Akční příběh soustředící se na zraněného člověka, který překročí hranici do Mexika s několika miliony dolarů v hotovosti a má v plánu užívat si důchodu v Acapulcu. (Listeroman)

Heroine

Nevím. Je to něco mezi Bulharským masakrem, Desperadem a pohádkou. Jako film se mi to nelíbilo. Je to nepřehledné, ne moc zábavné, a toho zabíjení je zbytečně moc. Hvězdičku dávám za Adkinse, protože se na něj prostě dobře kouká. ()

Kingjiri

Viděl jsem sice už i mnohem horší akční béčka, to ale nezmění nic na faktu, že El Gringo ničim nezaujme. Adkins mě v akčních scénách zklamal, protože mnohem víc střílel než se rval. Nějaký akčí scény už byly počtem a rychlostí zabíjení padouchů i na béčkovej žánr dost přehnaný (cesta na autobus). Příběh samozřejmě neni žádnej zázrak - začíná docela zajímavě, ale brzo se změní v jednoduchou žánrovou podivanou bez jakýkoliv logiky (fakt nechápu, proč musel hlavní hrdina čekat na autobus a nemoh hned po příchodu do města ukrást auto). Stupidního příběhu je fakt škoda, protože řemeslně byl snímek zvládnutej obstojně, dvě silnější hvězdy. ()

john.h

Totální béčko, ve kterém jsou některé scény až nechutně detailně okopírované z Desperada. Na druhou stranu celkem pobaví, hlavně v prvních dvou třetinách. Poslední třetina byla dost WTF, ale v rámci béček nic neobvyklého, takže se to dalo celkem překousnout. Zajímavostí je sledovat topornou účast Christiana Slatera právě v závěrečné WTF třetině, který tímto filmem ukázal, že už nemá snad ani na béčkovou kategorii filmů. Také je škoda, že Adkins nepřevedl víc kontaktních soubojů, které umí ze všeho nejlépe. Přestřelky jsou ale víc než solidní. Hlavně masakr ve druhé třetině filmu byl povedený. Po této vydařené řežbě začal být film v některých momentech až nechtěně směšný. Příkladem za všechny budiž scéna, ve které Slater zkoušel asi 20 vteřin střílet z pistole s prázdným zásobníkem a pak ještě zásobník zkontroloval, jestli je jako fakt prázdný, přitom si zkoušel hrát na herce a zahrát vypjatý moment, ale spíš to vypadalo jak z nejaké parodie. V tuto chvíli jsem se normálně přistihl u toho, jak kroutím hlavou a vážně přemýšlím, jestli se nemám začít nahlas smát. Je pravda, že film je v některých místech laděný do komedie chtěně, jako například ve rvačce s gorilou, která je fixovaná na svůj klobouk na hlavě (což bylo povedené), pochybuju ale, že zrovna zmíněná scéna se Slaterem byla také prvoplánově zamýšlena jako komická. A jestli ano, tak je to ještě větší trapas, než když by to bylo myšleno vážně. Jestliže však pár vyloženě nepovedených scén podobného ražení přehlédnu a vezmu film jako celek, pobavil jsem se nadprůměrně a za to dávám lehce nadprůměrné hodnocení. ()

Voorhees

V podstatě se jedná o klon Desperáda. Příběh akorát tak žánrově přiměřený, akční scény jsou vydařené a násilí není vynucené. Postavy tak nějak dávaj smysl, mírný překvápko a nějakej zvrat se taky najde a věc kterou lidi opomíjíte SOUNDTRACK! Uplně peckovní a ten v titulcích? Manowar odvedl tady vynikající práci. Scott nijak nepřehrává a působí na film sympatickým dojmem. Dobře odvedená řemeslná práce. Myslím, že hodnocení 60% by bylo víc fér, né víc. ()

Doomer

Klasický netrefitelný hrdina, já se jen divím proč se občas po tom co na něj půlhodiny střílí začne schovávat za roh, však může říct "stejně se nikdo netrefíte tak co bych se namáhal" a ono to teda tak po většinu času je :-) jinak je to taková nudná akce. ()

Mikecat

Jeden poctivý američan zachraňuje ameriku pred brlohom mexického drogového kartelu, z ktorého majú tak či tak len zisk - real - film - akčná rozprávka, dobre spracovaná, dobre zahraná, chýba však dotiahnutie detailov! Celkový dojem však dobrý, Zachraňuje výborný Scott Adkins a nádherná Yvette Yates, výnimočná v postelnej scéne, zaklincované záverečným songom: Manowar - El Gringo ()

Mukade

Dosť biedny film ale vrchol tomu dodáva infantilný mesiášsky koniec. Takú tupú blbosť si mohli fakt odpustiť LOL. Jedna hviezdička je za Scotta ináč by to bolo jednoznačne za 2/5. ()

v0jt1s3k

Uz dlouho jsem nemel tak intenzivni chut prastit filmove postavy mezi oci. Slater je Bcko uz dlouho, ale Adkinse je tam s tim co umi fakt skoda ()

fabregas1

Neurazí a zároveň neoslní. Nedávno natočený snímek Moje letní prázdniny byl o třídu výše. No každopádně na Adkinse se vždy rád podívám. ()

MisaP3

Nečekala jsem od toho nic a dostala mnohem víc. Opravdu mě tenhle celkem netradiční kousek zaujal. Scott Adkins sice nepředvede skoro nic z toho, co umí, ale jinak mu tahle role sedne. Mexické prostředí, šíleně roztřesená kamera, absurdní scény a momenty, tady to dokonale ladí. Já jsem opravdu spokojená. ()