Príbeh filmu sa začína vo chvíli, keď staré manželské zväzky sú definitívne minulosťou a Helena (Kamila Magálová) s Františkom (Oldřich Kaiser) sa pokúšajú začať nový, spoločný život . Avšak, ako už to býva, puto s bývalým životom sa nedá pretrhnúť len tak jednoducho . Stále je to vaša rodina, vaše okolie a vaši bývalí partneri do spoločného života stále patria. Helenin bývalý manžel, úspešný spisovateľ Karel (Jiří Bartoška) sa síce konečne odsťahoval zo spoločnej domácnosti, môže žiť naplno svoj život zvodcu, ale začína zisťovať, že mu čosi chýba. Na Františkovu exmanželku Bohuna (Eva Holubová), energickú dámu, zvyknutú všetko riadiť,  situácia dopadá ešte ťažšie. Obaja hľadajú cesty, ako Františka a Helenu znovu získať pre seba. František s Helenou zvolia jediné rozumné východisko - rozhodnú sa byť chvíľu sami a ďaleko, a tak vyrážajú na romantickú exotickú dovolenku do Maroka. Ale aj tu ich dostihnú nielen problémy, ale aj ich bývalí partneri, ku ktorým patrí stratená batožina, ukradnuté doklady a množstvo ďalších problémov... (TV Markíza)

Kikca3252

Všichni říkají, že je to absolutní propadák, že film není povedený. A že Poledňáková je vyloženě trapná a neumí natočit pořádný film. Ale to je podle mě chyba! Byla jsem na tomto filmu v kině a myslím si, že právě tento film je pro lidi. Všem se líbili vtípky o Bambulkovi a Bohunce. ()

Peabody odpad!

Pro úroveň tohoto odpadu je typická scénka s malým chlapečkem: Není pokakanej ? Ne, ale šlápl do hovna. Je zajímavé, jak už jsem si několikrát u autorky říkal že tohle je opravdu dno a ono ne, ještě dokáže, tentokrát s vlastním scénářem, natočit ještě větší sračku. Kdybych si měl psat všechny hovadiny, zdechl bych unavou, navíc se mi nápadně s délkou filmu (nemohu říci děje), zvyšovala potřeba rychloposuvu, takže ke konci už jsem viděl jen něco (jinak bych to asi nepřežil). Styl humoru : . Magálová se musí hned na začátku po cestě do postele s Kaiserem před zrcadlem zapitvořit a následně odběhnout do lůžka přičemž jaksi žertovně eroticky vrtí zadečkem, prostě aby divák věděl že bude komedaj. Říkalo se tomu utírání nosu židlí. Stejně jako v předchozí sračce musí neustále někdo někam padat, asi je to pro autorku nějaký freudovský symbol. Kdysi jsem měl (ve velrybě a polepšovně) pocit, že paní MP umí s herci. Omyl, jen František Němec, Jana Preissová a Tomáš Holý byli tak dobří, že odolali. Zkrocení zlého muže je už první jasná hrůza, kterou už nebrala vážně ani část herců a dělala si z toho před kamerou srandu,aby přežila. Jiří Bartoška tak důsledně postupuje v obou posledních filmech. Zoo je trapnost a Krokodýli jsou sequel, který nikdo nepozná a je v něm vidět, že M Etzler je možná pěknej chlap, ale herec tedy, tedy, ... Pokud jde o Ďábla, ještě pár pocitů, zcela individuálních a politicky nekorektních: O. Kaiser mile civilní, nejlepší herec ve filmu je s ním a J Bartoškou pro mne Jakub Kohák. E. Holubová je pořád stejná a z mého hlediska nepříjemná jako obvykle poslední dobou: Nárožného rada "buďte hezká", to nás pár v kině opravdu vyprsklo smíchy. Naopak jsme plakali když po zaklapnutí do kufru ožila a pobíhala v růžovém čemsi s penízky kolem krku. Pan herec Langmajer cvičící s kšandama, a poté třepající oběma půlkama, no to tedy je opravdu – jak to říci - taková shakespearovská role. Došly prachy, nebo co ? Ano kamera a obrázky z Maroka jsou krásné, takové pěkné, gemutlich, slunce zapadá nad rozbouřeným mořem, duny větrem vytvarované, Vilém Heckel nebo Josef Sudek hadr. Vyjadřovat se k ději je ztráta času, smysl mnohých postav k nedohledání - je to jak kdysi na LFŠ pravil jeden zoufalý (z reakcí nás filmových snobů, jak pak naříkal) režisér - Veď možem robit čokolvek ked točím postmoderný film, nie? Když někdo neumí řemeslo a točí s béčkovými herci, prosím, vznikne děs a je jedno, jestli se jmenuje Vojtěch Trapl a má Velké přání, nebo Vlastimil Peška a točí Westernstory, ti lidé za to asi nemohou, budiž jim odpuštěno. Ale když někdo řemeslo umí, má dobré herce a pak vyrobí Líbáš jako ďábel nebo Ulovit miliardáře, to je opravdu výkon a odpustit nemohu. ()

kacudzde odpad!

