Osmnáctiletá Maruška žije se svým dědečkem Vlastimilem, touží potkat svého prince a prožít romantickou lásku, jakou zatím zná jen z filmů. Svého vysněného prince skutečně potká. S Markem prožije krásné prázdniny, první milostné dobrodružství, ale také první zklamání... To, že pravá láska nikdy neodkvete, zjišťuje i Maruščin dědeček Vlastimil. Po letech potkává svoji dávnou lásku Libušku. Jsou jako dva mladí zamilovaní blázni. Je to láska s vůní marihuany. Vtipná a svérázná důchodkyně Libuška totiž na stará kolena propadla této léčivé bylině... Honza je Maruščin soused i nejlepší kamarád. Je přistižen svou matkou Zdenou, jak se líbá v autě s mužem. Úspěšná manažerka se však nehodlá smířit se synovou orientací. Rozhodne se ho předělat na „normálního kluka“. To ale přináší jen spoustu komických situací. Aspoň, že Honzův táta Karel má pro syna pochopení. Karel je bývalý ligový fotbalista, dnes už jen údržbář na stadionu. Žije vedle své dominantní manželky život ušlápnutého muže, který se jednou za čas, když je pod vlivem alkoholu, odhodlá k neúspěšné domácí vzpouře... (oficiálny text distribútora)

Autogram

Rôzne formy lásky s ťažkosťami, nedorozumeniami a finálnou citovou vydieračkou, ktorá vôbec nefungovala. Podobne to bolo s celým filmom, až na pár momentov, ktoré fungovali. Boli to niektoré s hlavnou postavou nevidiacej dievčiny a čiastočne s Nárožným. ()

Dagoussek

Díky skvělému hereckému obsazení jsem byla na komedii hodně zvědavá. Zasmála jsem se jen u scén s herečkou Balzerovou a její trávou. Podruhé to vidět nechci. ()

P1tr

Tento film měl všechny předpoklady k tomu být další ze záplavy tuzemských propadáků, ale nakonec se překvapivě jedná o snesitelnou komedii s celkem milým humorem, která dokáže u televize solidně zabavit a trapnosti omezuje na minimum. ()

dita.krizova

"Chtěl jsem být takový, jakýho sis mě vysnila..." Bavila jsem se od začátku až do konce, jednoduchý příběh dá se říct ze života, komický a občas smutný. A hláška Ondřeje Vetchého: "Uděláme z něj Maradonu", vejde do dějin filmových hlášek. ()

insurgentes odpad!

Problémy v multikulti vztahu? Vyřeší to sňatek s homokládou. Aneb další porce zednářské morálky pro nastupující věk Nového světového řádu. ()

Lukoboss

Klasická, česká kombinace komedie/drama. Snímek chvílema jako by nevěděl, čím chce vlastně být. A je to škoda, dokonce jsem nějakou dobu uvažoval, že tomu dám 4*. Nicméně několik věcí mě přimělo, abych to neudělal. V prvé řadě to byl M. Cymorek, kterej byl prostě úplně úděsnej jak hereckým výkonem, tak i hlasem (dabingem). No a dalším kamenem úrazu byl naprosto do očí bijící product placement (plakát na léky ve skříňce + detail záběru na krabičku, to stejný s přepážkou cestovky atd.). Tohle bylo hrozný, přestože chápu, že bez sponzorů to nejde. Ale určitě ne takhle. Naopak potěšil hereckej výkon A. Krejčíkové, která slepou dívku zahrála s velkým přehledem. Tady klobouk dolů. Trochu je škoda, že nejzábavnější linka s duem Stašová - Vetchý byla jen vedlejší, naopak se to od zábavy začalo odklánět k vážnosti a dramatu. To asi nebylo úplně třeba. Hm a pak mně přišlo, že se to snaží až o přílišnou korektnost na všechny strany - postavy: cigán, slepá holčina, gay, paní v letech s Alzheimerem, které pomáhá tráva (žhavý téma), si najde dědu, kterýmu už nestojí, úspěšná manažerka, bývalej fotbalista podpantoflák a nakonec ti dva psi (malej bílej, velkej černej - záměr?). A výsledkem je, že všichni tihle mají nárok na lásku, jako všichni ostatní. Tady se snat nemuselo tolik tlačit na pilu. ()

Pollock

Po přečtení některých komentářů jsem se trochu obával, ale nakonec jsme se s přítelkyní docela bavili a z toho všeho, co se dnes z českých novinek na nás valí a snaží se tvářit jako komedie, tak tento snímek spíše převyšuje. Trochu souhlasím s komentářem od "paascha", ale i tak se narozdíl od něj přikloním spíše k těm čtyřem, právě kvůli šedému podhoubí současné komediální české produkce. ()

klúčik

Láska je láska je film o všetkom... homosexualita, marihuana, cigánska otázka, život slabozrakých, .... a tak to aj dopadlo. Všetko a nič. Niečo mi pripomenulo staršie filmy - zhulený mladík nepozná prezidenta- skrytá reklama pána Charouza a jeho obchodného artiklu. Čo na tomto filme mňa zaujalo? Herecké výkony dvojice Stašová + Vetchý... Filmu dávam 50%. ()

Merkin

Po dlouhé době docela pěkná česká věc, kvalitní herecké výkony, slušné vtípky, zajímavé a i vcelku neotřepané téma(nezdá se mi, že by se homosexualita řešila v kdejaké české tragikomedii, alespoň ne tak ,,vážně"), vůbec celý nádech snímku byl příjemný. Aneta Krejčíková mě překvapila svým půvabem a ,,nadhledem" a kupodivu i otevřený závěr mně nevadil. Pokračování bych se nebránila, byť by mohlo dopadnout katastrofálně. ČT1 zkrátka a dobře umí točit stále ještě lépe než televize komerční. ()

Kovaja

Chudák Vetchý jako ušlapnutý manžílek pod pantoflem se držel až do osudné svatby.Tam se zhulil jako kráva a pěkně to rozjel.V tomhle svém stavu je ůžasný:-))) ()

patrikus

Komedie to rozhodně není, to je snad zřejmé... Místy jsem se však často usmíval, nikoliv smál... Velmi dobrá Aneta Krejčíková, horší už to bylo s hereckým výkonem mladého Cymorka. Poměrně vkusně je zde zakomponován productplacement, který neruší děj.... Cieslar umí... ()

Tessie

Nesouhlasím s popiskem, že se jedná o komedii. Láska je láska je taková cesta do hlubin jedné duše, nevidomé dívky a jejím vnímání světa. Jako doplněk homosexuální kamarád, kterého se Simonka Stašová snaží výlečit. Pořád si nepředstavujte komedii plnou opravdu velmi vtipných situací. Tenhle film je ukázkou omezenosti lidského přístupu s předně danými předsudky vůči některým skupinám. Proto se mi moc líbil. Ondřej Vetchý ničím nepřekvapil, ve filmu, kde nebude mít roli fotbalového nadšence, ho asi nenajdeme. Ovšem lidskými názory a porozumněním výborně vyčuhuje z celého filmu. Jen škoda, že je to takový podpantofláček a pivo vylévá do květin, když uslyší klíč Stašové v zámku. Petr Nárožný a Eliška Balzarová jsou typičtí prarodiče se "starými" starostmi a problémy. Tenhle film je prostě ze života. V tom může být pro některé problém. Každý se tu najde. A vidět, jak se sami chováme jako volové, může býti krajně nepříjemné. ()