Hlavní hrdinkou snímku Now Is Good je mladá dívka Tessa Scott (Dakota Fanning), která i přes svůj nízký věk umírá na leukémii. Tessa, která je smířena se svou nemocí, ovšem nehodlá pasivně čekat na to, až její čas vyprší, a proto si sepíše seznam věcí, které by ráda ještě stihla. Jednou z priorit na jejím seznamu je ztráta panenství. (Riddick77)

Merenre

Ve Spojeném království asi stávkovali všichni slušní herci, a tak si museli pozvat američanku, která chudina musí předstírat anglický přízvuk a ještě hrát plešatou leukemičku na prahu smrti. Okamžitě je jasné, o co půjde, a tenhle film smrdí už z plakátu, a tak ani nechápu, jak sem se k němu dostal, ale nakonec jsem tomu celkem rád, protože v daném pokleslém žánru je to celkem pecka. Máme tu zajímavou atmosféru, krásnou hudbu a zajímavé jednotlivé příběhy. Kdyby si tvůrci odpustili některé extrémně přepjaté pasáže, tak to mohlo být ještě mnohem lepší. P.S. Postupem času jsem si film kupodivu docela dost oblíbil. ()

Mr_Corny

Každého to raz čaká a len ťažko sa dá na to pripraviť. Tessa si aj napriek svojej ťažkej chorobe život viac užívala, než väčšina zdravých ľudí. Neriešila malichernosti, sebeckosť, závisť a iné choroby dnešnej doby. Dakota nepatrí medzi moje obľúbené herečky, ale neviem kto by to zahral lepšie. ()

lacerta

Film o holce, která se rozhodla, že ještě před smrtí co nejvíc znepříjemní život všem okolo. Sice bych měla sympatizovat s hlavní hrdinkou, ale fakt mi to nešlo, částečně to bylo i nesympatickou herečkou. ()

rytir1

Jsem jediný snad kdo poznal okopírovanou Dlouhou cestu? A to mě zde nedávno někdo poučoval o významu remake...pominu li většinový názor hledající ve filmu jen čistou mystiku života, pak mu tu čtyřku přece jen dám. A nebo ne, protože už mi není 15 a vím že Mandy byla lepší než Dakota. I když tu je skvělá. ()

Kozlowski8

Sedmnáctiletá Tessa má leukémii. Rozhodla se ukončit chemoterapii, kterou zle snášela a využít poslední chvíle, které jí zbývají, příjemnějším způsobem. Napíše si seznam všeho, co by ještě chtěla prožít a vychutnat si, jako drogy, sex, krádež atd. a snaží se tyto zážitky uskutečnit... Vcelku zajímavý film s přesvědčivou Dakotou Fanning (už na tak přesvědčivým Jeremy Irvinem), hlavně v posledních dvaceti munutách velice dojemný. Měl jsem ale drobný problém se scénářem a některýmy dialogy a v některých momentech jsem viděl lacinost a klišé. Byly však i pasáže silné a přesvědčivé, které byly přece jen v převaze, což přiklonilo mé rozhodování mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami k vyššímu hodnocení. 70%. ()

Sentinel

No teda! Čekal jsem béčkovitej slaďák, ale tohle je skoro na 5 hvězd. Skvěle zahrané (Dakota!), emoce jsou uvěřitelné a nikdy se nepřeváží do kýče, jen je škoda že gradace a tempo ve druhé polovině slábne a závěrečné poselství mohlo být podáno přesvědčivějším způsobem. Jinak ale ohromné překvapení a spokojenost. ()

kolly13

Ze začátku nadprůměr, ale jen si mě to chystalo na druhou část a závěr. Myslel jsem, že vím, jak to dopadne a k čemu mi to bylo... Heart-touching, sorrowful, very poignant. ()

NikaIn

Videla som vela filmov na tuto temu,ale tento bol iny,netlacil az tak na slzne kanaliky divaka.Bol realny,ziadny prehnany smutok,prehnane mnozstvo slz.Dobry navod pre ludi co trpia rakovinov.Nelutovat sa prehnane,ale uzivat si zivot bez zabran kym sa da.Podla mna v tomto filme bolo vsetkeho tak akurat.Akurat lasky,slz,smutku,smiechu,trapenia,jasenia,zamyslania a akurat sarkazmu.Velmi sikovne natoceny snimok,urcite ma moj obdiv. ()

RoseThrone

Jsou věci, které plánujete dopředu. Jsou momenty, které přijdou nečekaně. A pak je tady a teď. Ať si plánujete život jakkoliv, život prostě plyne. Všechny ty chvíle, ze kterých se život skládá, přijdou a zase odejdou. Užívejte je naplno. Film s těžkou tématikou, ale přesto tak důležitou. Po určitých věcech, které se vám v životě přihodí budou tyto příběhy pro Vás o to víc důležitější. PS.: Další film po "Než si po nás přijde", který mě přesvědčil o tom, že napsat si ten bucket list není vůbec špatná věc. ()

Renesme_P

Rozhodně lepší a kvalitnější snímek než 50/50, přesto, že každý dopředu tuší, co se stane. Krásný, přirozený a nevtíravý snímek, který mi dlouho utkví v paměti - proto 5 hvězd. ()

Jardatekk

Jsou příbehy, které mě dostanou a já brečím jak modelka při ztrátě podpatku. Právě díky takovýmto silným příběhům si vždycky řeknu, že mohu bý rád za vše co mám a mnohem víc si vážím věcí okolo sebe. Jsem rád za to, že ten pán nahoře mi dal to co dal a ani na vteřinu mě nenapadne, že bych měl někomu něco závidět. Přitom závist je to co nás mění a to co z nás dělá lidé jakými ve skutečnosti nejsme. Ono si stačí říct, že v současném světě je asi 80% lidí kteří se mají hůř než Vy. Hlavní hrdinka si i přez nezvratnost osudu zachová tvář a to Vás dostane nejvíc. Já osobně bych to takhle nezvádl. A co Vy? Co dodat 100% ()

Poga

Parker perfektne spracoval predlohu Before I die, a je zo toho krásný film, ktorý stojí na silnom hlavnon hrdinovi - Dakota Fanning, aj keď ju nemusím, tu podáva skvelý výkon. 75% ()

ostroz

Velkolepé dílo. Scénář je dost krutý, ale i takový je život. Druhá strana slastného bytí je představena v "Teď a tady". Film ve mě zanechal silný emocionální otisk. ()

(fun)tomas

Na začiatok: Išiel som do toho skepticky. Ďalšia romanca o umierajúcom mladom človekovi? Z mnohých ma okamžite napadá presladené A walk to remember a prekvapivo dobrý Keith. Teraz tu máme úprimnú britskú drámu Now is Good. Dakota Fanning už od malička dokazuje, že smeruje k hereckej špičke. Jej Tessa ma dostala svojím nepredstieraným cynizmom, ktorým sa snaží vyrovnať sa s blížiacou sa smrťou. Najviac mi imponovala vybudovaná psychologická stena medzi Tessou a jej rodinou. Hipisácka matka sa ledva dokáže postarať sama o seba, milujúci otec postupne začína chápať, že sa nebude vedieť vyrovnať s blížiacou sa stratou dcéry a predpubertálny brat nerozumie celej tej vede okolo umierania. Nikto z nich si neuvedomuje, resp. nechce uvedomiť, že tu vôbec nejde o nich. Jediná opora Tessy je tak jej priateľ Adam. Romantická zápletka tu nie je samoúčelná a pôsobí ako oporný pilier v príbehu. Na záver: Bol som veľmi príjemne prekvapený a vrelo odporúčam. ()