Hrdinkou filmu Lásky jedné plavovlásky je mladičká blondýnka Andula. Žije na internátě v malém středočeském městečku, kde na jednoho muže připadá deset žen - a většina je stejně ženatých. Andula touží, stejně jako většina jejich kamarádek, po trošce prosté lidské lásky. Je nezkušená, snadno uvěří slibům a lichotkám. Prožije trapný večer ve společnosti tří obstarožních záložáků a téměř podlehne jednomu z nich - Vacovskému. Až se konečně objeví ten pravý - mladý klavírista Milda. Když s ním stráví noc, je přesvědčena, že právě on je ten pravý. Vypraví se za svou láskou do Prahy. Když se seznámí s chlapcovými rodiči, zjistí, že vše je jinak... (oficiálny text distribútora)

kobejn

Z fízlovský matky Pucholta jde strach, je to "normální" matka, ale přitom to je vyloženě estébácká nátura, všechno musí mít pod kontrolou a přitom se sama cítí jako oběť, že vlastně jí se křivdí, jí se ubližuje a všichni kolem ní jí ubližujou. To není na facku, to je na vraždu nebo sebevraždu, podle toho, zda chcete radši skončit v kriminále nebo pod zemí. Milada Ježková je female boogeyman českýho filmu. ()

vhojta

Dívka si nachází životního partnera ("Tobě já věřim! Jako nikomu jinýmu."), aniž by si připouštěla, že souladný vztah dvou lidí je podmíněn mnoha dalšími aspekty. Jedním z nich je například seznámení s rodinou chlapce, což záhy - po svém příchodu do chlapcovi rodiny - sama zjistí. ()

Sandiego

Sice torchu slabší než Černý Petr a Hoří, má panenko! ale stále brilantní komedie, již vévodí hlavně scéna rodinné hádky v jedné posteli, ta je zase z formanovy české tvorby ta zaručeně nejdokonalejší. ()

Laxik

Forman je velmistr v jedné věci. Neznám jiného režiséra, který v člověku dokáže vyvolat tak silné pocity nepatřičnosti, trapnosti a touhy strčit si za hlavní postavu vlastní hlavu ne pod peřinu, ale rovnou do jícnu vulkánu. Když se k tomu přidá mistrovství v ad absurdum natahovaných dialogových scénách, které jsou obsahově i délkou napnuté na samou hranici katastrofálního prasknutí, dokonalý přehled o duši doby, člověka i situace, budete se smíchy válet, bude vám smutno, sem tam se začervenáte, v Pražském bytě Mildových rodičů se vám zvedne pokoutně prohledávaný kufr a nakonec se všechny pocity uzavřou v rozpačitě komplexním kruhu (ne)pochopení poslední scény. Takové filmy se nikdy moc netočily a v budoucnu už bohužel ani nebudou. O to víc jsou Lásky výjimečné a musíme si je hýčkat. A ta Brejchová byla fakt kus. ()

Pierre

Nojo, poetika Formanových tuzemských předemigeračních filmů se mi moc líbí a i v tomto případě to zabralo. Je to geniální. Prakticky hned jsem se s filmem dostal na stejnou notu. Hlavně když Forman hned v úvodu nastolil prostředí bálu. Sice se na něm vyřádil později v Hoří má panenko ale i zde dokázal přesně vystihnout atmosféru a balení tria vojáků tria holek bylo výborné a protkáno opět úžasnými autentickými dialogy se kterými si tentokrát hravě poradil i profesionální herec Vladimír Menšík.  A záverečná  půlhodina, kdy Andulka přijede k rodičum pianisty se kterým strávila noc, protože si myslí že jeho pozvání bylo upřímně je naprosto skvělá nejenom tím, že na scénu poprvé přivádí profesionální neherce Miladu a Josefa Šebánka, kteří se i bez herecké průpravy zapsali do diváckych srdcí..A  vše vyvrcholí postelovou scénou Ježkové, Šebánka a Pucholta. Ale ono je to celkově smrtící. Tahle  divčí story se skvělou atmosférou se mi líbila tak moc, že pro mě představuje možná jeden z vrcholů  naší filmografie. Dokonale autentická, skvělá, na nic si nehrající  upřímná lidská atmosféra,  úvodní písnička...Všechno tak nějak skvělé. Měl jsem to vlastně vidět už dřív. ()

