Do moře míst

Scenár:

Miroslav Čapek

Účinkujú:

Tomáš Hanák

"Každý rok je to stejné. Mraky lidí táhnou na jih jako hejna vlaštovek. Táhnou za mořem, za sluncem, a nebo za možností aspoň na chvilku vypnout mobil. Přiznávám, že to poslední mě asi lákalo nejvíc a tak jsem se tam vypravil taky..." To jsou první slova Tomáše Hanáka na jeho bizarní pouti stařičkým obytným automobilem napříč jižní Evropou, bez které by si většina našinců nedovedla svoje prázdniny vůbec představit. Na rozdíl od celé řady jiných cestopisů je průvodce pořadem Tomáš Hanák na cestách nejenom svým hlasem v komentáři, ale i fyzicky. Na vlastní kůži zažívá běžné cestovní trampoty. Rozpráví s místními i s krajany. Bere diváky do míst notoricky známých i absolutně neznámých. (oficiálny text distribútora)

Bohemák

Záplava naprosto nepotřebných cestovatelských magazínů pokračuje. Naštěstí "Do moře míst" má alespoň nějaký vtip, ale kdo nemá rád Tomáše Hanáka, ať to vůbec nezapomíná. Stále mluví mimo záběr, zároveň je v záběru a občas vypráví něco veselého téměř z detailu (mně osobně to nevadí). Za originální slovní hříčky a velmi obstojnou kameru a střih jsem zvýšil hodnocení ze tří hvězd na čtyři. ()

blackrain

Další pořad o cestování, kde se svůj vtip a důvtip snaží uplatnit Tomáš Hanák. Musím říct, že volba Hanáka je trefa do černého. Vypadá světácky a tak nějak vyžile, takže si člověk může myslet, že má něco nacestováno a já věřím, že tu jižní Evropu v tom oklepaném "bydlíku" opravdu projel. Díky němu mám chuť někam vycestovat, ale radši bych to řešila s cestovkou a ne na vlastní pěst. Nejsem dobrodruh. ()

D.Moore

Tomáš Hanák cestuje podobně vtipně jako to občas dělává Michael Palin. Oproti montypythonovskému turistovi je však o dost méně univerzální a jeho svéráznému smyslu pro humor nemusí holdovat úplně každý. ()