Únos Freddyho Heinekena

• Česko Únos Freddy Heinekena (viac)

Alfred Heineken, jeden z nejbohatších pivních magnátů a pravděpodobně nejvlivnější muž v Holandsku, byl unesen a pouze zaplacení výkupného mu zachrání život. Dny plné ponižování skončili a Heineken je rozhodnutý své věznitele najít a pomstít se... Anthony Hopkins v titulní roli krimi thrilleru podle skutečnosti. (TV Barrandov)

Tryskomyš

Pozor. Zpracováno ještě jednou (2011) v Nizozemské provenienci. Film je zajímavý především tím, jak se chovali únosci, kteří se snažili být jako zkušení zločinci a přitom dělali únos poprvé. Vše bravurně zvládli, až ne ten konec, kdy je všechny chytili. Avšak peníze ukryli dobře a nikdy se všechny nenašly. ()

Rockerman

Musíš si vybrat: "Buď budeš mít hodně peněz nebo hodně přátel. Obojí mít nelze"! Slova vyřčená panem Heinekenem se stoprocentně potvrzují v tomto dobrém krimi dramatu. Musím uznat, že na amatéry měli vše velmi dobře do detailů promyšlené, ale rozkol mezi přáteli a několik chyb rozhodly o jejich neradostném osudu. Spokojenost na 75%! ()

Narya89

Film podle skutečné události, který je dle mého názoru dostatečně poutavě zpracován a ukazuje, že i relativně dobří lidé mohou páchat zločiny a také to, že peníze jsou častou příčinou krachu mezilidských vztahů. Jim Sturgess potvrdil, že dokáže zahrát i něco jiného než roztomilé zamilované hošíky, což je osvěžující. 75 % ()

peetriss

Zajímavý a lákavý námět stavěný na reálných základech. Film samotný však je pouze nevýrazným zástupcem řady thrillerů o únosech, přestože se režisér Alfredson snaží, nedokázal patřičně vygradovat patřičné drama, napětí či emoce, nabízí nevýrazné obsazení, snad výjimkou Hopkinse, na němž však tento film až tolik nestojí. Naštěstí je stopáž střízlivá, přesto mě náznaků nudy film neušetřil. Ve výsledku jen velmi průměrný kidnapping thriller, snažící se na Heinekenově únosu pouze svézt. ()

Morholt

Sice se mi trošku zajídal ten pohled na to, že tu partičku svedl ke zločinu systém, který je dohnal na hranu chudoby, ale nakonec si to sedlo. Nečekejte žádnou akci, napětí či thrillerovou atmosféru. Je to jen o provedení plánu na Heinekenův únos, který díky své jednoduchosti skoro vyšel. Film se sice nemůže příliš spoléhat na režii, která je suchá a rutinní, ale o to víc sází na herce v čele s Anthonym Hopkinsem coby arogantním dědkem, který má své únosce takříkajíc na háku. Čekal jsem sice víc, ale dalo se to. 55% ()

• Film založený podľa skutočnej udalosti, poskytuje detailný pohľad do únosu, pri ktorom bolo vyplatené vôbec najvyššie výkupné za jednotlivca v histórii a to 35 miliónov holandských guldenov, čo je približne 16 miliónov libier. (robo7773)
  • Willem Holleeder (Sam Worthington) bol kráľom holandského podsvetia a bol zodpovedný za objednanie niekoľkých vrážd, medzi ktoré patrila v roku 2003 aj vražda jeho bývalého najlepšieho priateľa a spoluúnoscu Cora van Houta (Jim Sturgess). Keď bol film uvedený v roku 2015, Holleeder bol vo väzbe a čakal na súdny proces. V júli 2019 bol Holleeder uznaný vinným z piatich vrážd a bol mu uložený doživotný trest. (Arsenal83)
  • Zelené fľaše Heineken použité vo filme nie sú správne. V tom čase sa Heineken v Holandsku predával len v hnedých fľašiach. (Arsenal83)