Mladý profesor Kouhei Inuzuka ztratil před šesti měsíci svou manželku, a tak se stará o výchovu své malé dcerky Tsumugi úplně sám. Přestože se snaží ze všech sil, tak se mu v některých domácích pracích příliš nedaří a asi největší rezervy má ve vaření. Jednoho dne při procházce s dcerou v parku potkají mladé děvče, které si vychutnává oběd ve stínu rozkvetlého stromu a pláče. Když se jí malá Tsumugi zeptá, proč pláče, děvče odpoví, že jídlo, které jí, je neskutečně dobré. Děvče se s rodinou rozloučí a dá jim vizitku do restaurace, kterou vlastní její matka. V mladé Tsumugi toto setkání a reklama na maso v televizi vzbudí neobvyklý apetit, a tak se rodina rozhodne vydat na společnou večeři do již zmíněné restaurace. Tato večeře přinese mnoho překvapení a večeře v rodině pana profesora už nikdy nebudou, jako byly dřív... (Jeoffrey)

Jeoffrey

Víceméně přesně takové, jaké jsem to podle traileru čekal. Je to roztomilé, příjemné, usměvavé a dojemné. Je sice pravda, že u těch emocí trošku tlačili na pilu, ale nebylo to nikterak rušivé. Animace se mi líbí, ale hudbu bych občas o malinko ztišil. Sensei byl sympaťák a jako samotný otec v domácnosti má můj respekt. Děvčátko bylo neskutečně roztomilé a má zajímavý hlas, kdy už jenom to jak vyslovuje "otousan" je hodně zajímavé. Je pravda, že byla malá Tsumugi občas také mírně rozmazlená, ale nebyly tam skoro žádné momenty, kdy by mě jakkoli štvala. Studentka také docela zaujala, no a její strach z nožů jsem bral spíš jako takovou podivnou zvláštnost, než jako něco co by mi mělo vadit. Zkrátka je to celé takový příjemný příběh ze života se spoustou jídla a ukázek jeho přípravy, která není nikterak dramatická ani extrémně zajímavá. I přesto jsem však byl spokojený protože takováto příjemná oddechovka mi prostě vyhovuje. 7,5/10 ()

Rachi

Super :-) Tohle je přesně to, co si chci pustit, když toho mám doma až nad hlavu. Celé anime má hrozně příjemnou hřejivou, legrační, emocionální atmosféru u které si dokonale odpočinete. Ani chviličku jsem se nenudila. Veliké plus pro mě byli scénky s přípravou jídla , neskutečné jak si to postavy užívali . Amaama to inazuma vřele doporučuji a určitě si jej pustím znovu 5/5 ()

DaweForeman

Další taková oddechovka. Sice jsem od tohohle čekal víc, ale bohužel jsem byl zklamán. Očekával jsem rozvinutí onoho tragického pozadí s trochou napínavých zvratů, ale dočkal jsem se pouze utužování vztahů mezi otcem a jeho naprosto nesnesitelnou a rozmazlenou dcerou. Na druhou stranu musím uznat, že měla své momenty, ale není jich mnoho. Dále se tak rozvíjí hodně kolem vaření, kdy pan učitel a jeho žačka jsou jak pejsek s kočičkou, kteří se snaží dělat dort - i když naštěstí to nějak vždycky dopadne dobře. Ale jak už tu bylo zmiňováno - pokud bych chtěl sledovat vaření, tak tohle je naprosto slabý odvar ve srovnání se Shokugeki no Souma. Jak už jsem zmiňoval, tak kdyby se zaměřili na onu dramatickou část tragického pozadí a vztahy tak nějak všech, tak by z toho vzešlo něco o trochu lepšího než tohle (i když kdo ví, jestli třeba v novele nebo manze to v nějaké fázi není). Co se týče animace, tak celkem slušná a hudba nic moc. ()

Starletka

Barevná, roztomilá záležitost, která se jeví vyloženě odpočinkově (Ehm. Upřímně ono už jenom najít anime, kde jsou roztomilé mladé slečny a není to od první scény jasně určené pro pedály, je docela challenge, tudíž už jen za to dávám plusové body. :D), ale bohužel, protože se v každém díle děje pořád to samé dokola, po několika počátečních epizodách se dostavuje monotónní nuda. Postavy jsou ... řekněme přežitelné (až na toho malého, rozmazleného spratka, který mi obzvlášť ke konci neskutečně pil krev), zato animace je moc pěkná. Na kvality kousků jako Usagi Drop či Barakamon to nedosahuje ani náhodou a kdyby tam přestali na sílu cpát všechny ty nelogické/nefunkční emocionální scény a traumata, bylo by to jen k prospěchu (kuchařka, která se bojí nožů? to jako fakt?). 4,5/10 ()

SonGokussj

[First Impressions]: To je tak, když někomu chyběl Usagi Drop a přitom zbožňuje Shokugeki no Souma. Na světlo vyjde anime s malou dívčinou a otcem, který neví, jak se o ní moc starat a zameškává ji v oblasti gastronomie. Holčička by ráda jedla něco lepšího, než Bento, a proto se tatík rozhodne pospolu se svou cca 16 letou studentkou vydat do tajů tvorby jídel. Popsal jsem to možná až moc hezky. Skutečnost je taková, že kladen až moc velký důraz na to, jak jim chutná, jak rádi vaří, jak je holka roztomilá (přehnaně moc), všichni se tam stydí a červenají a většina dílu je o vaření. Mimochodem - kuchařka, co se bojí nožů?!? Kvůil tomu čekala na někoho, kdo by jí krájel věci? Co to je za premisu... Holka mi připadá uřvaná, těžko jí těch 20 minut poslouchat. Začalo to pěkně, ale jestli to bude JEN o vaření, tak je to prakticky o ničem. Koukněte na Shokugeki no Souma... A jestli chcete kvalitní interakci dospělého s malým dítkem a jejich strastiplnou cestu, mrkněte na skvělý Usagi Drop. 2EP Drop 35% ()