A to jsem doufala, že horší český filmový "zážitek" než Doktor od jezera hrochů už neuvidím...Tohle bylo další filmové utrpení! Absurdní scénář s neskutečně trapnými scénami tlačí herce do příšerných výkonů. A vytáčela mě i ta okatá reklamní "masáž" a jako u předchozího filmu scény okopírované z amerických filmů. Nikdy víc! ()

prometheusll

Líbáš jako ďábel je docela dobrá komedie. Ale spíše jsem se tomu smál,když jsem na tom byl v kině. Ale když jsem si to znovu stáhl,tak už jsem se moc nesmál. Opravdu to stačí vidět jednou. ()

solver

Zbytečně afektovaní herci. Hvězdičku dávám za ten nápad s portrétem Holubové. Předchozí díl byl o něco lepší, tady už trochu probublává bahno ()

roboroz odpad!

Neskutočná kravina! Keď sa mieni česká komédia uberať týmto smerom, tak potom je už fakt naša kultúra v prdeli! Počas celého filmu som sa POUSMIAL hádam dva krát. Očakával som vtipné dialógy, dobré herecké výkony - skrátka to, na čo som bol u českých komédií zvyklý - a dostal som zmes debilno - taliansko - americkej (židovskej) naháňačky. Starú Poledňákovú a Holubovú nech už radšej k ničomu nepúšťajú, pani Magálová nech si varí u nás (v SR) v telke a Kaiser s Bartoškom nech sa idú radšej ožrať do Karlových Varov!!! Skrátka krásny príklad toho, keď sa niečo robí bez lásky a len pre prachy. Nech žije západná kultúra!!! ()

fruitixx

Náhodou je to nadprůměr, ještě k tomu natočený v úctyhodném věku, pro děti i pro dospělé. S trochou Francouzkého stylu, co život dal. Okořeněný trochou fantazie a pozměněné režijní šablony. Někdy až moc svižné. 4* (81%) ()

BruceTichac odpad!

Po docela úspěšném prvním dílu komedie Líbáš jako bůh, přišla režisérka s druhým dílem Líbáš jako ďábel, který navazuje na jedničku. Pokud první díl hodnotím jako průměrnou komedii, dvojku hodnotím jako velice podprůměrný pokus o cosi, co mělo být patrně vtipné. Chaotický děj, který se odehrává částečně v naší zemi a částečně ve Francii, který vyúsťuje v řadu překvapivých, leč naivních a laciných zvratů. V hlavních rolích se opět představili staří známí - Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová, kteří, byť jsou skvělí herci, tomuto filmu opravdu nepomohli. ()

filiperros odpad!

Film jsem viděl v kině v rámci firemního teambuildingu, protože firma ve které pracuji film sponzorovala. Tedy sál plný kamarádů a známých, na film samotný není třeba klást velké požadavky, protože se přece i tak pobavíme. Přesto je to jedíný film, na kterém jsem v kině dokázal usnout nudou. Co jsem zejména pochytil je, že si celá natáčecí grupa zajela na dovolenou do Maroka, kde si podle všeho užila výbornou "pracovní dovolenou" a když se vrátili domů a přišel čas na postprodukci, nikomu se už do toho nechtělo. Nakonec to nějak poslepovali a pustili do kin a trochu se báli jestli jim to projde... Ale za tu srandu to určitě stálo, že? ()

RexT

Asi trochu lepší, jak jednička. Kulturní zážitky jsem od toho nečekal, takže zklamaný nejsem. Dávám (horší) průměr. ()

Tomulka

Jediné co bylo na filmu zábavné je únos Holubové, ale jinak je to hrozný brak. To co se dalo v jedničce tolerovat se již tolerovat nedá. Film nemá spát je nezáživný humorný není vůbec a je hodně nudný až na tu epizodku s unesením. ()

FatimaO

Prakticky nekoukatelné, váhala jsem mezi odpadem! a jednou hvězdou, nakonec jedna, za Holubovou a za to, že je to prý poslední Poledňákové film! ()

Jordanita odpad!

Slibovala jsem si od toho jenom kulisu k sobotnímu úklidu, ale ani na to to nestačilo. I když jsem ráda, že už ohraného Postráneckého, kadibudku a plno pokakaných dětí paní Poledňáková vyměnila za nepokakanou Holubovou, kouřem zažloutlého Bartošku, chlastem sešlého Kaisera a jakousi slovenskou krasavici, která se urputně snaží o českou výslovnost (hlavně o „ř“). Budiž Poledňákové k dobru, že alespoň dopřála českým divákům nahlédnout do kultury, v níž někomu stojí Eva Holubová za únos. ()

polono

Čekala jsem, že to bude blbost, ale docela mile mě to překvapilo a nasmála jsem se i párkrát, Eva Holubová byla perfektní. takže 3*. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

08.11.2022

Ve věku jednaosmdesáti let v úterý v dopoledních hodinách zemřela česká scenáristka a režisérka Marie Poledňáková, autorka populárních rodinných komedií včetně dodnes extrémně oblíbené „české komedie… (viac)