Do pokojného domu amerického stredoškolského učiteľa hudby Keitha Reynoldsa (Guy Pearce), žijúceho s rodinou  uprostred prírody na severe štátu New York, prichádza v rámci výmenného programu anglická študentka Sophie (Felicity Jonesová). Hostitelia predpokladajú, že sa skamaráti s ich dcérou Lauren (Mackenzie Davisová), no v skutočnosti sa v ich príbytku začne vyvíjať celkom iný vzťah. Životom sklamaný Keith sa už celé roky utápa v spomienkach na svoj niekdajší život rockového muzikanta a zrazu ho prebudí mladá žena, ktorá je mimoriadne nadanou klaviristkou. A je to práve klasická hudba, ktorá  podnieti ich vzájomnú náklonnosť. Zrodí sa hlboký vzťah, ktorý však navždy poznamená svoje okolie a zmení doterajší život hostiteľskej rodiny. (TV JOJ)

(fun)tomas

Tešil som sa na ‘pokračovanie’ Like crazy. Nový film režiséra Drake Dromerusa pôsobí rovnako snovo a postavy podobne odtiahnuto. Prvý spomenutý film zobrazoval vzlety a pády v dlhotrvajúcom vzťahu a obidvom stranám párika dával na placi rovnaký priestor a ani tentoraz tomu nie je inak. Avšak čo vtedy fungovalo a spelo k záveru, kde sa píbehy pekne pretli, tentoraz ako by sa tvorcovia nevedeli rozhodnúť, či rozprávajú príbeh nešťastného učiteľa hudby alebo hladajúcej sa britskej študentky. Pôsobilo to na mňa ako dva samostatné filmy, ktoré nasilu tvoria finálny celok. Neodpustím si však povedať, že Felicity Jones bola opäť očarujúca. ()

ragtime

Štýl Drakea Doremusa mi je veľmi sympatický a toľko emócií, ktoré je on schopný narvať do niekoľkých minút Vašeho života, je odzbrojujúci. ()

gizi

Pěkný, povedený film ze života, o životě, o krizi středního věku - no zní to hrozně, ale určitě to pochopí lidé odpovídajícího věku. 80%. ()

DrifterSoul

Tak tohle je skrytý skvost. Subtilní, citlivý. O vztazích, o skutečném životě. O tom co je a není podstatné. O střetu snů a touhy - se všední realitou. Guy i Felicity to "odzrcadlili" skvěle. Hrají úsporně, bez zbytečných slov, hlavně gesty a výrazy očí. I když F.J., ..... ta byla o hodně lepší. Nejen vizuálně. My cup of tea.... (BTW, někdo, někde o této výjimečné herečce napsal: "Her eyes, her presence is as if she was having millions of thoughts at once, she pulls you in, makes you care for the character she is playing. Such a delight!" Tohle plně platí i pro tento film.....). A final note after 4 yrs (po náhodném/opětovném zhlédnutí): není třeba dodat cokoliv víc..... ()

Dejna

Za mě tedy veliké zklamání, a to jsem velký fanda piana a "zakázané romantiky", ale tohle jsem tedy asi nepochopila.. herci dobří, nápad taky dobrý ale ten příběh takový o ničem, ne, že by to vyloženě nudilo, ale znova už bych na to nekoukala, škoda. ()

Talita1

Vzťahová dráma od režiséra Drakea Doremusa, ktorý ako vo filme Zamilovaní opäť obsadil do hlavnej úlohy Felicity Jones. Film začína scénou rodinného fotenia učiteľa Keitha s manželkou a dcérou. Po príchode študentky Sophie, ktorá je na výmennom pobyte sa vzťahy v rodine začínajú meniť. Film plynie pokojne a s nádhernou hudbou. Presne takýto druh vzťahoviek rada pozerám. Začínam milovať režiséra Doremusa. ()

