Čapkovy kapsy

Krimi / Komédia / Poviedkový
Česko, 2011, 5 h 36 min (Minutáž: 19–41 min)

Predloha:

Karel Čapek (poviedka)

Ondřej Pšenička, Oldřich Vízner, Karel Heřmánek, Jiří Strach, Tomáš Töpfer, Johanna Tesařová, František Němec, Václav Postránecký, Viktor Preiss, Naďa Konvalinková, Kateřina Burianová (viac)

Pod názvem Čapkovy kapsy se skrývá projekt České televize, v rámci kterého mladí a talentovaní režiséři točí klasické povídky zkušených scenáristů, například Ivana Klímy či Václava a Věry Šaškových. Každý z příběhů připomene velké autorské i myšlenkové mistrovství Karla Čapka. Zajímavé pro diváky jistě bude srovnání s předešlými televizními verzemi povídek, které vznikly ještě v době Československé televize. Autoři Čapkových kapes nechtějí s předlohami příliš experimentovat, mnohem důležitější je pro ně „vdechnout život“ klasice. (Česká televize)

Recenzie používateľa Cheeter k tomuto seriálu (13)

Čapkovy kapsy (2011)

Řekl bych, že velmi zajímavé, místy příjemné zpracování Čapkových povídek. Některé jsem znal již dříve, jiné jsem aspoň možnost poznat. Líbilo se i herecké obsazení, kde nebylo na škodu, že se herci v dílech opakovali. A to, že takto dostlali prostor mladí režiséři je jedině dobře! ()

Básník (2011) (E01)

Takové, že to neurazí, ale taky nějak neoslní. Na televizní formát to nebylo špatné. ()

Zmizení herce Bendy (2011) (E02)

Této povídce pomohlo herecké složení, které první povídka neměla. Töpfer hrál fantasticky a celé to mělo atmosféru první republiky, bylo to takové uvolněnější, ne jako tak toporné. ()

Jasnovidec (2011) (E03)

Další povídka, která se povedla. Myšička válel. A z celého příběhu krásně dýchala dobová atmosféra. ()

Zločin na poště (2011) (E04)

Výborný výběr herců, Navrátil jako četník, kdyby mi to někdo řekl a neviděl jsem to, tak nevěřím. Rímský a jeho charisma k hraběti sedí. A o dalších nemluvě. Navíc děj je skvělý, takže bez rozmyslu plný počet. ()

Soud pana Havleny (2011) (E05)

Líbilo se využití tisku jako titulků, nicméně zapojení dobových záběrů mi přišlo zvláštní, já bych je vynechal. A Somr jako soudce byl skvělý. ()

Muž, který se nelíbil (2011) (E06)

Dost slabá povídky, jediné, co potěšilo, byl četník Töpfer, který byl přece jenom trochu jiný, než Arazím. ()

Závrať (2011) (E07)

Příběh byl zajímavý, takové komorní drama. Závěr byl trochu nečekaný, ale v zásadě logický. ()

Příběh sňatkového podvodníka (2011) (E08)

Starý policejní čuch má navrch před moderníma metodama. Akorát mi to přišlo poměrně jednoduché. A nemůžu se ubránit dojmu, jako by úvodní titulky byly dělány ve Windows Movie Makeru. ()

O lyrickém zloději (2011) (E09)

Vetchý hrál dobře, takovýmto způsobem jsem ho hrát ještě neviděl. Většinou hraje úplně jinak. Tím byl ale pozitiva dílu končila, ostatní už bylo poměrně dost slabé. ()

Ztracený dopis (2011) (E10)

Zatím nejslabší povídka, herecké výkony mdlé a příběh mě také nenadchnul. ()

Případy pana Janíka (2011) (E11)

Docela zajímavě poskládáno i herecky obsazeno. To, že se herci v sérii opakují, mi zas až tak nevadilo. Ale Navrátil četníka, byť ta role mu seděla, 2x hrát nemusel. ()

Zločin v chalupě (2011) (E12)

Javorský ty "jednodušší" lidi mí zahrát výborně. Navíc děj vymyšlen a postaven zajímavě, k tomu otevřený konec, docela jsem si lebedil. ()