Usagi Drop

• Japonsko Usagi doroppu (viac)
všetky plagáty

Příběh o soužití sedmadvacetiletého, svobodného a pracovně značně vytíženého Daikichiho a šestileté dívenky Rin. Ti dva se poprvé potkají na pohřbu Daikichiho dědečka, kde se Daikichi dozví, že malá Rin je dědečkovo nemanželské dítě - a tedy Daikichiho teta. Otráven přístupem své rodiny, ve které se nikdo nechce o Rin postarat, se Daikichi rozhodne vzít si ji k sobě sám a přes noc se tak vlastně stát svobodným otcem. (Sykon)

boombang

Je moc fajn vidět film o někom, kdo má dobré srdce, aniž by scénář sklouzával do patosu. (Vlastně ani ty patetické filmy o dobrých lidech dnešní doby se už netočí.) Mírně vtipnou komedii o hodném, svědomitém a trochu zbrklém mladíkovi a hodné a roztomilé holčičce mohu jen doporučit. ()

Gallienus

Velmi příjemný snímek, který potěší, není zde nouze o vtipné momenty, i já se několikrát zasmál, ale za komedii bych to nepovažoval. Na příběhu se mi líbilo, jak se Daikichi zachoval, on jediný z celé rodiny ukázal charakter, jen si neuvědomil následky... Scéna, kdy se probudí a Rin stojí u postele a řekne: strejdo já mám hlad, nemá chybu, to bylo jedno z nejtvrdších probuzení do reality v jeho životě. Dal bych hodnocení na maximum, ale Rin mi na malé dítě přišla až moc dokonalá, vždyť ona vůbec nezlobila... Film nelze než doporučit. ()

Elnarrya

Film nemá prostor věnovat se tématům v takové šířce a hloubce jako anime, ale ono to podstatné jádro pro nástin idey bohatě stačí. Zároveň je vhodnější pro netrpělivé diváky. Hlavní herec celkem překvapil, na Japonce. Dětskou herečku vybrali taky super. Je to milá mezigenerační podívaná pro fanoušky, kteří se nezlobí za trochu sentimentu a kýče. Taková na emoce hrající reklama, kterak se snažit být dokonalým rodičem (zde v kooperaci s dokonalým dítětem). Děj představuje mladíka, který se nečekaně začne starat o dítě, aniž by byl na to připravený. Vzájemně se snaží najít vyváženou společnou cestu s porozuměním. Jsou tu tematické situace z klokotu rodinného, společenského i pracovního života a různé úhly pohledu jejich aktérů. Vážné i odlehčenější životní otázky, vývoj postav i vztahů. Za trochu dospěláckým chováním Rin je mimo jiné snaha ukázat, že vyrůstala sama se starým pánem stranou od vrstevníků a běžného rodinného prostředí. (Nesmí se to brát jako to mají v amerických filmech - otravně přemoudřelé děti s honosnými hodnotami napravující svět dospěláků, už od dob Shirley Temple). Kontrastem je chlapeček, který přišel o otce a žije pouze s matkou bez mužského vzoru. Kamera podporuje intimní tematiku příběhu. Mangu jsem netestovala. ()