Z dielne Walt Disney Animation Studios a režiséra (víťaza Emmy) Richa Moorea prichádza nadupaná akčná adventúra Ralph Rozbi-to.  Ralph je už unavený každodenným rozbíjaním a ničením a jeho rola zlého muža ho frustruje čím ďalej tým viac. Desaťročia žije Ralph v tieni všetkými milovaného Oprav-to Félixa, toho dobrého chlapíka, hviezdy hry, ktorý vždy zachráni deň. Ralph vezme osud do svojich masívnych rúk, opustí vychodené cestičky a pustí sa do nového dobrodružstva, ktoré rozohrá úplne nový hru.
Film na motívy jednej z veleúspešných arkádových hier Vás zavedie do zákulisia hráčskych postavičiek a netradičných osudov. (Saturn)

Leffi

Pohodová pohádka, které bych si díky zasazení do retro počítačových her dokázal představit i mnohá pokračování. Zavzpomínal jsem na těch pár hodin co jsem strávil v herně a pokoušel se s kamarádem dostat do finále Jurského parku na jeden žeton. To je podle mě ten správný efekt a ke 100% hodnocení mi zde chybí jen trochu víc akce. Nicméně jestli bude nějaké příště, tak doufám, že Žilková už nebude dabovat žádný děti. To byl jeden z těch otřesnějších momentů, který člověk musel skousnout. ()

PunyHumanNo2

Výlet do světa, kde arkádové herny překypují životem, záporáci se zřídkakdy dočkají uznání za dobře odvedenou práci a „wanna cyber?“ má zcela nevinný význam. Hvězdička za nostalgické vzpomínání na 8bitky, Zangiefovy spodky, nejlepší skrytou reklamu na sušenky (Martian Manhunter approves!) a dilema, zda jít na film sám nebo někomu nejdřív ukrást děti. Perfektní dojem kazí pro mě nepochopitelná Skrillex reference a nevím, co autoři sledovali nacpáním Rihanny do jinak bezvadného soundtracku. Takže za 4, i tak dle mého názoru nejlepší rodinný film roku 2012. ()

CatWomen

Perfektní film, vtipné, roztomilé, chytl mě za srdce! Prameny dietní koly mě odrovnaly ... a Vy máte ale vysoké rozlišení ... je jedním z nejromantičtějších vyznání vůbec :D ()

ZetDaElO

Obrovský, ale naozaj obrovský potenciál, ktorý v sebe mal námet, bol utopený ako mentoska v prameni diétnej coly v úchylnej cukrovinkovej krajine. Ak by sa producenti rozhodli venovať film inej vekovej kategórií a poriadne využiť všetky legendy 8 bitových hier, bol by to zrejme kúsok porovnateľný s prvým Shrekom. Takto je to iba hra s pekným introm, ale iba s priemernými levelmi a veľmi nudným bossom. P.S.: Ak by sa točila dvojka vedel by som si predstaviť ako sa Gordon Freeman v partnerskom zväzku s Larou Croft stretne s Princeom a spolu s Crashom Bandicootom si to rozdajú v Carmagedone ()

kishi_SO

bol som velmi milo prekvapeny. Po malom sklamani s Neskrotnej som vela neocakaval ani od Ralpha. Ale vydaril sa. Uzasny animak plny vtipkov, emocii a silneho motta Som, aky som. Plno postaviciek znamych hier, cukrovy svet a roztomile postavicky Vam navodia dobru naladu a so zaverecnymi titulkami Vam bude luto ze uz je koniec. Mna osobne potesili mini odkazy poschovavane alebo iba mihnuce sa na okamih (Skrillex, Dracik so Super Maria, Oreo straz) a Skupinova terapia Zaporakov snad ani koment nepotrebuje. Ja zombie. Ja zaporak :) ()

david666

Vtipné, originální, není to zas tak dětské, takže si užijou i dospělí, kteří ocení retro atmosféru a odkazy na staré videohry, které znají ze svého dětství. ()