Orlau32

Romantická komedie s romantickým Vladimírem Pucholtem, který byl v 60 tých letech "nekorunovaným králem " českého filmu. Hrál úplně přirozeně, zřejmě takový byl. Byl to fantastický kluk na plátně, žáden playboy dámských ložnic a přesto holky po něm šílely. Byl to správný typ ve správnou dobu na správném místě a vybral si ho naprosto správný režisér. Trochu mi tam vadila unylá Hana Brejchová, která byla nemastná neslaná. Další neherci pan Josef Šebánek a pan Jan Vostrčil byli prostě super ! ()

Siegmund

Vynikající film! Neutuchající proud docela reálných příběhů. Vynikající přehlídka jedinečných dialogů. Kromě jiných herců ve filmu doslova září filmová manželská dvojice Ježková + Šebánek. Je to film, který můžu vidět každý týden a vím, že se mi neomrzí. Musím se pochlubit, že vlastním i německou verzi tohoto filmu. (Úterý 24.08.2010) ()

Tereza_T

"Šeptám jí do ouška: pěknou blůzu máš, vona na to: vole, vole, proč ji nesundáš?"  Pere se to ve mě, na jednu stranu chápu všechny ty stereotypy a nejednou jsem se ze srdce zasmála (dialogy na plese a závěrečná scéna v posteli je opravdu výborná) na stranu druhou je to na mě asi moc. Andula, přehazovaná od jednoho chudáka k druhýmu jako horkej brambor je největší obětí tohohle snímku a všech postav v něm zúčastněných. Vyser se na to holka. Měla si hlasovat proti anebo se aspoň zdržet. Herecky pecka, Hana Brejchová měla na tuhle roli ten správnej "nemám vlastní názor" kukuč. Táhlý scény mě bavily. ()

iolaos

Pro me TOP 5 cz filmu a urcite nejlepsi formanuv cesky film hned pred cernym petrem a hori ma panenko. genialni a nesmrtelne. Pucholt, Sebanek a mama Jezkova...brawo!! ()

blackrain

Film zahajoval filmový festival v New Yorku v roce 1966. Je inspirován skutečným životním příběhem. Jednoho večera potkal Forman v Praze mladou dívku s omláceným kufrem. Vypadala, že je úplně ztracená, ale se vším smířená. Dal se s ní do řeči. Dokonce s ním šla domů. Dívka pocházela s Varnsdorfu. Tam se seznámila s jakýmsi inženýrem z Prahy, který jí nasliboval hory doly, pak se ní vyspal. Dal jí falešnou adresu svého bydliště. Dívka se za ním vydala do Prahy. Prahu neznala a pak jí došlo, že adresa je falešná. V pět hodin ji Forman odvezl na nádraží. Odjela zpátky do Varnsdorfu. Fomana její příběh zasáhl a uvízl mu v hlavě. Setkal se s Ivanem Passerem a Jaroslavem Papouškem. Zeptal se jich, jestli by z toho šel udělat film. Oba dva mu svorně odpověděli, že určitě šel. A tak se nám z jednoho lidského příběhu zrodil mezinárodně uznávaný film, který panu režisérovi otevřel dveře prakticky do celého světa. ()

vercza odpad!

Nemůžu si pomoct, ale vůbec se mi to nelíbilo. Ani trochu a je mi fuk kdo to točil, režíroval, nebo kdo tam hrál. Prostě kravina! ()

kaylin

I když neměl Miloš Forman v Československu dostatečné prostředky, aby točil velkofilmy, dovedl si poradit s tím, co dostal, a mohl tak natočit malé, ale silné snímky, které skvěle vypovídají o tom, jací vlastně jsou Češi a jaké hlouposti ve svých životech řešíme, aniž bychom si uvědomovali, že tím někomu ubližujeme. ()

