Tajomstvo kruhu čarodejníc

• Česko Tajemství kruhu (viac)
USA / Kanada, (2011–2012), 15 h 21 min (Minutáž: 41–42 min)

Tvorcovia:

Andrew Miller

Predloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

John Frizzell

Britt Robertson, Thomas Dekker, Phoebe Tonkin, Shelley Hennig, Jessica Parker Kennedy, Gale Harold, Natasha Henstridge, Chris Zylka, Ashley Crow (viac)

Příběh o mladé čarodějce, která se přistěhuje do nového města, kde jak zjišťuje, není čarodějkou pouze ona. Navíc jak se zdá, je součástí tajemného klanu a hlavní postavou ve staletí trvající bitvě dobra se zlem. Na motivy knižní série od L.J.Smith, která napsala také Upíří deníky. A stejně jako u Upířích deníků, za převedením na televizní obrazovky stojí Kevin Williamson. (lost815)

Recenzie používateľa Tom10000 k tomuto seriálu (23)

Tajomstvo kruhu čarodejníc (2011)

Velmi zajímavý seriáljiž od samého počátku. Po zhlédnutí všech dílů jsem velmi zklamán přerušením seriálu asi na věčnost, ani po deseti dlouhých letech se nedočkáváme pokračování. Při přečtení půlky prvního dílu předlohy jsem velmi udiven. Namísto dvanácti dětí jich má být šest, záhadně obrátíme barvy vlasů Cassie a Diany a místo "odešlého" otce Johna jen údajně mrtvý. A hned mrtvá matka Cassie, jež zde není Alexandra, ale Amelie, rovněž udivuje. Stejně tak babička Howardová v knize je zde celkem čilou ženou. Seriál šel takovou svoji vlastní cestou, jež se mi ale velice zamlouvala. Kéž bychom se dočkali pokračování. Více černé magie, temných tužeb, Cassie, Faye a lásky mezi Adamem a Cassie. 95 - 100 procent. ()

Pilot (2011) (E01)

1.díl. Hlavní hrdinka Cassie přijíždí do města za babičkou, poté, co zavolá matce s píchlým kolem. Pohled na matku nám umožní jistit, jak náhle pomocí záhadného muže - čaroděje uírá v plamenech. Na nové škole se dívka seznamuje se spolužačkami. Jednou, Dianou, milou a přátelskou, a Fayou, záhadnou a dost pyšnou. Rovněž pozná i ostatní a zejména Adama, jenž ji okouzlí. Postupně se střetne s mnoha zvláštními situacemi, a poté, co je pozvána Dianou do opuštěného domu, dozvídá se o sobě mnoho novinek. Jako ostatní z tohoto domu je i ona čarodějkou. S tím zprvu nesouhlasí, ale díky romantické chvíli s Adamem, jenž poruší svá pravidla s přítelkyní Dianou, a pohledem na Fayou užívající si zesílenou magii díky její přítomnosti, všemu uvěří. Dva otcové svých dětí, Adama a Fayi (nebo Diany, nevím přesně) se dost pohádají. Babička Cassie a matka jiné dívkydostanou podezření. Cassie čte dopis od matky. 90 procent, celkem slušný začátek. ()

Bound (2011) (E02)

2.díl. Po Cassie se žádá souhlasit se spojením kruhu. Faye si to nepřeje a touží po vlstní magii, jež je čím dál tím více silnější a velmi ji láká. Když však způsobí nehodu, svým rozhodnutím si přestává býti jistá. Ani Casiie zrovna netouží po sjednocení, jenomže nemá moc na výběr. Spolu s Adamem si jsou velmi blízcí, ačkoliv neví, proč. Máma Faye a Fayin děda uvažují o použití krystalu k zamezení spojení. Adamův otec se stává zdrojem nových informací. Sjednocení kruhu bylo dokončeno. 90 procent. ()

Loner (2011) (E03)

