Když stojí život proti zákonu, kde je spravedlnost? Dramatizace klasické povídky Karla Čapka. Jedna z klasických povídek Karla Čapka. Zemitý příběh malého chalupníka, který kvůli nemožnosti domluvy ohledně vedení hospodářství zavraždí svého tchána třemi ranami sekerou. Vinu však necítí. Nemohl jinak. Soudce musí ctít zákon, ale ví, že tento případ přesahuje možnosti lidské spravedlnosti. Porota přesto musí rozhodnout. Filmový příběh zpracovává jedno ze stěžejních Čapkových témat – vztah mezi pravdou, skutečností a spravedlností. (Česká televize)

Vabr

Hořkých sedmnáct jsme zhlédli v angličtině, Zločin v chalupě potom v češtině (díky mé zásluze😎). A musím říct, že mě to neuvěřitelně překvapilo. Myslel jsem si, jakej to bude nudnej blábol, a ono ne. Bylo to drsný a syrový. Úplně mě to odrovnalo a nalákalo na knížku. Vyhodnocení: Snad jsou i zbylé povídky stejně tak dobré ()

farmnf

Velmi známá povídka Karla Čapka. "Nejsem vinen!" Zabil jste ho? Jo, to jo, ale nejsem vinen. Parádně zpracovaná. Javorský jako vždy profesionálně perfektní.  A nejvíc mě zaujala hudba. Radim Hladík a pan Hrubý. Dnes se točí jen sračky, u tohoto si můžete opravdu něco užít. Nejen geniality pana Čapka. ()