Po dvaceti letech života v Anglii se Bill Bryson (Robert Redford) vrací do Spojených států. Spolu se svým starým přítelem Katzem (Nick Nolte) se rozhodnou, že se společně vydají po 3500 km dlouhé dálkové turistické trase "Appalachian Trail" vedoucí územím čtrnácti východních států USA. Tato dobrodružná komedie je natočena podle bestsellerových memoárů Billa Brysona. (mac000)

Joachim36

A Walk in the Woods je more oblíbená knížka, tak jsem měl strach jak dopadne filmová adaptace a jsem pozitivně překvapen jak skvěle funguje seřazení těch anekdotických pasáží. Jo, je škoda, že tam nejde dát i ty faktografické, ale to už by byl dokument a málokdo by to dal :-) Každopádně fajnovej filmek. ()

kotrlak

Tohle by mohlo mít tři hodiny a nenudil bych se. Mám trochu podobnej vztah s kámošem v Calif.. Celkem překvapující že spolu ten vejšlap vydrželi. ()

Wineology_

Světem neobjevený, zapomenutý klenot. Příběh o přátelství, o zážitcích, o cestě k lepším zítřkům, o tom že všechno není jednobarevné a že život dokáže nabídnout mnohem víc než jenom sedět na prdeli a sledovat televizní noviny s půllitrem v ruce. Já ty cápky miluju. Miluju jejich humor, miluju jejich odhodlání, miluju jejich přešlapy, a hlavně miluju pocit, že tihle dva dědci to světu natřeli. I když si toho nikdo nevšiml. A to je na tom to nejhežčí. Jak zní krásný citát z Walter Mitty a jeho tajný život: Ty nejhezčí věci si nežádají pozornost. ()

rewoluce

Výborne som sa celý film bavil.. Obaja páni nám ukázali "zač sú toho loket" a veru tento žáner bol pre oboch ako vyšitý. Aj keď oni sami si to možno nemyslia. Mladšie ročníky s tým ale môžu mať problém pri sledovaní, nakoľko sa v snímku dohromady nič nedeje (až na rodinku cirkusových medveďov, ktorý boli zjavne prekvapení sami zo seba) a jedná sa v podstate iba o akúsi adventure párty alias diaľkový turistický pochod naprieč Appallačským pohorím v dĺžke takmer 3500 km. Pointa je v tom, že na každom kilometri sa môže niečo prihodiť a to aj mladším ročníkom, čo s úsmevom na perách istotne nie každý zvládne. Moje hodnotenie na záver filmu určite nie je prehnané a fakt, že z toho štáb neurobil na konci drámu a držal sa pekne úsmevu, som ocenil azda najviac. Vrelo odporúčam na spríjemnenie dlhého zimného večera a možno že, ktovie, získate aj motiváciu a sami sa vyberiete napríklad na obdobu Appallačskej prechádzky niekde tu na Slovensku alebo v susedných Čechách.. ()

Konev

Už se mi dlouho nestalo, že bych se řechtal od začátku filmu do konce. Robert Redford dokazuje, že umí zahrát i komediální roli, Nick Nolte je tady snad v nejlepší roli a celkové je film spíš o vtipných hláškách, než o nějakém hlubokém hledání něčeho, jako se o to snažil film Divočina. Byl jsem mile překvapen. ()

KcarlosK

Pár záběrů přírody, které se několikrát opakují a pár povedených vtípků. To je asi tak všechno. Žádná velká myšlenka, žádné vedlejší příhody. Vlastně to nemá ani žádnou stěžejní ideu. Všechno to působí strašně nedotaženě. ()

kristovanoho

Poslední dobou jsem dost štkal nad tím, že většina filmů má naprosto zbytečnou stopáž a zkrácení by jim jen a pouze prospělo. A budu naříkat i zde, protože tenhle film, by zasloužil minimálně o půl hodiny...VÍC! Vůbec jsem netušil, co od toho čekat, šel jsem do toho neposkvrněn předsudky a odměnou mi byla obrovská příjemnost, která ovšem utekla jako vyplašenej kamzík. 5* a repríza v dohledu. ()

Tonula

A WALK IN THE WOODS je pozitivní komedie pro starší a pokročilé. Redford je pořád dobrý, i když roky jemu, ani Noltemu nebo Thomsonové neubývají. Takže když se stárnoucí spisovatel Bryson rozhodne pro radikální změnu ve svém životě, mají ho všichni za blázna. Kromě jediného člověka, který tak trochu celoživotním bláznem je. Setkání dvou staříků je milé a kdo občas trochu chodí, asi ví, jak člověka po několika kilometrech chůze do kopce bolí nohy a jaký je to úžasný pocit, když se pak podíváte z vysokého kopce nebo ze skály do údolí... V tom případě znáte i ty situace, když občas potkáte na cestě někoho, kdo je ochotný Vám pomoci, ať už je jedná o ztracenou věc nebo radu. Na dálkových trasách je občas pomoc nutná, ale stejně je vždy většina práce na samotných poutnících. I když se člověk snaží, aby všechno šlo podle plánu, nikdy to nevychází tak, jak si představuje a tak je to i tomhle filmu. Tvůrci jej stvořili jako komedii a mnohé Brysonovy výroky jsou opravdu vtipné, alespoň já jsem se bavil. Nezastírám, že Redford je mi velmi sympatický a jeho postava je mi také blízká. Jako vždy je výborný. Nolte je snad ještě lepší. Trochu sice váhám, jestli je vůbec možné, aby člověk jako jeho postava Katze mohl ujít více jako 10 km, ale Nolte je velmi přesvědčiný, takže tomu nakonec věřím. Film má spád a i když pochod krajinou někomu může připadat jako nuda, cesta samotná je vždy méně nebo více dobrodružná a objevná, zvláště, když jdete neznámým prostředím. Turisté to znají. Stačí jen sejít ze značených tras. Příroda zde nehraje hlavní roli, ale film dotváří. Hezky se na to kouká, i když to zrovna není nějaké dramatické umění. Prostě pohoda. Film mne příjemně překvapil a tak bych to viděl asi na 85% a 4 hvězdičky. ()

peproch

Výborný film na odpoledne pro seniorhaus, stařečci mohou zavzpomínat na Redforda, trochu se nad sebou zamyslet, jestli to nezabalili v životě příliš brzo, kdyby rozuměli anglicky, pak by se asi i zasmáli vtipům, ocení odvahu, odhodlání, krásu přírodních scenérií a partnerskou lásku manželů. ()

Robert Redford si vyšlápne do hor

Robert Redford si vyšlápne do hor

06.05.2014

Legendární Robert Redford se v nedávné době objevil v dramatu Vše je ztraceno a comicsovce Captain America: Návrat prvního Avengera. Návrat na stříbrné plátno se mu očividně zalíbil, dnes totiž… (viac)