témat, které v dnešní době hyperkorektnosti, pomyslně utahují smyčku svobody názoru i projevu, jen aby to někoho neurazilo. LMS všechny tyhle né-úplně pozitivní moderní trendy civilizace shrnuje a servíruje to na talíři s humorem vlastním Kutila Tima. K tomu mu pomáhají právě 3 dcerky, který osobností nemůžou být už rozdílnější. Jen škoda že se tenhle seriál nedočkal i CZ dabingu, sem si 100% jistej že by krásně doplnil ostatní kultovní seriály z 90. který se v TV točí pořád dokola. V dnešní době je to takový balzám na duši pro lidi který mají rádi Mikeův/Timův humor a pohled na svět. ()