3.díl. Spojení kruhu dělá velké starosti jistému muži, jenž se dříve kamarádil s Cassiinou mámou, Zacharyovi. I ostatní z bývalé generace kruhu touží po jeho opětovném rozpojení. Cassie se snaží udržet se na pozoru a nenechat se lákat Adamem, ten se snaží své city zakrýt přes svého kamaráda Luka. Faye přepadne Zachary a ostatní po něm začínají ihned schánět vše potřebné. Zachary nakonec omdlévá pod nátlakem všech šesti z kruhu a Cassie díky tomu přežije. Skamarádí se s Dianou a ujistí ji o své opatrnosti s Adamem. 85 - 90 procent. ()

Heather (2011) (E04)

4.díl. Cassie se střetává s bývalou kamarádkou její mámy. Na pomoc jí přikráčí Faya. Když se s ní však střetnou ve starém rybářském městě, zjistí o ní pár nemilých věcí. Ve snaze osvobodit ji z transu, v němž setrvává od doby nehody před šestnácti lety, pomůže si Cassie s rodinou magickou knihou. Po ní velmi touží i Faya, a dá si za podmínku pomoci právě její přečtení. Vyslovení magie však přivede naše hrdiny do ještě větších potíží. Po náročném boji, při němž málem Faya umírá, se jim podaří s pomocí vnějších vlivů ženu zneškodnit. Všechny znepokojí novinka spočívající v ženině posedlosti démonem. Ten, jak se dozvíme, vleze do těla Melissy. Ta celý díl bojuje o Jakeovu přízeň. 95 procent. ()

Slither (2011) (E05)

5.díl. Melissu začne postupně ovládat Démon, jenž se do ní dostal z Heder. Ostatním z Kruhu namluví, aby se s ní setkali a pomohli otevřít záhadný kufr. Ten s Nickovou pomocí vykopala v lese. Když se podezření naplní, vydá se Cassie pro babičku a ostatním, především Nickovi, hrozí smrt. Babičce Cassie se sice podaří dostat z Melissy Démona v podobě hada, ten se ale dostane právě do Nicka. Charles a Dawn plánují během krvavého úplňku kouzlo, to se ale nevydaří. Charles zabijí Nicka, když hrozí Dawn nebezpečí. Všichni poté z kruhu truchlí. 85 procent. ()

Wake (2011) (E06)

6.díl. Do města přijíždí Jake, Nickův bratr. Pro Nicka je pořádána smuteční slavnost. Faya je z přítomnosti Jakea celá nejistá a zoufalá. Má s ním nepěknou a zároveň přitažlivou minulost. Město ohrožuje lovkyně čarosějnic. Tu Jake zabijí, ačkoliv rozkazy dostal jiné. Spřátelí se s Cassie, i přes Adamův odpor. Od jeho otce se Diana dozví novinky, jíž ji přivedou až k nepěknému rozhodnutí - rozejde se s Adamem. U Cassie hledá podporu. Sama Cassie dostane od babičky krystal, s jehož pomocí e jí podaří zachránit Jakea. Charles se od Nickovi smrti, jíž způsobil, zcela změnil. 90 procent. ()

Masked (2011) (E07)

7.díl. Cassie koná halloweenskou oslavu, zatímco její babička odjíždí na chatu u jezera. Před jejím započetím najde kus nože, jenž zde ponechala záhadná žena ve snaze ji zabít. Po prozkoumání se dozví znepokojivé novinky - pronásledovala je lovkyně čarodějnic. Když na vše přijde Jake, s pomocí triku znemožní u starožitníka pomoci skrz něj Cassie. Na oslavu přichází mimo Adama, jenž se potýká s přízní Diany, a Jakea, o něhož se pokouší Faya, i příslušníci lovců. Ti postupně všechny až na Jakea - logicky - uvění. Cassie se ale předem dozví mnohé o Nickovi a Jakeovi. Starožitník umírá, stihne ale předat Cassie jakýsi pergamen. Díky Temným silám, jež kolují v Cassie, dokáže zabránit smrti sebe i ostatních. Diana nedá Adamovi moc velké naděje na pokračování vztahu. Babička Cassie nachází Henryho mrtvého, a při oživování tohoto muže ji kdosi napadne a udeří do hlavy, díky čemuž omdlí. 90 - 95 procent. ()

