V roku 1983 uniesli v Amsterdame Alfreda Heinekena, majiteľa pivného impéria a najvplyvnejšieho muža v Holandsku. Únoscovia, ktorí požadovali vysoké výkupné, ho 21 dní ponižovali v malej cele, v ktorej bol pripútaný reťazami. Keď sa po zaplatení výkupného konečne dostal na slobodu, bol Heneken pevne rozhodnutý využiť všetok svoj vplyv a peniaze, aby svojich väzniteľov našiel a pomstil sa... (STV)

kolodej1

příjemné překvapení, zdánlivě běžná krimi se nakonec rozvinula v poutavý a vrstevnatější příběh, při kterém nebyl prostor pro nudu, takže mě delší stopáž u tohoto snímku nevadila. Vyzdvihnul bych herecký výkon Rutgera Hauera. ()

wick

Schematický scénář...a nenápaditá režie zabíjí dobrý příběh, z kterého se dalo získat mnohem víc. Takto zbyl jen průměr na jedno podívání. ()

90125

Film o udalostiach, ktore su vraj v Holandsku vseobecne zname a existuje o nich vraj aj velmi dobre napisana kniha. Tato filmova verzia je vo vysledku zlahka rozpacita a smrdi priemernostou. Filmu chyba zmysel pre detailnost. Detaily pripravy unosu, detaily preberania penazi, detaily patrania policie atd., co ma za nasledok, ze film postrada napatie a dramaticnost. Reziser sa obmedzuje na dost suche konstatovania udalosti a udrzuje si zbytocne velky odstup nielen od hlavneho hrdinu, nesympatickeho aršlocha Rema, ale aj od ostatnych. Osobny konflikt medzi Remom a Heinekenom je malo presvedcivy a slabo vygradovany. Rutger je ale stale špica. Len mu treba dat rolu. O jeho charisme moze drviva vacsina dnesnych "hviezd" len snivat. 59 %. ()

ABC1

Jako většině se mi zdál film také příliš dlouhý a spíš natočený pro televizi. Ale jinak to nebylo špatné: jak po stránce herecké, tak scénáristické...i pár vtípků se našlo. ()

tomma

Časem se Alfred Heineken svěřil jednomu ze svých přátel, že byl únosci podroben právu útrpnému: "nutili mě pít desítku Starobrno". Ty bastardi! ()

ragnar1

Od prvních okamžiků se první dvě třetiny filmu neskutečně vlečou a dialogy a akce mi nepřipadají příliš nápadité. Přiznávám, že to může být způsobeno i tím, že film jsem sledoval ve slovenském dabingu. Za zmínku tu snad jen stojí scénka jednoho z únosců, který právě jede autem se zkušebním komisařem, jízda se mu zrovna nezadaří a vše si vyříkává pěstně přímo s komisařem (myslím, že si tuto scénku oblíbí skoro každý, kdo měl podobné pocity při své "závěrečné" jízdě). Poslední desítky minut filmu už dostávají jasný spád a divák se už nenudí. Film jistě táhne nahoru silný námět. Soukromým plusem byl pro mne fakt, že jeden z únosců byl dopaden v městečku Den Helden, kde jsem shodou okolností byl minulý měsíc. ()