Chained

• Veľká Británia Chained

Jednoho sobotního odpoledne si 8letý Tim a jeho matka Sarah objednají taxi. Řidič je však sériový vrah, který si vyhlédl další oběti. Chlapec se stává svědkem vraždy své matky a jeho děsivá můra teprve začíná. (LIVINGDEAD)

Snake.Charmer

A já dám klidně plnou palbu! Hodně zvrácené dílko, které nesází na explicitní násilí či mučení v obraze ale spíše na atmosféru beznaděje a celkovou zvrácenost námětu. Atmosféru umocňuje minimalistická hudba, mnohdy opakující jen jeden tón nebo určitý zvuk. Pro mě nečekaně silný zážitek který na výsledných 5 hvězdiček vytahuje překvapivá pointa. Pochvalu zaslouží také originální závěrečné titulky, které nejsou, jak bývá zvykem, jen výčtem jmen podbarvených hudbou, ale symbolickým ukončením příběhu. ()

Petrus1

Můj milovaný, charismatický Vinc je sadistický prase, což se ovšem vzhledem k jeho dětství dá pochopit. „It’s Ok, It’s Ok.“ Jasan, všechno je oukej, dokud nevlezete do taxíku Bobovi. Naštěstí tahle slečna byla tak namol, že z toho nakonec vylezla ze všech obětí zřejmě nejlíp. Takže pokud už polezete do taxíku, tak řádně zmaštění. Jen by mě zajímalo, kolik „děvek“ bylo díky šikovným rukám Boba ze světa očištěno…se mi zdá, že se na ten „hřbitov“ snad nemohly ani vejít. Ale abychom Vince jen nepomlouvali…on má v podstatě dobré srdce, je to vlastně takovej domácí strejda učitel, kterýmu se jen trochu v hlavě pomotalo, jaký předměty se vyučují v normální škole. A když má navíc žáka, kterej si jeho práce neváží, není divu, že ho musí občas trochu ztrestat. Ale on to myslí přece dobře. :-) Jak tady čtu ty komenty, taxi hodně lidí stěžuje na to, že od Lynchové dcery čekali víc. No já od toho nečekala nic, protože sem ani nevěděla, kdo to natočil. Můj výběr byl založen čistě na Vincentovi. Je mi fuck, jestli to natočila nějaká Lynchová. Kdyby to natočil třeba svatej Petr nebo Pepa z depa, můj verdikt se nezmění. Vinc byl sqělej psychouš, atmoška výborná a ten závěr…no naprosto dokonalej. Mě by takový rozuzlení v životě nenapadlo. A kdo tvrdí že jo, lže nebo nad vším moc přemýšlí a neumí si film pořádně užít. Všem doporučuji film nevypínat před titulkama a pěkně si jejich zvukový doprovod poslechnout… Výbornej thriller (ne horor). A víte co? Já dávám plnej počet! Prostě proto, že chci. A basta. :-) ()

z.o.diac

Nedá se říct, že by šla Jennifer Chambers Lynch ve šlépějích svého o hodně slavnějšího, ale nejspíše jen o málo divnějšího otce, ale tento její film funguje výborně. Pro ty, kteří jsou fenoménem sériových sexuálních zločinů fascinováni, přímo povinnost. Atmosféra "domu smrti" je nebývale temná a skličující. Zvuky jsou drásající a explicitnost násilných scén úměrná. Podtrženo sečteno ****1/2 ()

warrenur

Pribehova cast je velmi dobra. Tiez z toho sem-tam dycha hutna atmosfera. Nasilne sceny som moc nemusel. Po hereckej stranke vsak vsetko klape ako ma. Odporucam pre otrlejsich divakov. ()

Wallis3

Film, který není hororem vůbec, thrillerem asi jo a zakládá si hlavně na psychologii vrahouna a jeho svěřence a mě to nebavilo. Film, zakládající si na dialozích těch dvou, přerušených občasným dotáhnutím nějaké té děvečky, u které ani pořádně nezjistíme, jak byly umrtveny a to mě nebavilo. Film, který má hodinku a půl, ale v reálu to vypadá, že se to táhne nekonečně dlouho, a to mě nebavilo. Ta nečekaná událost na konci mi přišla, jakoby ji tam nacpali jenom proto, aby to nakonec ňákou pointu mělo, a to mě nebavilo. ()

