Na tichom predmestí mestečka Glenview v Ohiu sa stane zločin. Preto jeden z najaktívnejších obyvateľov Evan Trautwig (Ben Stiller), ktorý svoje mesto nadovšetko miluje, sa rozhodne založiť vlastnú domobranu nazvanú Susedská hliadka. Hliadka má na mestečko a jeho obyvateľov dávať pozor, aby doň nevnikol žiaden nekalý živel. Pridajú sa k nej aj traja Evanovi kamaráti, aj keď nemajú také ušľachtilé dôvody ako on. Bob (Vince Vaughn) chce predovšetkým uniknúť rodinnému stereotypu, chce sa zabávať a Susedskú hliadku berie ako dobrú výhovorku na to, ako sa dostať von s chalanmi na pivo a zabaviť sa pri hazardných hrách. Tučného chalana Franklina (Jonah Hill) vyhodili zo školy a tak sa rozhodol, že si splní sen a pridá sa k policajnému zboru. Tam ho ale nezobrali s vysvetlením, že je vražedným maniakom. A tak chce prostredníctvom Susedskej hliadky všetkým a predovšetkým polícii dokázať, čo v ňom je a akú chybu urobila polícia, že ho neprijala do svojich radov. Jamarkus (Richard Ayoade) sa do Glenview práve nasťahoval. Po štrnástich rokoch manželstva sa šťastne rozviedol, čím získal veľa voľného času a nevie, čo s ním. Do Susedskej hliadky sa pridal v nádeji, že im raz zavolá mladá krásna Aziatka a on ju bude musieť zachrániť a obšťastniť. Väčšina členov Susedskú hliadku neberie veľmi vážne. Iba Evan vidí sám seba ako dokonalý mravný vzor pre spoločnosť. Bohužiaľ jeho okolie tento názor nezdieľa a za chrbtom si z neho všetci obyvatelia Glenview uťahujú. Jedného dňa sa ale stane niečo, čím podarená partička bláznivej domobrany všetkým vytrie zrak. Pri jednej z obhliadok mesta narazia na odporných, škaredých mimozemšťanov, ktorí chcú napadnúť našu Zem. A od tohto okamihu je osud ľudstva iba v rukách neohrozenej, smelej a nešikovnej Susedskej hliadky. (TV JOJ)

ThomasCrown

Nádhera! Nečakaný hit, aj keď sa predstava o čom film bude absolútne nenaplnila, vykľula sa z toho totálna nakladačka vtipov a hlášok, dokonalá konverzačka so skvelou akciou, takto som sa nebavil už veľmi dlho. Tí čo film nepochopili môžu ľutovať a vlastne asi im nebol určený. Čakajte nečakané. ()

PetkaW.

Splácejte sci-fi, komedii, akčňák, pohádku, tunu neoriginality, blbosti a okoukanosti dohromady a vznikne vám Sousedská hlídka. ()

Foxhound#1

Další filmů na které narazíte o sobotních večerech a ani nevíte, že jsou v programu. Úvodní titulky hodí jméno Stillera, Vaughna, Hilla ... jo tak to bude asi sranda, uvidíme jak to bude pokračovat. A pak dostanete crazy dílko, které vzniklo asi takto: Zdar Bene, tady Seth, hele mám nápad na komedii s emzákama, co ty na to? Jo Sethe to je fajn, emzáci a invaze na Zemi to furt letí, ale musí to být cool a mít koule. Bene jasně, koule! To je ono hele, ti emzáci budou nezničitelní dokud je nestřelíš do koulí. Ty krávo Sethe tak to je hustý, jdu do toho! ()

Phorbo

S tou dávkou nadsázky, kterou snad čekáte u každýho stiller/vaugn filmu jsem očekával, když kluci vystupovali z kouče na konci že utrousí, že je to "fakt super záběr vystupovat ve slowmotionu z kouře". škoda že se něco takového nakonec nekonalo. když už nadsázku, tak pořádnou a ne v takové únosné míře. Kde se todle hrabe na Sandlerovic That¨s my boy. Jinak je to fajn podívaná na opodledne. Udělat z toho něco echt, přidat tomu třeba i dvacet minut do dvouhodinové stopáže, možná se spojit s týmem, který delal attack the block a mohla to být fakt pecka. škoda toho ()

jarmik

Od těchto herců jsem čekal mnohem víc, ale i tak jsem se několikrát od srdce zasmál a při mé momentální depce mi to na 50-60 % stačilo. "Alien, get out." "It's not a bee, Jamarkus!" ()

