Bakugan

• Japonsko Bakugan Battle Brawlers (viac)
Japonsko / Kanada, (2007–2012), 75 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Réžia:

Micuo Hašimoto, Hiromiči Matano, Jasumi Mikamoto, Šintaró Itoga (viac)

Jú Kobajaši, Keidži Fudžiwara, Čihiro Suzuki, Rjó Hirohaši, Eri Sendai, Mamiko Noto, Mijuki Sawaširo, Nobuhiko Okamoto, Eidži Mijašita, Risa Mizuno (viac)

Fantastický svět malých koulí, které se po aktivaci transformují na bojovníky s neuvěřitelnými schopnostmi... (oficiálny text distribútora)

Gemini

Po kém on je, ten onen, co tyhle klony vymýšlí? Tohle je pokračující smrt anime v přímém přenosu, výkladní skříň honby za mamonem a ukázka toho jak moc mocná studia opovrhují diváky a jaké mínění o jejich inteligenci a vkusu mají. TV Barrandov budiž za zavlečení téhle nákazy zoufalosti na naše území prokleta. Jestli uvidím ještě nějaký seriál, ve kterém se z ničeho objevují nové a nové vychytávky pro bojující více či méně žvyžátka, které je pro naprostou haluzovost nutné v ten okamžik vysvětlit (jako třeba Bitevní Karta Nefritový Bombový Antiklimax), přičemž jedna každá bude stejně v dalším kole souboje překonána další hustokartou/kouzlem/útočným módem/láskou krotitele a jeho chovance, tak bude třeba přikročit k aktivním protiopatřením a každoročně pozvat (a následně unést, protože na pozvání reagovat nebudou, anžto mají školy rozdávající kromě diplomu taky oficiální patent na rozum) dva top manažery z každé u nás fungující televize na Animefest, aby viděli, jak to má vypadat. Pro Bakugan 20%, protože neposkytuje žádný druh pobavení. ()

Hromino odpad!

Tohle si coby fanoušek anime beru hodně k srdci. Jenže komu nadávat teď více? Tvůrcům, že to vytvořili? Českým dabérům, kteří to sprasili svými hlasy vskutku na výbornou? Ale ne, plivnu si na Barrandov, že to vůbec vypustili na české obrazovky. Z tolika úžasných anime oni vyberou zrovna takovýhle pokémonodigimonobeybladovýdobytek? No fujec! ()

Pharlap

Mne ten serial nahodou docela oslovil. Vyrostl jsem na anime/manga serialech jako Saber rider and the star sheriffs, Songoko, Pokemon.. atd atd. Tohle je samozrejme v ramci zanru docela horsi vecicka.. ale presto stale zachovane atributy slusneho kresleneho serialu pro deti. Nevidim nic na tom, ze by mel nejak poskodit jejich psych.vyvoj. ()

Gilmour93

Tak tímhle se teď prostituuje vkus našich nebohých dětí? Z letmých útržků jsem se dovtípil, že se jedná o jakési zemědělsko-turistické blikající anime zabrousící občas i do oblasti nechtěného těhotenství (Bakugane do hnoje! Bakugane pod stan! Aktivuj potratovou kartu!) a jakýkoliv pokus dětí to sledovat je v rámci jejich budoucího duševního zdraví potřeba utínat již v zárodku následujícím způsobem: „Vypněte tu kravinu a běžte aktivovat úklid pokojíku!“ A pokud neposlechnou? „Vařecho, povstaň!“ ()

Stejšn

Zkoušel jsem tomu dát šanci několik dílů. Dokonce jsem si přečetl i jedno celé vydání komiksu, který k seriálu vychází. A přesto jsem nepochopil o co tam vlastně jde. Je mi jasné, že je to jakýsi složitější odvar pokémonů, ale do principu hry (a tudíž ani seriálu) se mi nepodařilo proniknout. Navíc ani kresba a animace nejsou nic extra, takže pro mě stěží jedna hvězdička. ()