Príbeh filmu sa začína vo chvíli, keď staré manželské zväzky sú definitívne minulosťou a Helena (Kamila Magálová) s Františkom (Oldřich Kaiser) sa pokúšajú začať nový, spoločný život . Avšak, ako už to býva, puto s bývalým životom sa nedá pretrhnúť len tak jednoducho . Stále je to vaša rodina, vaše okolie a vaši bývalí partneri do spoločného života stále patria. Helenin bývalý manžel, úspešný spisovateľ Karel (Jiří Bartoška) sa síce konečne odsťahoval zo spoločnej domácnosti, môže žiť naplno svoj život zvodcu, ale začína zisťovať, že mu čosi chýba. Na Františkovu exmanželku Bohuna (Eva Holubová), energickú dámu, zvyknutú všetko riadiť,  situácia dopadá ešte ťažšie. Obaja hľadajú cesty, ako Františka a Helenu znovu získať pre seba. František s Helenou zvolia jediné rozumné východisko - rozhodnú sa byť chvíľu sami a ďaleko, a tak vyrážajú na romantickú exotickú dovolenku do Maroka. Ale aj tu ich dostihnú nielen problémy, ale aj ich bývalí partneri, ku ktorým patrí stratená batožina, ukradnuté doklady a množstvo ďalších problémov... (TV Markíza)

adriane9

Je to pravda a je to pro mě těžké přiznání, ale češi opravdu neumí točit filmy.. Tenhle film jsem protrpěla přiznávám místy i přeskákala protože je to opravdu bez smyslu a bez vtipu a pro mě s protivným Kaiserem, takže ač jsou v českých filmech krásné výjimky, vesměs točíme jen hlouposti vhodné akorát pro kulisu při žehlení či úklidu.. Zde jedna hvězda za úžasnou Evu Holubovou. ()

Saur.us

Takovou dávku naivity, debility, nonsensu a trapnosti bych čekal tak leda od Trošky. Ale musím poděkovat paní režisérce, že to byl její poslední film. ()

noelcoward73

O třídu lepší než jednička, hodně vtipných scén a dialogů, hlášek. Na rozdíl od jedničky mi nevadila téměř dvouhodinová stopáž, vše dobře odsýpalo. ()

voresprut odpad!

Naprostá hrůza.Trapné pokusy o vtip,herci kteří neumnějí mluvit ani hrát,zbytečná linie postav Boudové a Langmajera,nesmyslné kamerové záběry,nejhorší filmový mafiáni,nesmyslnost děje,dvouhodinová stopáž.takhle bych mohl pokračovat ještě hodně dlouho. ()

Ydrosten

Česká mentalita umí dělat z akaždé situace buďto " šílenou " vědu , nebo " šílenou " legraci. Nefunguje ani jedno , ani druhé. Nemám tušení proč čeští herci hrajou podle napsaného scénáře ( tady se musíš zamračit - tady trochu uber v hlase ) My nejsme ještě pořád tak daleko jako v zahraničí , kdy HEREC je profese a ne nutné zlo. Nemám většinou českou kinematografii rád , už jen proto že 45% filmů se neustále idiotsky věnuje TEEN.... filmům a 45%ˇfilmů se věnuje ( čím dál víc " hrdinsky " ) komunistické éře , ve kterých jsou všichni vykreslovaní jako ti co bojovaly proti rudému zlu. Zbylých 10% jsou komedie typu LÍBÁŠ JAKO ..... Nemáme šanci na světové úrovni natočit cokoliv. Jediných pár vijímek v této oblasti ( komedie ) nás opravdu už nemůže uspokojit. 1 hvězda, za 2 ( slovy DVA !! ) docela vtipné momenty. ()

WillyMarks

Tak já nevím, jsem plný zvláštních pocitů z tohoto "díla". Některé momenty stály za výbuch smíchu a u některých jsem buď kroutil očima nebo se radši nesoustředil na film. Celý ten "výlet" do Maroka byl jeden velký úlet, myslím si, že dokud se scény odehrávali u nás, tak to ještě šlo, jinak děs a bída...nemám k tomu moc co říct 30% ()

Rockerman

Nic nového pod sluncem. Je to typický "Poledňákovský" film s jejím pojetím "humoru". Humor je v uvozovkách záměrně, protože ho tu zas tak moc není, ikdyž se o to paní režisérka snaží, seč může. Velká snaha o bláznivou, rodinnou komedii se často míjí účinkem. Největší ptákovina je snad útěk Bohunky ze spárů únosců. No to je k popukání! Častými prostřihy film sklouzává do chaosu a vůbec to nedrží pohromadě. Ale abych byl objektivní. Zdá se mi, že "dvojka" je přece jen o něco lepší než "jednička". Jednu hvězdu dávám za Nelu Boudovou, která se mi dlouhodobě líbí a tady byla opravdu krásná. Druhou za snahu a že většina vtipů byla sice bez humoru, ale aspoň nebyla trapná (až na "hlášku" o bílém tesákovi). ()

Gaia.M

Mně se tento film líbil. Dokonce víc, než první díl. Naopak mi přišlo, že tam bylo dost vtipných momentů. Eva Holubová jako Bohunka je prostě skvělá :D a ten její únos :D Já se vážně smála :) Ty odpady mi přijdou docela zbytečné. ()

Bejbinka odpad!