Beneath (2011) (E08)

8.díl. Všichni se snaží najít Fayina dědu. Díky temné magii dokáže Cassie způsobit mnohé, dokonce i vypátrat Henryho. Při jedné z her Cassie políbí Jakea a jejich láska k sobě velmi vzroste. Adam a Diana si to spolu rozdají, naposledy. Faya vidí své minulé já, jež dokáže pomoci i Cassie. Charles začaruje Cassiinu babičku. 95 procent. ()

Balcoin (2011) (E09)

9.díl. Pořádá se slavnost. Jake se musí rozhodnout, na jakou stranu se přidá. Cassina láska k němu nabyde nebývalých rozměrů. Když se s ní chce rozejít, zlomí jí to srdce. Nakonec se k ní ale vrátí. Adam o něm zjistí pravdu - je lovec čarodějnic. Po váhání je Jake opustí, ačkoliv se je snažil bránit. Záchrání jak Cassie, tak i Adama při pokusu Cassie odnést. Babička Cassie je očarovaná, kouzlo se však Charlesovi nepovedlo zcela dobře. její vzpomínky na minulost se překrývají se současností. Cassie je nešťastná. Diana se seznamuje s Melissiným bratrancem. 95 - 100 procent. ()

Darkness (2012) (E10)

(Viděno 06.07.2021). 10.díl. Faya se s neochotnou pomocí melissy snaží získat přístup ke své vlastní magii. Cassie se zdá o vraždě Jakea, jíž sama způsobila. Do města přijíždí Dianina babička. Ta je nespokojená s Charlesem, jejím synem, jenž údajně chodí s mámou Fayi. Ta se po neúspěchu s woodoo magií rozněvá, ale s mágem, jenž jí tuto magii chtěl poskytnout, se domluví. Babička Diany má v plánu zabít Cassie, jejíž temná magie málem s její pomocí zabila Adama. Ačkoliv se navenek tváří jako milá paní, Cassie přivede na pokraj smrti, s pomocí rituálu, jenž ji měl údajně od nenáviděné magie osvobodit. Jen ona však Cassie pomůže z hrobu, do něhož byla zaživa zahrabána, s pomocí vzteku a zuřivosti se jí podvolí. Dianě se následně svěřuje se svými zážitky. Popisuje své náhlé zalíbení v používání černé magie, její touhu po větší moci . Za oknem se jen pro nás zjeví Jake. 95 procent. ()

Fire/Ice (2012) (E11)

(Viděno 08.07.2021): 11.díl. Faye se konečně podaří dostat ke zdroji moci s pomocí woodoo čaroděje Leeho. Neuvědomuje si ale, zpočátku, následky svých činů. I když se jí daří čerpat moc z Cassiiny černé magie, ostatním členům Kruhu tím velmi ubližuje. Nakonec se zbavuje náhrdelníku, převaděčem moci, jenž ukradla od Cassie a očarovala, a zpřetrhá s ní pouto. Ona sama s Adamem hledá informace o svém otci. Jejich vzájemná přitažlivost vyútí až v políbení. Vše vidí Jake, jenž se k nim nečekaně přikrade. Nikdo ho neočekával. 95 procent. ()

Witness (2012) (E12)

(Viděno 08.07.2021): 12.díl. Novinky od Jakea dokáží v Cassie rozproudit novou vlnu naděje. Díky černé magii, s jejíž pomocí dokázala dříve zničit Dianě šaty, nyní opět velmi riskuje a vydává se spolu s Jakeem do temných koutů jeho paměti. V ranném dětství viděl pohromu, jež před šestnácti lety usmrtila mnohé z okolí členů Kruhu. Ne vše ale bylo tak, jak se tvrdí dnes. Cassiin otec dokázal utéct lovcům čarodějů. Po Amalii, Cassiině matce, ani stopy. Zato Adamovi rodiče, mezi něž patří Ethan, se zde skutečně nacházely. Cassie je ještě více zmatená než kdy dříve. Právě Ethan se nyní zmocnil Charklesova krystalu. Moc je velmi opojná, i on to cítí. 95 - 100 procent. ()

