Bojovník

• Česko Válečník (viac)

V roku 1375 na území veľkej Čínskej ríše panuje totálny vojnový chaos medzi jednotkami znesvárenej mongolskej dynastie Jüan a čínskej dynastie Ming. Keď zajmú diplomatov zo susedného kórejského kráľovstva Coryo, obvinia ich zo špionáže a vedú do vyhnanstva. Ak chcú deviati kórejskí bojovníci ešte niekedy uvidieť svoj domov, musia vykonať záslužný čin - oslobodiť unesenú čínsku princeznú z dynastie Ming, aby jej cisársky otec im umožnil návrat do vlasti. (oficiálny text distribútora)

Narayan

Opravdu vyborna podivana, z trojice Hrdina, Tygr a Drak a Valecnik jednoznacne nejlepsi. V prvnich dvou jmenovanych mi vadila takova trosku uz prehnanost nekterych scen. Ale Valecnik je zcela skvele zvladnuty film, vyborne akcni sceny, skvele prostredi, kostymy, hudba i pribeh. Zaverecna scena v pevnosti patri mezi me nejoblibenejsi vubec, fakt nema chybu. Asi to je tim, ze mam rad "vychodni atmosferu" a celou kulturu starovekeho vychodu, proto je moje nadseni timto filmem mozna vetsi nez ostatnich, presto musim trvat na tom, ze opravdu pro kazdeho stoji za zhlednuti. ()

levente

Slabší z rodiny Hrdinů, Tygrů a Draků, snad rovnocený létajícím dýkám. Příběhová linie je rovná, bez překvapení, sem tam shrbená účelovým spojením a místy, které jsou velmi frekventované, do ruda zbarvená se stíny odseknutých končetin a hlav. Ta účelová spojení bolí. Stejně jako "efekty" řezaných těl, které slouží jedinému: odpoutat myšlenku od příběhu, který je nezáživný. Vše je dopředu velmi dobře vytušitelné, jasný den, bez mráčku, osmnáct barelů červné barvy ve skladovacím prostoru štábu, se závěrem, který plně respektoval příkaz: Nebudeme se s těmi barely trmácet zpátky z pouště.... Přesto bych našel klad v klidu, který film doprovází, nejedná se o žádné přehypování v letecké akrobacii, ba ani velkohubost (což je tradiční mínus asijských filmů z prostředí velkých říší) se nekoná. Hlavní hrdinové mají čest, odvahu, sem tam zápornější vlastnost, také milují, ale skrytě, zachumláni do pohledů z pod obočí a rychlých všepářících (od slova párat) pohybů. ()

Dárius

Žádní létající Čínani,Korejci,Tchaiwanci a podobná verbež.Pěkně všechno v reálu.Asi nejlepší historický film z Asie co jsem viděl! Je teda fakt že styl filmu kde skáčí ze země na 10m strom nenávidím!To je tak asi vše. ()

Al44...

Určitě jeden z lepších jihokorejských historických filmů, který svým příběhem spadá do 14. století, což byla věru nelehká a značně nepokojná doba. Příběh je sice velmi jednoduchý, některé scény pak až nepřirozeně patetické, ale co - kdo by se nedal zabít kvůli překrásné čínské princezně? Postava Yeo-sola mi též moc nesedla. Každopádně i tak jsem s filmem spokojen. ()

Candyman

Musa je dalsi unikátní film (společně z Hrdinou, Bichunmoo, House of Flying Daggers,...), který musí každý správný fanda těchto filmů (jako já :) ) vidět. Sice jsem hned ze začátku nevěděl kdo je kdo a kdo bude "onen" Válečník, ale až to opravdu začalo, tak to bylo něco. Musa nesmí opravdu nikomu, kdo žere tenhle styl, chybět !!! ()

crackonosh

Plytká a nudná variace na již stokrát zpracované téma cti, odvahy, blablabla, ovšem tak zoufale a špatně natočená variace, že ve mně nevyvolala ani špetku jakéhokoliv citu. Je to režijní i scénáristická bezradnost, nepřehledné bojové scény a klišovité dialogy, a samozřejmě také přemrštěná délka, které dohromady sráží potencionálně zajímavý film do nudného a unylého filmového podprůměru. ()

Tamten

Příběh o skupině bojovníků pronásledovaných na cizím území. Napínavý, i když ze začátku mírně nepřehledný děj (způsobený spíše problémem orientovat se ve východoasijských jménech), obdobně nelogické jednání některých osobo je způsobeno spíše neznalostí asijské kultury. Bojové scény se nesnaží zapůsobit choreografií, ale spíše atmosférou, což se jim daří - většinou příliš nevíte, co se vlastně kolem děje. ()

PetrH.

Mě osobně tento film moc nenadchnul, hlavně kvůly zlouhavému a jednoduchému příběhu. Bojové scény jsou hezké a oko diváka nadšeného pro tento druh boje jistě poteší. ()

CliffLee

Výpravný historický/válečný velkofilm z Jižní Korei určitě stojí za zhlédnutí, obsahuje skvělé bitevní scény, z nichž jsou bohužel některé dosti hektické. Dále se nemůžu ubránit tomu, že filmu některé scény chyběli a jiné naopak přebývali, což je u stopáže 133 minut celkem na škodu. Jinak je také mínus dosti provařený děj, kde se dá lecos lehce předvídat... Podobné filmy mám v poslední době čím dál raději, ovšem Válečník z nich nijak zvláště nevybočuje a je dost filmů na obdobné téma, které stojí více za zhlédnutí než tento... pro mě je to zklamání čekal jsem mnohem napínavější a zajímavější film, takhle jsou to jen lepší tři * 6/10 ()

sehe

Musa ja historický film Južnej Kórei zo 14.storočia s úžasnou atmosférou , drastickými bojovými scénami a nádhernými hercami predvádzajúcimi rôzne charaktery hrdinských,statočných,oddaných i sebeckých a zbabelých hrdinov.Paradox je,že kórejskí bojovníci umierajú kvôli čínskej princeznej,ktorú unesú mongoli a oni sa ju rozhodnú doviesť k jej cisárskemu otcovi,ktorý ich predtým uvrhol do vyhnanstva.Jedine čo mi vadilo bola hudba.Nesedela mi k bojovým scénam.Kórejský film to je pre mňa hlavne Kim Ki- duk,a tak ma tento historický film naozaj príjemne prekvapil. ()

FoxMulder

Rocky 88 my mluví z duše. Tak neskutečně špatný film, který asi prostě těží z toho, že je jihokorejský. Vedeni herců a celá režie, stojící na mizerném scénáři je ubohá a střih se snaží být tak strašně cool, až je naprosto nepřehledný. místy jsem až plakal, co všechno jsou tvůrci schopni vydávat za seriozní a snad i realistický příběh. Speciálně pak chování většiny postav je naprosto nepochopitelné. Musí se tomu ale nechat, že i přes přílišnou stopáž je to relativně svižné. Je to mezi 1 a 2 hvězdami, ale půjdu dolů, protože ty dvě si to prostě za ten aušus nezaslouží. ()

Mik_e

Filmu se rozhodně nedá upřít nápaditá volba historické epochy. V Číně právě skončily mocenské boje, a je proto vojensky zesláblá. Do toho udeřil Čingischán i se svou mongolskou metlou, a mezi tím vším se motá jednotka korejských bojovníků, kteří moc nevycházejí ani s jedněmi, ani s druhými. Navíc se to celé odehrává v rozličných atraktivních prostředích (tu lesy, tu poušť, atd.), takže výprava je slušná. Tím bohužel klady veskrze končí, boje jsou natočeny dosti zdlouhavě a nepřehledně, je jich zbytečně moc, a navíc ve druhé polovině film začne nepokrytě "připomínat" (tj vykrádat) film Sedm samurajů. Čekal jsem víc, celkově tedy asi zklamání, i přes účast mé oblíbené Ziyi Zhang. ()

art

Přišlo mi to trochu jako hraný anime. Skvělý efekty a povedená režie pozdvihuje klišé příběh na vysokou úroveň. Není to sice superintelektuální film, ale za to je velmi zábavný. ()

Zdenda

Neskutečně dobrý válečný potažmo historický film. nevím sice jak to mohlo vypadat v číně kolem roku 1450, ale film na mě působí neuvěřitelně realisticky. Když už by se chtělo říct, že je ta která scéna přehnaná, ihned pochpíte, že byla dána kvůli ději(kvůli "hlubší myšlence") aneb trochu mýtizace neuškodí. Konečná bitka - !NADHERA! A ten závěr aa no to už jsem chrochtal blahem... Jo a to sem ještě zapoměl na výpravu: To je asi to nejlepší na celém filmu ()

eredin

Film, který by nikdy nevznikl, nebýt Tygra a Draka. Ale navázat se moc nepodařilo ... stopáž je přímo vražedná a skoro celou dobu je to strašná nuda. dialogy jsou prázdné, souboje mizerně nafilmované a roli princezny by zahrála i vosková figurina krásné Zhang. Dávám 3* vlastně jen proto že se mi líbila obrovská mačeta toho nadporučíka. ()