Ygnor

Onofrio je stvořen hrát úchyláky. Medvídek Pú z jezera Salton ale překonán nebyl. Nápad dobrý, celkové zpracování mne však extra nenadchlo. Děj předvídatelný, rozuzlení nečekané, závěr v tomhle subžánru nevyhnutelný... Tak na půl plynu. Příště si dám raději japončíky. ()

Murdock

Nějak jsme se s tvůrcema minuli...D´Onofrio není špatnej výběr pro magora, ale ty jeho bláboly začínaj unavovat už ve třetině filmu, zvlášť když stějně víte kam to spěje. Atmosféru a napětí jsem neodhalil a pajdavý tempo mě chvíle uspávalo. Nápad určitě není špatnej a chvílema snad vydržíte i dávat pozor, ale je to dost smutná jednohubka bez chuti a bez zápachu. ()

BrianStorker

Nedokoukáno.... 38 minut a stačilo. Naprostá nuda a jak tu kdosi napsal, jednomu není rozumět a druhý taky vypadá jako Tydýt. Jablko v tomto případě padlo sakra daleko od stromu. Amatérský film, který má do horroru hodně daleko. Po dokoukání na druhý den měním hodnocení z odpadu na *. Ale opravdu ztráta času... ()

Miagy

Chained je zvláštnym psychologicko hororovou drámou, kde ústrednou postavou je sériový vrah a mladý Tim, ktorí spolu žijú. Jeden vraždí, druhý zametá stopy a upratuje. Chained je pohľad do sveta zvrátenosti. Film sa podľa všetkého nesnaži vystrašiť, avšak prináša extrémne kontroverznú tému, na pozadí ktorej možno badať prvky sociálnej drámy. Čo sa stane z človeka, ktorého vychová sériový vrah? Bude sa vedieť zapojiť opäť do spoločnosti? Na film preto treba nazerať nie ako na horor vo svojej čistej podobe, ale treba si všímať psychologickú linku. Herec Eamon Farren je neuveriteľný! ()

GoustDog

Možná jsem v nějakém zvláštním rozpoložení nebo jsem se prostě zbláznil, ale... Abyste rozuměli, horor je můj nejoblíbenější žánr a viděl jsem leccos - přesto bývám většinou spíše kritický, ale toto? Prakticky jedna místnost, dva herci a jednoduchý námět, ale vzniklo něco - v rámci žánru samozřejmě - fantastického. Chained je filmem inteligentním (i když logických přešlapů je v závěru hned několik), dokonce bych řekl psychologickým. Abyste se nemýlili - to neznamená, že je tempo filmu pomalé a film je nezáživný, naopak! Co mě dostalo, ke konci snímek nepostrádá ani prvky romantiky! Je zde dokonce jedna scéna, která se do mě zaryla jako jedna z nejemotivnějších scén filmového umění vůbec! Pořád tomu nevěřím. Jennifer Chambers Lynch, dcera Davida Lynche, má skutečně nepopíratelný talent. Vybudovat takovýto psychologický vývoj postav na place o několika metrech čtverečních, podtrhnout to tak neuvěřitelně syrovou atmosférou a zabalit to do brutálního naturalistického kabátku, kde skutečně NENÍ nic k smíchu, wow. Nic z toho by samozřejmě nemohlo fungovat, kdyby i hlavní představitelé nepodali brilantní výkon. Co dodat... Je mi čest být prvním fanouškem tohoto díla:) ()

Romeroo

Vždycky jsem si přál vidět film s tak výborným vychovatelem, co má sklony k anatomii a dopřeje svému učni zažít tak krásné poprvé....a on neváhá a hned jí ho tam celého vrazí, asi mu vychovatel zapomněl říct, že si dívkou nejdřív musí pěkně pohrát a né na ni jít tak zhurta :D naštěstí do ní vrazil jen nůž s úmyslem nezranit :D krásně zvrácené tak já to mám rád....řeknu opravdu výborný zážitek...ale jo, já je dám, "slabších" pět přichází :) zaslouženě! ()

jafuska

Velmi zajímavé pojetí, sériový vrah, který není sympatický už od pohledu, na druhé straně mladík, který je sympatický, ale také tak trochu nahání hrůzu už od pohledu, je mi jasné, že po tomto shlédnutí do taxíku nenasednu, nikdy člověk neví co je řidič zač a tady se to ukázalo velmi zdařile, napínavé až v druhé půlce filmu, zvrácené, a konec velmi překvapující ()