Kaluž

Děvčata si odhlasovala, že se nebudou kurvit. Forman ihned ze začátku v bravurní formě. Svůdníci Pucholt a Menšík ví jak na ženský, rodiče Šebánek s Ježkovou neví jak na syna a Brejchová hledá lásku. Tahle komedie je nabita trefnou trapností a způsob zachycení těchto situací si plně zasluhuje zápis zlatým písmem do fondu světové kinematografie. ()

gojackill

Miloš Forman na křídlech Nové vlny. První třetina je plná typicky,, formanovského" humoru. Režisér nás zavede na tancovačku. Ten mumraj mi s dokumentární přesností připomněl, že každý je občas hovado. Ty připitomělé úsměvy, pošetilé řečí a věčný boj o kousek místa v životě. Další námluvy plavovlásky jsou přesným opakem ideálního milostného aktu, nejvíce mi tak připomínají kunderovy popisy milostných šarvátek mezi mužem a ženou, bez příkras a s jemnou dávkou ironie. Když je po styku, naše plavoláska přestane plakat a následuje série obrázku, která jaou jako závan číré poezie. Forman však v těch nejhezčích chvílích naší zamilované plavovlásky přijde s další dávkou humoru, ubere tak sice na erotičnosti, ale také zároveň na napětí - celá scéna v posteli pak působí přirozeně. Další triumf a pro mě vrchol snímku. V další části se plavovláska vydá za svým milým. Je to fiasko, ta trapnost nad všemi aktéry doslova trčí. Při české hymně, symbolu naší státnosti, babka prohledává zavazadlo nic netušící plavolásce (Další režisérův žert.) Nakonec jsem si všiml, že jsem pod tou spoustou trapnosti, hašteřivých řečí a patosu úplně zapomněl na tu naší plavoslásku, která je táhnuta nesnesitelnou tíhou té obyčejnosti všude kolem. Pro lásku jedné plavovlásky kouknu se zítra na Sedmikrásky. ()

topi

Takhle u nás uměl točit jen Miloš Forman, Jaroslav Papoušek a Ivan Passer. Perfektní dialogy a herecké výkony - to jsou Lásky jedné plavovlásky. Závěrečná postelová scéna s Miladou Ježkovou, Vladimírem Pucholtem a Josefem Šebánkem je totální vrchol!! ()

Damiel

88 % - Josef Šebánek a Milada Ježková zahráli jeden z nejpřesvědčivějších manželských párů v dějinách našeho filmu. Vymalovaní jako z Ladova obrázku. ()

swed

Lásky jedné plavovlásky vystihují celou tragikomiku života a to s nesmírnou úsporností. Těch několik málo scén je nabito takovou přirozeností, že jsem nevěděl, jestli se mám smát nebo brečet. Ukázkový příklad "reálného" filmu. 10/10 ()

togaf

V tomhle filmu je všechno depresivní nebo trapné nebo ponižující. Jako bych jeho sledováním zapadala do bezduchého bahna. Naivní a snad až připitomělá blondýnka je chudák, nejde ji než litovat. ()

Zemřel scenárista a režisér Ivan Passer

Zemřel scenárista a režisér Ivan Passer

11.01.2020

Ve věku 86 let zemřel významný filmový scenárista a režisér Ivan Passer. Přítel a blízký spolupracovník Miloše Formana spolupracoval na scénářích k filmům Lásky jedné plavovlásky nebo Hoří, má… (viac)

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

08.07.2018

53. ročník největšího filmového festivalu v Česku je u konce. Festival, který byl zahájen vzpomínkovým filmem na Miloše Formana Lásky jedné plavovlásky (1965), se letos nesl ve znamení velkých… (viac)

Filmové hvězdy ve Varech

Filmové hvězdy ve Varech

19.06.2018

53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary startuje již 29. června a pořadatelé nyní konečně odhalili seznam zahraničních osobností, které se na nadcházejícím festivalu ukážou. Mezi ta… (viac)

Vary přivítají šestici domácích režisérů

Vary přivítají šestici domácích režisérů

02.06.2018

53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary uvede v soutěžním programu rovnou šestici českých snímků. V každé ze soutěžních sekcí se představí dva domácí režiséři. V Hlavní soutěži se o… (viac)