Wu xia

• Hongkong 武術 (viac)

Liu (Donnie Yen) je výrobcem papíru v období dynastie Qing a vede jednoduchý život s manželkou Ayu (Tang Wei) a jejich dvěma syny. Do jejich odlehlé vesnice přijde detektiv Xu (Takeshi Kaneshiro), který vyšetřuje smrt dvou banditů během loupeže. Xu rychle zjistí, že to nebyla obyčejná zpackaná loupež. Jeho houževnaté dotazy vynášejí na povrch temné tajemství Liuovy minulosti, která ohrožuje nejen jeho rodinu, ale i celou vesnici. (LordMovie)

Ronyk7

Další ubohost od Donnieho. Za cca 2 hodiny jedna pořádná mlátička je prostě málo. A jak ve finálovém souboji dostal Donnie přes hubu, ale záporáka zabil blesk bylo víc než trapné. Ať se to Donniemu líbí nebo ne čeká se od něj něco jinýho než takový srance.. Dále vzpomínám na Ip Many... ()

jacko

priste zase urcite dam na komentare nekterych zdejsich uzivatelu - lidi, kteri k dobrymu filmu z zanru bojovych umeni potrebuji, aby hrdina serezal levou rukou co vterinu 10 protivniku a to pokud mozno jeste levitujici / letici, je mi fakt lito...jenom skoda a moje chyba, ze jsem se shlednutim otalel...moc prijemne prekvapeni a plne zaslouzene 4 hvezdy ()

bararich8

Tak tohle se moc nepovedlo. Koukal jsem na to kvůli Donniemu a v porovnání s podobnými snímky je tohle průměr až podprůměr. Celé je to jaksi utahané a nudné. Souboje jsou sice opět na vysoké úrovni a průběh vyšetřování je taktéž zajímavý, ale druhá polovina trochu slevila z tempa. Hlavně konečné zabití bosse mě doslova rozesmálo, tak stupidně to ještě nikdo nevymyslel, pak vás taky otráví ty neustále smutné pohledy a vyplňovací dialogy. 2,5* ()

zberatel

Pribeh, postavy, skvela akcia - rozhodne lepsi film ako Donnieho minuly pocin navrat Chen Zena, ktory bol nevyrazny a nudny, no najvacsim sklamanim boli bojove sceny, ktore ale v tomto pripade su na vybornu... Skoda ze Donnie netoci "iba" taketo filmy, ale co uz, ked neprsi aspon kvapka... :) ()

aragod

Nemel jsem zadne ocekavani, necetl jsem si zadna preview ani uvody a udelal jsem dobre. Kdybych mel Wu Xiu k necemu prirovnat, byla by to asijska verze Dejin Nasili, misto Mortensena je tam Yen. To bych ale Wu Xii krivdil, jedna se o velice prijemne detektivni drama strihnute nejakou tou kung-fu akci. Vubec mi neprislo, ze by se to tahlo, spis naopak, necele dve hodiny utekly opravdu rychle. Ma to sice pomalejsi zacatek, ale pak uz si to drzi krasne tempo. Z asijskych filmu s martial arts tematikou, pro me zatim letosni jasna jednicka. ()

Tamten

Nevím, zda to bylo mou slabou angličtinou, mizernejma titulkama či něčím jiným, ale často jsem se v ději této netradiční čínské detektivky ztrácel - ani ne tak v základní linii, ale deatily a motivy mi dost unikaly. Netradiční detektivkou to nazývám proto, že to není běžný kung-fu film, ale skutečně se jedná o jakousi detektivku, kde ovšem vyšetřovaný je mistr bojových umění. Souboje jsou tu pouze 3. Všechny zvládnuté perfektně kameramnsky, první dva dobře i choreograficky (obvzláště první je velmi zajímavý a dosud jsem něco takového nepotkal), třetí už je bohužel příliš vzdálen realitě a značně zašpagátovaný. ()

Likan7

Nakonec přimhouřím oči a půjdu na 4. Ale bylo to o prsa vietnamské atletky. První hodina je luxusní podívaná, která obsahuje všechno, co by jste čekali. Nádherné prostředí staré Číny mě okouzlilo už v prvních záběrech. Akčních scén je sice poskrovnu ale o to jsou podařenější, vyšetřování komisaře je nápaditý a v neposlední řadě sympaťák Donnie Yen. Příběhově to sice ničím nepřekvapuje a první hodinu se toho po příběhové stránce moc nestane, ale způsob natočení a vyšetřování je nápaditý, originální a takový nezápadní, a to se mi na tom líbí nejvíc asi. Jenže ve druhé polovině se to totálně zvrhne v takovou za vlasy přitaženou směs, spíš guláš, že to diváka úplně mrzí, jak byl nadšený z první poloviny. Do chvíle, kdy detektiv Xu odjede, to je za skvělých 5, jenže pak to jde od kytek a konec mě už téměř vůbec nezajímal. Velká škoda, tady se mohlo mluvit o daší perle, takhle to je jen dobrý film. ()

Lavinia

Děj již popsán, dost pravdivě, takže nač se s tím zdržovat? Ono to totiž moc logiky nepobralo, snad jen: detektiv je prostě z ranku pravdomilovných debilů, kteří v zájmu svých posedlostí bez důkazů otravují tak dlouho, až na to málem všichni zhebnou. Donnie opět v roli mírumilovného člověka, tentokrát napraveného, s ocelovou pěstí a smutným psím pohledem, starajícího se o rodinu a harmonii. Začátek se rovná konci (minus jedna ruka), opravdu jen pár bitek, ale zato mistrných. Málokterý film mnou dokáže pohnout a tomuto se to vskutku podařilo díky koncentraci drze-debilního rodinného chování. Smekám. ()

Vykuk

Stačilo dát do toho víc emocí, rozbalit to pořádně v soubojích a hlavně vynechat trapárny, jako to ufiknutí ruky, které nakonec bylo zbytečné nebo špendlík v chodidle s následným bleskem a mohla to být fakt nadprůměrná béčková pecka. Bohužel není, ale i tak se mi film líbil, nicméně více než 3 dát nemůžu, právě proto, že film měl na víc, ale zase to museli sprasit. ()

mark9th

Slubne zacinajuci a priemerne konciaci. Pekne spracovana zapletka, ale finale ubralo jednu hviezdicku. Preco posledny boj nespravili viac osobnejsim a drsnejsim??? Tak teda 60% ()

anyonecek

Ze začátku, když po pofíderním souboji Donnieho Yeana a 2 banditů nebyl náznak žádných skillů Donnieho Yena v jakémkoli bojovém umění měl jsem strach co z toho vznikne. Hned po důkladném rozboru boje od šerifa to bylo hned jasné a další parádní bojovka s Donniem byla na světě. Chybělo mi zde trochu více toho mlácení, ale vše mi vynahradil postupně se rozvíjející příběh, který nebyl hned jednoznačný, což je u takovýchhle filmů údivem. Moc do té dokonalosti nechybělo. Trochu přehnaná mi přišla ta useklá ruka s následným fightem, ale budiž u těchhle čínanů nikdy nikdo neví co udělají a co vše bez různých končetin přežijí. ()

jack_scott

Divný snímek. viděl jsem ho jen kvůli Donniemu a Chanovi. Jako experiment zajimavé, jako film o bojovém umění vlastně vůbec. Moc nevim co si o tom mam myslet, je to fakt...divné. Takové na Donnieho Yena trochu moc filosofické. Ale budiž, více jak 60% ale nedam. ()

muti

velmi pekna detektivka v prvej casti filmu (druha polka je veru slabsia) v cinskej dedinke na zaciatku 20. storocia. Rekonstrukcia pripadu, ktoreho sme boli svedkom, vsak prinasa novy pohlad na vec a zistujeme ze cele sa to stalo trochu inak. Takeshi akod detektiv bol na nepoznanie, ten maly syn bol straaasne zlaty ^^ je takze ujst pred vlastnou minulostou a aj ked sa clovek chce zmenit tak ho moze dobehnut to na co sa snazil zabudnut. komentar: sniper18 ()

yazik

Sice si nemyslím, že by z objektivního hlediska tento film dosahoval na 5*, ale já prostě tenhle typ filmu, filozofii a obecně dějové prostředí mám prostě rád a hlavně Donnie Yena, takže dávám plný počet bodů. Film jsem si užíval od začátku do konce. ()