Medallion (2012) (E13)

(Viděno 09.07.2021): 13. díl. Cassie se snaží najít způsob, jakým použije otcův medailon, jenž našla na lodi, kde se odehrála tragédie, k ochraně proti lovcům čarodějů. Melissa s Fayou dostávají odvahu k použití takzvaného Ďáblova ducha, povzbuzujících bylinek, sama Faya je však vychytralá a nechá okusit pouze svoji kamarádku. Adam se přímo staví mezi Cassie a Jakea jak při jejích společných chvílích, tak i z hlediska používání medilonu. Sama Cassie však nezná zábran a s pomocí Lucy, kterou viděla na místě katastrofy před šestnácti lety, provádí rituál. Velmi brzo se ale o Lucy dozví víc. S pomocí nově nalezeného kouzla k otevření moci medailonu ji zahání. S jeho pomocí se propojí s mocí otce. Charles krade Ethanovi krystal, potřebuje však oživit Dawn, jež byla zabita. 95 procent. ()

Valentine (2012) (E14)

(Viděno 09.07.2021): 13. díl. Cassiese uchvátilo poslední spojení síly se svým otcem a chce pocítit více moci. Medailon ji však přestává poslouchat a sám se přesouvá z místa na místo. Kvůli němu i havaruje. Duchové mrtvých čarodějů touží po moci, jež jim byla sebrána a uschována ve šperku, proto ji přivedou až ke kostelu. Adam pro ni chystal rande, nyní se s Jakeem vydává na její záchranu. Samotného Adama posednou duchové a zdělí skrze něj své žádosti. Dej nám medailon, jinak Adama zabijeme. Cassie však volí třetí možnost a medailon zlomí. Po těchto událostech si Cassie s Adamem vyjádří svoji intenzivní lásku. Diana podlehne pokušení Ďáblova ducha. Melissa to s ním přežene a jen o vlásek, díky pomoci Diany a Fayi, přežije.  Faya se seznamuje s novou možností získání své magie, Lee ji ale používá k něčemu zcela jinému. 95 procent. ()

Return (2012) (E15)

15.díl. Cassie se poprvé setkává s otcem. Ten ji žádá o medailon, jenž zničila. Spolu s Adamem si všimne nebezpečí, jež jí hrozí od lovců čarodějů. Jimi je i zajata a ovládnuta. Výměnou za Jacka dostane pan Blackwell svoji dceru, ta se ho ale bez vlastní vůle pokusí zabít. Jen s celým kruhem se dokáže kouzlu vzepřít. Nový vůdce lovců je sice napíchnut na větev, ale uteče. Melissa spolu s Kalemem okusí moc woodoo, sám mág ale pozná její skutečnou moc. Faye se dozví zradu od Leeho. Ten pro ni ale nakonec kouzlo, jež jí odčerpává magii, zlomí. Faye opět podlehne jeho kouzlu. Ethan, Adamův otec, je při setkání s otcem Cassie vyděšen. Adam se po všem opět setkává s Cassie v Boathousu. 90 - 95 procent. ()

Lucky (2012) (E16)

16.díl. Lee si promluví s Evou, jež po něm velmi touží. Svojí společnou láskou si vážně ohroží vztah s Faye. Naopak, když vidí Eva Leeho ve společnosti s Faye, rozhodne se ho nakonec svojí magií zabít. Diana se seznamuje s pohledným mladíkem, jenž ji velmi přitahuje. Když odjíždí, věří v jeho brzký návrat. Cassie začne podezřívat Adamova otce Ethana ze zrady na otci a celém kruhu dospělých. Adama její narážka velmi urazí a pohádají se. Cassie nalezne také talisman, jenž bere magii, a odmítne ho předat otci, jenž po něm pátral. Když nalezne otce a Ithana, jak se ho pokouší zabít, ztratí nad sebou kontrolu a je zcela pohlcena svojí černou magií. Pokusí se Ethana zabít, otec jí v tom ale zabrání. Sám se s ním poté domluví na společných podmínkách. Poví mu o prokletí uvržené na rod Cassie a Adama. Těm jejich společná láska umožní poprvé se spolu vyspat. Nad Cassiiným domem se v jejich přítomnosti začnou slétávat havrani. 95 - 100 procent. ()