Montmorency

Frustrovanému, neúspěšnému muzikantovi je nastrčena do domu 18-letá studentka, která do něho hustí naivní řečičky o svobodě, možnosti volby atd. a on pak procitne, serve ze sebe okovy nudného stereotypního rodinného života a plánuje se svoji ''duševní zachránkyní'' útěk........Tak omletý téma, že by to chtělo aspoň pořádný konec, jenže ani ten se nekoná a manžel se za ''nečekaně dramatických okolností'' zase vrací k rodině......Ufff, drama jak v Ordinaci :-) ()

BStone

Krásně smutné drama, které díky Guyovi a Felicitě parádně funguje. Film o tom, jak se v našich životech, které rozhodně nejsou černobílé, spoutáváme, dobrovolně se vzdáváme svobody a stavíme klece, ze kterých pak nemůžeme odejít. Vítěz bere vše?... 65% ()

kori_kori

já vám nevím ... mladá Britka vlezla do domu a vypadalo to, že měla okamžitě jasno ... u otce v podání Guye byl vidět aspoň nějakej vývoj, to herectví se mi líbilo ... jsem ve věku možné krize středního věku, ale tohle mi přišlo prostě moc nepravděpodobné, maximálně na nějaký úlet, kterým se v podstatě dá hloupě lecco rozbít a kdyby mi do baráku vlezla mladice s takovým záluskem, asi bych jí rozbila nedbale však prudce hozeným kufrem ústa ... nebo se jen lítostivě za ní ohlédla ve dveřích, když by odcházela? ... tohle nebyl šálek mé kávy a ani Guy s Felicity mě spolu nenadchli, ten věkový rozdíl byl pro mě prostě moc, abych to mohla brát vážně a cítila, že jde o něco vážného ()

thoreau

Je to film spíš pro holky. My staří rockoví psi, kterým kariéra taky neklapla, moc dobře víme, že tyhle záchvěvy stojí nakonec úplně za prd, a že se za ně platí příliš vysoká cena. Pro mě je toto mírně klišovité dílko málo cynické. ()

Takaru

Co je pouhým pokušením, které nám zničí život a ublíží našim blízkým, a co už je opravdová promarněná šance na nový, plnější, skutečně šťastný život, jež se snažíme všichni najít? Tak přesně o tom je tenhle "malý" filmový příběh, ve kterém není místo pro hloupě sladký happyend, ale jen pro mnoho otázek "co kdyby a proč", tak jako ve skutečném světě, kterým všichni kráčíme. Možná ale opravdu existuje nekonečné množství paralelních vesmírů, v nichž se odehrávají všechny, tedy i ty nejméně pravděpodobné scénáře našich životních příběhů. Felicity Jones, její sladký něžný úsměv, stejně jako slzy na konci filmu mi připomněli jednu etapu mého vlastního života a i díky tomuto hořkému přesahu dávám 75%. Dobrý film, odpovědi ale nečekejte. ()

godina

Rozhodně podhodnocený snímek tady na ČSFD, možná tím, jak je scénář jednoduchý a celé, takové moc předem čitelné, pro samou čitelnost se hlavní téma neodkrylo všem. Známé téma ale bude každému, kdo si uvědomuje tu blízkost nebo až nahodilost vztahů, jen spousta lidí bohužel neumí dohlédnout, tak se alibisticky odvrátí a nechce raději ani hodnotit. Každopádně spíše do psychologických dramat než romantiky... připomíná francouzskou kinematografii.. ()

lineker

Film o touze po nádechu, kterého nikdo z účastníků není schopen a ke kterému vede cesta přes utrpení druhých. Felicity i Guy skvělí v pojetí dvou lidí, kteří vědí, že k sobě patří a zároveň vědí že k jejich sblížení může dojít jen přes bolest nejbližších osob. Výborná kamera. ()

Kristen Stewart si zkusí sci-fi

Kristen Stewart si zkusí sci-fi

04.05.2014

Drake Doremus je jeden z mála filmařů, kteří dosáhli uznání již před svými třicátými narozeninami. Režisér, který sklidil velký úspěch na Sundance festivalu s filmem Zamilovaní se i svým následujícím… (viac)