RomanT

Nostalgie u mě nefungovala (nic podobně odporného jako Sugar Rush jsem nehrál) a na děti to také nezabralo. Kdyby viděli film v originálním znění, tak by slovům rozuměli úplně stejně jako českému dabingu plného slangu. Není to pařanský slang, ale jakýsi podivný umělý mix "z pražského krimu". Žilková by neměla dělat dabing, má velice nepříjemný hlas. ()

gorerated

Jako dlouholetého fanouška videoher mě film celkem zklamal. Potenciál obrovský, a když už vývojáři zapůjčili postavy ze svých herních sérií, rozhodně by si zasloužili více prostoru, než jen štěky (např. Sonic, který se objeví asi na 3 sekundy). Poté co se film začne převážně odehrávat jen ve světě "cukroví" který by se dal snadno zaměnit i s Karlíkem a továrnou na čokoládu, jde veškeré téma retro videoher a potažmo maringotek s automaty úplně stranou, a film se začne ubírat úplně jinou cestou. Osobně jsem čekal hodně, ale dostal jsem jen průměrný animák, který by se dal srovnávat s nepříliš výraznými filmy jako třeba "Zataženo, občas trakaře" nebo "Já, padouch". I když se jedná o celkem dobré animáky nedosahují kvalit Toy Story nebo Příšerek s.r.o. a mezi ně se bohužel neřadí ani Raubíř Ralph. Jak jsem již psal, potenciál videoherních postaviček byl vážně žalostně málo vytěžen. Pro českého diváka stojí za vypíchnutí především skvělý dabing Veroniky Žilkové. ()

moviefilms

Přesně tohle je důvod, proč mám ráda animáky. I když jsem nikdy nepřišla "počítačovým" hrám na chuť, nemohla jsem se od toho odtrhnout a nevím o jediné scéně, která by mě nudila. ()

Vojta-x

Po dlouhé době opět něco co se nostalgicky dotklo mých oblíbených coinop games. Film jako takový by samozřejmě nedostal tak vysoké hodnocení, kdybych nebyl právě fanda tohoto směru. Každopádně pohádka, která alespoň má hlavu a patu a nikoliv jen nějaké efekty. Spoustu těchto super her si lze zahrát třeba u moře v Itálii v hernách či v Čechách v herním muzeu www.arcadehry.cz Jeden tento automat z X určených jako promo pro tento film jsem viděl vydražený za 408.000,- Kč. Někde jsem se dočetl, že originál dabing je lepší. Nicméně po shlédnutí obou musím trvat na tom, že český je daleko lepší co se týče barvy, intonace i vhodnosti hlasu. ()

Nicole32

Ako mohla Brave vyhrať Oscara keď mala v kategórii Ralpha? Je smutné, že Oscary sa nedávajú podľa kvality filmov už ani u animákov. Originálne, vtipné, roztomilé a jednoducho výborné. Škoda rečí, treba vidieť! ()

bonovox

Takmer dokonalý animák, keby tvorcovia viac vyvážili tempo príbehu, bola by to pecka, takto ide o nadpriemernú poctu počítačovým hrám z 80-tych rokov. ()

Ironhead

Pro cloveka, ktery hraje hry jiz od 8-bitu a prostal hodiny a hodiny u hracich automatu je to uzasny RETRO aneb jak rika Ralph, retro znamena asi ze je to cool a bozi :_) Prvni cca 1/3 filmu je naprosto paradni, pak se bohuzel zbytek temer komplet odehrava v neprilis zabavnem cukrkandlovem svete/hre, coz je mirne receno skoda. Jinak by film mel ode mne jasnej 5* takhle jsou to spis slabsi 4* btw...zaverecny titulky stojej opravdu za to ;) btw btw... pomerne ftipna je i nemala fyzicka podobnost daberu s postavama, ktery dabovali :_) ()

marrrrian

Niekto si dal ozaj prácu, pretože si tam nič moc neodporuje, problémy sa riešia myslím celkom logicky (čo asi ani inak nejde, keď ide o programy, nie? :D ) a aj keď sa práve nedialo nič "veľkohernolepé" a príbeh len tak plával k ďalšiemu zlomu, bola to dobrá zábava, prešpikovaná nápadmi a detailíkmi. Postavičky tiež skvelé, ako tie v hlavných, tak aj tie vo všetkých možných vedľajších úlohách. Mať to o 10min menej a ubrať tých nehorázne veľa sladkých a ružových vecí, tak by to bola naozaj strela do čierneho. ()

Raubíř Ralf dostane pokračování

Raubíř Ralf dostane pokračování

02.07.2016

Disneyovské animáky jsou momentálně na vrcholu sil. Ledové království i Zootropolis se líbily divákům i kritikům a došly si pro miliardové tržby, což je u originálních projektů nevídaný triumf. U… (viac)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (viac)

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky

25.02.2013

Letošní udělování cen Akademie máme za sebou. Diváci i přímí účastníci slavnostního večera zřejmě přežili ostrý humor letošního moderátora Setha MacFarlanea. Kromě tradičního vzpomínání na ty, kteří… (viac)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky