Mýtický motocyklový kaskadér Luke (Ryan Gosling) se rozhodne opustit svět karnevalu a hry se smrtí. Dozvěděl se totiž, že jeho bývalá milenka Romina (Eva Mendes) nedávno porodila syna. Chce je oba najít a postarat se o rodinu. Aby je finančně zajistil, spáchá na svém motocyklu řadu bankovních loupeží. Jeho dokonalé zločiny ale přilákají zájem ambiciózního detektiva policie Avery Crosse (Bradley Cooper) a zkorumpovaného šéfa místního policejního oddělení Delucu (Ray Liotta). Začíná nemilosrdný boj, ve kterém neexistují žádná pravidla. Drama přesahuje i po patnácti letech do života dvou středoškoláků, kteří zápasí s dědictvím, jehož se jim dostalo. Jediným útočištěm se pro ně stalo místo za borovicovým hájem. (JOJ Cinema)

pafka

Kdyz zmizi Ryan Gosling, zmizi i ten naboj, co ten film v tu chvili mel. Pak jen zasnete v deji - "To je ale nahodicka!" a nechapete, proc. No odpoved je jednoducha-jinak by to moc nefungovalo, ale i takhle je to krec vc. konce. Prekvapenim byl pro me rozhodne Emory Cohen. Doufam, ze ho jeste nekde uvidim. Celkove to slo. Dobry, tj. za tri. ()

Lukynekk

Film má podle mého pomalé tempo... chybí tomu svižnost . Nic víc bych v tom nehledal. Dobří herci, dobrý příběh... Možná by si zasloužil lepší hodnocení ,ale až na ty nudné chvilky. 3 hvězdy. ()

BlackAngels

Tento film lze lehce přirovnat k tyčince tribit.... První je výborná mléčná čokoláda, která se bohužel rychle rozpustí na jazyku a hned po ní příjde jakási bílá nápň, která je tam jen tak aby se volné místo vyplnilo a nakonec vám zůstane jen suchej oplatek, kterej se ani nedá žrát. Tak dlouho u tohodle filmu čekáte na kocec, že když vám ho konečně dají tak se vám zdá, že by tam snad mělo ještě něco být. Opravdu dlouhých a zbytečných 140 minut. ()

ejay

Je to pomalý, dokonce tak pomalý, že sem od půlky čekal na konec. Přes to je to krásnej film, krásnej jako jeho název a přesně tak akorát tragickej, jak to mám rád. Poslední dobou je pro mě Drama, můj nej žánr. ()

darth_swan

Čekal jsem víc. Gosling hraje svou klasiku, kdy v podstatě jenom ukazuje sebe a svoje - tentokrát pokérované - tělo (a není se čemu divit, když prostě vypadá dobře i v tom ošuntělém starém tričku naruby), moc toho nenamluví, ale přesto to stačí. Bradleyho Coopera mám asi zaškatulkovaného pro jiné role, takže mi tady nějak obzvlášť neseděl. Eva Mendes vždycky byla spíš na okrasu, což se tady s ohledem na její postavu a její namaskování trochu ztrácí. Samotný děj je rozdělen do tří postupně upadajících částí, přičemž ta poslední tam vlastně vůbec nemusela být, protože jedním slovem to byla nuda. A samotný závěr byl taky docela slabý. // Co mě zaujalo: Jízda na motorkách v kouli. ()

muti

tak z 1 pribehu sme mali napokon 3, z ocho bol naj urcite ten prvy. ako film plynul, tak uz som citil k comu sa schyluje, ku konforntacii s minulostou, ktora sa nezadrzatelne blizila. sice som pocital s vyssim body countom, ale zaver ma vlastne aj tka neprekvapil. Tak ako spomina Adrian, v prvej casti som este nevedle kam sa bude pribeh posuvat a pacilo sa mi to. suhlas s: Slasher. zaujimavy komentar: verbal ()

zuzza11

Sic mírně slabý rozjezd, ale druhá polovina filmu naprosto grandiosni... napětí a emoce... Moc se mi líbilo... PS: jediné co se mi nelíbí je vychvalování v komentářích Goslinga... už jsem ho viděla v lepších rolích šitých na míru, nevěřila jsem mu ani jeho pohled, ani jeho chování, ani úsměv. On se na tu roli prostě nehodil... kdyby mu aspoň změnili barvu na té jeho palici a jeho tělo nedali pokreslit dětma... ()

CrazymanM

S tímhle filmem jsem měl velké problémy,najednou jsem ho prostě nedal!Netvrdím,že je to úplná kravina,to ne,ale je hrozně roztahanej,nemá šťávu,když se tak zamyslím,tak scénárista asi přesně nevěděl,co chce a tak to taky dopadlo!A taky vůbec nechápu ten název,k čemu se vztahuje,já tam žádnej borovicovej háj neviděl,jo a nemám rád Evu Mendes,je mi hrozně nesympatická!!! ()

wallax

Dosť dlhý film ktorý sa vŕta v ľudských vzťahoch a to riadne do hĺbky. Jednoznačne výborné herecké výkony, skvelé prostredie filmu a prostá jednoduchosť obyvateľov mestečka. Skvelé je aj naviazanie na dejové línie ktoré idú po sebe. Film ktorý vás asi z kresla nepostaví, no je príjemné ho vidieť. Je dobre, že sú aj takéto filmy. Cooper, Grosling a dokonca aj Mendes ktorú nemám moc rád, vytvorili krásny komorný celok a aj keď som sa miestami troška nudil, film sa mi na koniec páčil...možno práve myšlienka rodiny, jednoty a odpustenia bolo to čo mi nakoniec zarezonovalo. ()

lobo87

Malý veľký film. Cianfrance natočil film, ktorý sa oblúkom vyhol mainstreamovej produkcii a tým pádom sa ani nedostal príliš do povedomia divákov. Tí rozhľadenejší však o ňom vedia a myslím, že ho oceňujú. Skvelá réžia, scenár, kamera, hudba i herci. Tu nie je čo vytknúť. Keď si myslíte, že Gosling je fantastický, príde na scénu minimálne rovnako dobrý Cooper (plus prekvapujúci výkon od Evy Mendes). Prvá polovica ma vtiahla viac, záver bol trošku slabší, preto nemôžem dať maximum, ale bol som od neho len na minimum vzdialený. Film oscarového formátu!... 80% ()

Gortyna

Tenhle filmový skvost je důkazem, jak důležitým a mocným nástrojem jsou CSFD a IMDb. Bez nich by mě vůbec nenapadlo se na něj koukat. A také, že se vyplatí sledovat programy i na těch kanálech, kde většinou dávají samé hovadiny. ()

Domas88

Zápletka trvala asi 30minut a to mi přišlo jako strašná kravina, až potom jsem pochopil, že tohle je teda parádní podívaná.. Dávam 3*, ale jen kvůli tomu, že jsem to skoro vypnul.. ()

hasacisko

velmi sugestivny a obsiahly pribeh. Mam rad filmy, ktore nemaju slabe miesta a priputaju vas v hociktorej casti filmu. Na film som narazil nahodou pri prepinani stanic kedy vacsinou skoncim tak, ze si nieco pustim z harddisku ale teraz som spravil vynimku. Pri niektorych scenach som ani nedychal, bravurne natocene. ()

maestrotatum

,, Osviežujúci epos o otcoch, synoch a následkoch.” Miesto za borovicovým hájom je skutočným pokladom v šperkovnici Bradleyho Coopera zvanej filmografia. ( a tých pokladov tam je už dosť). Tento film odráža všetok talent, nadanie predstavitelov, odráža dôvtip a odvahu tvorcov. Pretože 140- minútový epos, ponášajúci sa na najlepšiu kriminálnu drámu vôbec, utečie tak rýchlo ako lístok unášaný vlnami na rozbúrenej hladine potoka. Fakt mi bolo lúto, že film skončil a ešte dlho po tom som ležal v posteli a rozmýšlal. Rozmýšľal som ako perfektne boli vo filme vytvorené vzájomné vztahy a ako ladne prechádzali do dalších a dalších súvislostí. Filmárske umenie tvorcov vrátane hercov, réžie, scenáru( hlavne), kamery ... zdvihlo latku zas o kus vyššie. No aj napriek svojej skvelosti zostáva takmer nepovšimnutý a to je škoda. Tiež som sa dlho odhodlával, sle teraz lutujem, že som film nevidel skôr. [87%] ()

patbat

Film jsem viděl mockrát a pokaždé, úplně pokaždé, ve mně zanechá stejný zvláštní nepopsatelný pocit. Cítím ho také při scénách, kdy jede Luke na své motorce po silnici a v druhé části filmu úplně stejně jede jeho syn na kole, je to prostě zvláštní melancholie. Na svou alternativní podstatu má tento film skvělé obsazení, kterému dle mě výkonem jednoznačně vévodí Ben Mendelsohn. Update: 26.06.2022 jsem byl na koncertu Toma Odella, který úplně nečekaně a z čista jasna zahrál skladbu Dancing In the Dark od Bruce Springsteena, která ve filmu zazněla po první povedené loupeži. A aby toho nebylo málo, Tom u klavíru tancoval úplně stejně jako Ben Mendelsohn se svým psem. Celou dobu jsem nevěřícně koukal a usmíval se. ()

tucnakova

Matějská. Skvělé blonďákovi outfity ( to triko naruby a tepláky ... ! ). Jinak trochu achjo. Zkorumpovanost stokrát jinak - toť současný Holywood. První třetina byla mírně nekompatibilní se zbytkem - samotná love story ve stylu zběsilost v srdci by mi možná bývala byla milejší...(a od Raye Liotty už se překvapení ohledně charakteru postavy asi fakt nedožiju, což ?) ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

04.06.2011

Starý koncept z Bodu zlomu (a mnoha filmů před ním, hlavně westernů) o muži zákona a ne až tak špatném zločinci, naposledy úspěšně oprášila série Rychle a zběsile. Po podobné linii, ale v hávu… (viac)