Curse (2012) (E17)

17.díl. Společně strávenou úžasnou nocí způsobili Cassie a Adam úmrtí mnoha krkavců. Když jim babička Cassie poví o blízké smrti jednoho z kruhu, snaží se přijít, kdo by jím mohl být. Jake je na tom špatně a umírá. Cíl je jasný: zachránit ho. S pomocí Johna, otce Cassie, hledají byliny na provedení kouzla, jež může Jacka zachránit. Výsledkem je ale něco zcela jiného. Jake se uzdravuje, ale Cassie s Adamem přijdou o svoji lásku. Na vše si pamatují, ale city již k sobě nemůžou chovat. Alespoň tak tomu je u Adama. Cassie ho stále miluje a jeho ztráta ji postupně ničí. Ani Johnova náruč jí nepomůže. Když se později setká Dawn s Johnem, vše vyjde najevo: celá kletba je podvrh, ptáky zabil on a rovněž má prsty v odcizení Adama od Cassie. Bál se, aby Cassie s Adamem nedopadli jako Amelie s Ethanem, kteří si přáli kvůli své lásce opustit kruh. Charles léčí babičku Cassie, jež sám proklel, za cenu informací, jež by od ní mohl dostat. Faye se střetne s krutou realitou. Eva zabila Leeho. Sice najde totem, s nímž zbaví Evy své vlastní moci a opět ji přijme, Leeho ale nikdo nevrátí. Eva se vzpamatuje a začne se chovat mile. Diana pomáhá při všem Faye a Mellissa zase Johnovi. 95 - 100 procent. ()

Sacrifice (2012) (E18)

18.díl. Vůdce Lovců čarodějnic do sebe vpustí démony. Cassie se dozvídá částečnou pravdu o svém otci. Adam prokazuje svoji lhostejnost vůči Cassie. Sama Cassie se musí kontrolovat, aby se nenechala pohltit černou magií. Mellisa a Faye využívají Adama k balení kluků. Diana si přeje strávit čas se svým novým klukem. Bývalý spojenec Jakea žádá schůzku s Johnem. Vše, co si řeknou, slyší Cassie. John má svoji vlastní moc. Ta mu ale nestačí, aby dokázal bojovat proti vůdci Lovců. Diana je svým klukem zklamaná. 90 procent. ()

Crystal (2012) (E19)

19.díl. Domů se vrací Cassiina babička. Cassie, Jake a Faye a Cassie se vydávají k Jakeovému dědovi, jenž je paranoidní. Najdou zde cestu k dalšímu krystalu. Schůzka s dědou ale není zvlášť příjemná. Jen schodou náhod, poté, co Kalem, jenž je pronásleduje, ukradne mapu ke krystalu v dole, mají její fotku. S pomocí Adama a Mellisy krystal získají, ale jen poté, co dokáží Kalema zpacifikovat. Faye je přesvědčená, díky deníku její matky, že je potonkem Johna a její příjmení je Blackwellová. Bohužel, své tvrzení jí sám john vyvrátí. Ten zřejmě zabije Cassiinu babičku, když se ona a Charles pokusí o jeho zavraždění. Sama ale váhá, když se dozví pravdu o Amalii. Charles je jejím chováním pohoršen a vystaven nebezpečí ze strany Johna. Cassie vyčítá Dianě její chování. Ona sama se nyní velmi ztrapnila před svým klukem. Když se ale dozví pravdu, tj. že ani Diana nemohla vstoupit do dolu, jenž byl začarovaný proti čarodějům s černou magií, je ohromená. Dojde k poznání: Diana a ona, tedy Cassie, jsou sestry. 95 procent. ()