Imrwere

To byla taková krávovina, ale dost dobře jsem se u toho bavil. Smíchu nebylo málo, takže svůj účel komedie toto filmové dílo rozhodně splnilo. Je nutno vypnout mozek a nepřemýšlet o pointě, ale takových filmů se v dnešní době točí mraky, takže v tom bych problém neviděl. Mě to fakt pobavilo a dávám 80 %. ()

mazadlo

Takový grády na začátku, taková zajímavá zápletka a ti herci. Říkal jsem si to bude úchylárna roku jooo těším se. Ale bohužel po prvních dvaceti minutách film ztrácí lesk i šťávu. Z tajuplných ufounů se začínají dělat kýčovité mrkve a predátor je mrtvej hned jak mu prásknete po hlavě trpajzlíkem. A pozor klišé v podobě ukousni mu péro zabije ho to mě vážně nevyčerpalo. Ale proč sakra takhle blbě. Však se mohlo pracovat s tolika tajemnými gagy o jednom ufounovi ze sousedství. Ti herci by to utáhli i bez legií podivných ufounů. No jo...budeme si muset počkat na Wrighta aby nám udělal pořádnou komedii. Škoda. I tak za snahu dvě hvězdy některé hlášky dobrý. Ale jinak spíše zklamání. ()

Weyland

Pokud si tento film pustíte, určitě se nudit nebudete. Samozřejmě se nejedná o žádnou velkolepou komedii, ale na páteční večer se hodí ideálně. Jedna z věcí, co mě na filmu potěšila, byly nadprůměrné efekty a triky, za což má u mě film velké plus - to se u komedií tak často nevidí. Hlavní čtveřice postav v podání Bena Stillera, Vince Vaughna, Jonaha Hilla a Richarda Ayoadea opravdu pobaví. Všechny postavy mají svůj originální charakter a diváka zkrátka zaujmou. Jediná věc, která mi na filmu chvílemi vadila, byl někdy až příliš nucený a tudíž i trapný humor. ()

mosnak

Takže asi tak - nemám rád Jonaha Hilla, nemám rád filmy ve kterých má prsty Ben Stiller a už vůbec nemám rád,když v nich hraje hlavní roli. Od Zoolandera ho vyloženě nanávidím! Tak proč jsem na to čuměl? No mělo jít přece o sci-fi komedii,tak jsem jí chtěl vidět. Díky zajímavému konci (kde jsem se poprvé trochu usmál), dávám jednu hvězdu. 25% ()

Terezinka198 odpad!

Je mi líto.. I když v tom byl Ben Stiller, takovou blbost jsem jakživ neviděla. Nejlépe by to nejspíš vystihovala má reakce pár vteřin po titulkách: "WTF?" Dala jsem tomu šanci, sci-fi nesnáším, ale když už jsem jednou byla přemluvena, tak jsem do toho šla s odvahou. Svého rozhodnutí lituji, protože Ben Stiller v mých očích klesl. Proč lezl do takové kraviny?! ()

bobstock

Vyloženě humor Stillerovi na tělo, pokud ho opravdu nežerete, tak vás jeho banda trapčících sousedskejch bodyguardů nebude moc bavit. A Richard Ayoade vyloženě zklamání. Chápu, že měl jako anglický tajnůstkář asi tak působit, ale povětšinu filmu fakt jen přidsmrndává a užívá si těch 25 slov, co řekne v celém kousku. Vizuál mimoňských návštěvníků byl celkem povedenej, proč ne, ale opakovat nebudu. 45% ()

Rondell

Díky velmi specifickým okolnostem jsem nebyl úplně schopný vnímat děj souvisle, což podle hodnocení asi byla trefa do černýho. Jednotlivé scény jsou totiž hilarious. ()

wampire23

Ani vtipné, ani napínavé. Štyria komici a vtipní sú možno za jedného dokopy. Aj to väčšinu ťahá Jonah Hill. A to už je čo povedať. Niektorí komici už majú najlepšie roky za sebou a to by si mali povedať Ben a Vince. Prenechajme miesto mladším a talentovanejším. Veľmi slabé dve hviezdičky a ak sa chcete zasmiať stačí si pozrieť trailer. Trvá síce dve minúty, ale zasmejete sa asi rovnako ako pri celom filme. ()

Illy

Zmařené naděje. Nic proti hlavním hercům, ale kde není scénář - ani čert nebere. Na druhou stranu, že bych musel přetáčet, nebo měl nutkání vypnout, to zase ne. Takže ...50% ()

(Z)denny

To jsem ještě neviděl - film o nadrženým UFOunovi, kterej si chce nechat lízat koule od malý číňanky. Nebo japonky? Nebo o čem to vlastně bylo? ()