Na tichom predmestí mestečka Glenview v Ohiu sa stane zločin. Preto jeden z najaktívnejších obyvateľov Evan Trautwig (Ben Stiller), ktorý svoje mesto nadovšetko miluje, sa rozhodne založiť vlastnú domobranu nazvanú Susedská hliadka. Hliadka má na mestečko a jeho obyvateľov dávať pozor, aby doň nevnikol žiaden nekalý živel. Pridajú sa k nej aj traja Evanovi kamaráti, aj keď nemajú také ušľachtilé dôvody ako on. Bob (Vince Vaughn) chce predovšetkým uniknúť rodinnému stereotypu, chce sa zabávať a Susedskú hliadku berie ako dobrú výhovorku na to, ako sa dostať von s chalanmi na pivo a zabaviť sa pri hazardných hrách. Tučného chalana Franklina (Jonah Hill) vyhodili zo školy a tak sa rozhodol, že si splní sen a pridá sa k policajnému zboru. Tam ho ale nezobrali s vysvetlením, že je vražedným maniakom. A tak chce prostredníctvom Susedskej hliadky všetkým a predovšetkým polícii dokázať, čo v ňom je a akú chybu urobila polícia, že ho neprijala do svojich radov. Jamarkus (Richard Ayoade) sa do Glenview práve nasťahoval. Po štrnástich rokoch manželstva sa šťastne rozviedol, čím získal veľa voľného času a nevie, čo s ním. Do Susedskej hliadky sa pridal v nádeji, že im raz zavolá mladá krásna Aziatka a on ju bude musieť zachrániť a obšťastniť. Väčšina členov Susedskú hliadku neberie veľmi vážne. Iba Evan vidí sám seba ako dokonalý mravný vzor pre spoločnosť. Bohužiaľ jeho okolie tento názor nezdieľa a za chrbtom si z neho všetci obyvatelia Glenview uťahujú. Jedného dňa sa ale stane niečo, čím podarená partička bláznivej domobrany všetkým vytrie zrak. Pri jednej z obhliadok mesta narazia na odporných, škaredých mimozemšťanov, ktorí chcú napadnúť našu Zem. A od tohto okamihu je osud ľudstva iba v rukách neohrozenej, smelej a nešikovnej Susedskej hliadky. (TV JOJ)

benny159 odpad!

Toto malo byť vtipné? Moje kolieskové korčule sú vtipnejšie ako toto. Nesúvislé a nič nehovoriace dialógy, trápnosť na každom kroku. Ani som to nedopozeral. Po polhodine som to vzdal. Škoda času. ()

Rostiiik

No popravdě, netušim jak to ohodnit. Místama jsem se i smál. Když to nebudem brát vážně tak fajn 3hvězdičky. Je to opravdu nenáročná komedie, která má své kouzlo, tím myslím Jonaha Hilla který je tam nejvtipnější ten zachránil celou tuhle komedii. Jinak by to šlo opravdu do odpadu jak už tady bylo zmíněno. Pokud chcete usnout a o ničem nepřemýšlet tohle je asi volba........ Jinak pro mě velké zklamání. ()

BisiJoker

Ben Stiller mě nějak dvakrát nebaví ale po boku s Hillem,Vaughnem a tim s obtížně vyslovitelnym přímením je to super kombinace.Nechápu to nízké hodnocení,tohle je prostě komediální pecka s pár celkem hustejma scénama a dost jsem se u toho smál.Ty 4 hvězdy jsou tu správná věc a na tenhle film se s radostí kouknu znovu zvlášť když hlavní slabinou emzáků jsou jejich vejce :) ()

zuzulatomas

Akoze to bolo co prosim ? Na zaciatku celkom dobra komedia a potom prisiel "votrelec" ? Komedia s mimozemstanmi ? Tak to bolo mooc slabe 2* Na komediu nic zabavne ... ()

onlyK2

Už kvůli obsazení jsem čekal trochu lepší rodinou komedii, ale bohužel, film nedosahuje ani obyčejného průměru. Humor skoro žádný, teda až na pár hlášek. A nápad s emzákama se mě sem vůbec nehodil. Hvězdičky dávám pouze za Hilla a Vaughna a jejich pár hlodů. ()

Facerr

Příjemný překvápko, který nesází na kvantitu, ale spíš kvalitu joků motajících se většinou kolem sexu, nebo "přehnanejch" scének, co by za normálních okolností neměli daleko od hollywoodskýho filmovýho patosu. Nejlepší na tom je, že všechno je tady představený se smrtelně vážnou tváří, jakou umí nahodit snad jen Stiller a jemu podobní. Ty "podobní" se sešli v hlavních rolích, který ztvárňujou opravdu výborně a jako vždycky "funny". Není se čemu divit tyhle herecký esa nemusej dělat vůbec nic, jen se prostě "normálně" tvářit na kameru a je to prča:). Obsahově mi to trochu připomínalo Četníky a mimozemšťany, ale na tuhle klasiku to na druhou stranu nemá.. ()

mondavi

Moc jsem se těšil, spousta oblíbených herců, dobrý nápad a ........ naprosto nevyužitý potenciál. Zklamání a šedý průměr. Jediný Jonah Hill celkem vyčnívá, toť vše. ()

lobo87

Čakal som veľké sklamanie, ale našťastie sa nedostavilo. Schafferovi sa podarilo natočiť buddy-teamovku v štýle Pegga s Frostom. A myslím, že o to tu išlo. Bolo to uletené, miestami som sa rehotal, miestami ma ubíjal scenár, ale bavil som sa výborne. Celá partička na čele s Ayoadem ma príjemne potešila... 70% ()

waltosin

"Jako když vidíte na něco reklamu a vám se to líbí a jdete si to koupit a v obchodě zjistíte že to vypadá úplně jinak než v té reklamě" a to je přesně sousedská hlídka. Nevim jestli je v komedii dobrý se dvakrát ušklíbnout a stokrát zívnout! 25% ()

Domas88

Herci udělali opravdu svoji práci, jinak to za nic nestojí jen Vaughn a Stiller a i Hill jsou machři a plus Ayoade to zlávdl mistrně, ale komedie jako oddychovka super, jinak tvrdšího hodnocení by neobstála vůbec dobře... ()

Nikolas__

Nechápu hodnocení. Tento film je úžasná Sci-fi komedie, která vás vždy rozesměje. Herci na dobré úrovni, atmosféra a příběh jsou strhující a velice nápadité, podívejte se na to, doporučuji! ()

blazma

Bena Stillera jsem měl rád jen v jednom film a to byla Noc v muzeu. Tento film nic méně spojil dohromady docela zajímavou čtveřici, až příliš střeštěný scénář a příběh, že si prostě říkáte to je taková magořina a blbost, že to prostě musím dokoukat. Na konci si stejně řeknete, že to nic extra nebylo a mrsknete tam ty tři nebo dvě hvězdy. ()