"Fujtajbl" na druhou! Už ani na jedničku se nedalo koukat z důvodu nestydatého opisování od filmu Lepší pozdě, nežli později...nikoliv inspirace, ale sprostá kopie! A dvojka? Ještě horší! Možná právě proto, že už neměla z čeho opisovat...Nancy Meyers už totiž dvojku nenatočila. Film neměl ani hlavu, ani patu. Děj plynul tak nesmyslně, že jsem si držela hlavu...asi strachy z toho, co ještě přijde. Nemluvě o nestydatých reklamách na tisk, kávu, přístroje atd. Ostuda českého filmu! ()

MickeyStuma

Volné pokračování snímku 'Líbáš jako bůh' se již nese v cela jiném hávu. Od lehké romantické komedie se příběh přenesl v místy až ztřeštěnou, tentokrát komedii dobrodružnou. Osudy protagonistů zavlály do Maroka, kde zažili něco, co si obyčejný smrtelník snad ani neumí představit. Nejvíce tu exceluje Eva Holubová, kterou jsem v takové roli snad viděl poprvé. Její komediální talent by se měl rozhodně ještě někde využít. Výborná kamera, nádherné scenérie, výborný scénář a herecké výkony všech zúčastněných opět přidávají na kvalitě tohoto počinu. Tentokrát se tu už tolik nehláškuje, ale v zápalu děje to snad ani nevadí. Je tu daleko více humoru, který se místy poněkud přepaluje, ale vzápětí je zatáhnuto za uzdu a vše zase jede v zajetých kolejích. Marie Poledňáková tentokrát vsadila na jinou kartu a rozhodně se jí to opět povedlo. Oba snímky jsou zcela jiného ražení, než na jaké jsme byli od ní zvyklí. A jak jsem psal u prvního snímku, je to jedině dobře. Alespoň se vymanila ze škatulkování a vytvořila snímky, které jsou zcela zbytečně podceňovány. Že mají hodně co do kvality rozhodne až čas. Do té doby nechť baví ty, kterým se to líbí. ()

hazaba

Popravdě jsem se nestačila divit, co všechno může Poledňáková, která bývala jistou zárukou kvality, natočit. Děj byl divný, ale někteří herci se docela snažili a přiznávám, že jsem se místy i smála. ()

BeranSon

,,Hněv, smutek, žal, odpuštění. " Tenhle film mi přesně seděl na období, které teď prožívám a já bych moc chtěl, abych se cítil tak vesele, jako ve filmu. Ale bohužel takto po rozchodu s partnerem nevypadá, tak to nechodí a to je velké mínus pro film. Na začátku jsem byl velmi spokojený, charaktery jsou rozmanité, efektivně se mísí, ale jak šel čas dál, tak se film vznesl do kolejí čím dál tím více ochablejších a jednotvárnějších. Na to, že je to komedie jsem se zasmál tak čtyřikrát, maximálně pětkrát a nebyl to ten pravý smích, jaký bych rád provozoval. - 4/10 - ()

Luk Skywalker

Tak to se nepovedlo. Jednička byla jakoby ze života, dvojka staví na událostech, které si sice mohou stát, ale nejsou tak časté a už vůbec ne pro čtveřici propojených lidí. Film stojí na otřepaných vtipech např. o manželkách, jenže to není Kameňák, dále je pár vtipných situací, ale celkově nic moc. Herecké výkony ušly, nejvíc se mi líbil Langoš s Boudovou. ()

anitae

No, začátek byl jedna velká nudná a trapná reklama - skoro jsem usnula, pak se to trošku rozjede a několikrát jsem se zasmála, a delší dobu si budu pamatovat asi jenom taneček Langmajera a Boudové, který byl myslím i v upoutávce;( ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

08.11.2022

Ve věku jednaosmdesáti let v úterý v dopoledních hodinách zemřela česká scenáristka a režisérka Marie Poledňáková, autorka populárních rodinných komedií včetně dodnes extrémně oblíbené „české komedie… (viac)