Reklama

Reklama

Tom Yum Goong 2

  • Thajsko ต้มยำกุ้ง 2 (viac)
Trailer

Obsahy(1)

Když Kham (Tony Jaa) zachrání svého slona Khona v Sydney, vrací se s ním do Thajska na venkov. Po pěti letech za ním přichází obchodník se slony a chce od něj Khona koupit za libovolnou cenu. Kham slona odmítne prodat a obchodník tedy Khona ukradne. Kham se ihned vydává do jeho sídla, kde po krátké potyčce s ostrahou nalézá obchodníka zavražděného. Vše je navíc připraveno tak, aby si policisté i dvě obchodníkovi dcery mysleli, že jej zavraždil Kham. Začíná tak zběsilá hra, při které Kham musí nejen znovu zachránit svého slona, ale navíc se vypořádat i s policií. (Tamten)

(viac)

Videá (3)

Trailer

Recenzie (82)

VasaX 

všetky recenzie používateľa

Slabý odvar prvního dílu či Ong Bak. Tony Yaa je parádní, jen to všechno okolo je laciné, RZA je otravný, scénář je plytčejší jak Aralské jezero. Choreografii se tu trošku přišlápl rozpočet, protože souboje jsou často repetitivní a stereotypní. Ač jsem příznivcem "rubaček všeho druhu", ať už jde o umělecky pojaté wuxia kousky ala Hrdina, Jackieho veselé a efektivní skopičiny, filipínské surové temné řežby či Van Dammovy roznožky, tak "The Protector 2" by nejlépe udělal, kdyby mě ochránil sám před sebou. Nebo lépe - sestříhal se na 40 minut mihajících se loktů a kolen Tonyho Yaa bez jakéhokoli příběhu. ()

Saraph 

všetky recenzie používateľa

Ukradli mi slona a já ho chci zpátky 2. V podstatě se po shlédnutí prvního filmu nedá ani předpokládat, že by ten film byl o nečem víc než jen mlácení, mlácení a mlácení. Příběh? Scénář? Ani náhodou. Jelikož si v tom prvním nezamlátil Tony Jaa dostatečně, prostě se rozhodl, že si toho slona nechá ukrást ještě jednou, aby sranda pokračovala. Jenže oproti třeba Ong-bakovi i ty mlátičky byly takové nudné a nezajímavé. ()

Reklama

sniper18 

všetky recenzie používateľa

Je to úplne priemerný akčný bojový film s Tonym Jaa v hlavnej úlohe, ktorý je pokračovaním skvelej jednotky. Má pomerne dobrý príbeh o prvotriednom bojovníkovi, ktorý si len chce žiť pokojným životom, ale keď mu opäť ukradnú jeho slona, vydá sa po jeho stopách. Čoskoro sa stane aj podozrivým z vraždy, kvôli čomu má nielen problémy s dcérou obete, no hlavne po ňom začne ísť aj polícia, kvôli čomu sa znovu stretáva so svojim starým známym. A tak na ceste za záchranou slona ho čaká množstvo prekážok. Spracovanie je iba priemerné, dej je síce trochu prepracovanejší, než som pôvodne očakával, ale zase kvôli tomu je to ešte viac naivnejšie. Takže by som skôr uprednostil úplne priamočiary štýl, ako je to v podobných filmoch zvykom, lebo aj tak po tejto stránke tu nemá moc čo zaujať. Ale určite si ani nemôžem sťažovať, pozerať sa na to dá a navyše v druhej polovici mi to príde ešte trochu zaujímavejšie. Akcie je tu dosť, ale moc ma nezaujala. Akcia má síce stále celkom slušnú choreografiu, pár dobrých nápadov a ani výber prostredí nie je zlý, ale problémom je hlavne celé jej prevedenie. To, čo sa mi tak veľmi páčilo na jeho predchádzajúcich filmoch, teda ten realistický, drsný a úplne kontaktný štýl, kde cítiť bolesť z každého úderu je prakticky úplne preč. Toto je už len také vlažné, bez náboja, ako by sa im ani nechcelo. A veľkým sklamaním je aj vizuálna stránka, miesto realistickej, dokonalo natočenej akcie je toto úplne umelé, s množstvom zlých efektov, strihov je tiež podstatne viac a ani uhly kamery mi moc nesedeli. Takže ma až šokovalo, že ešte aj v akcii som sa väčšinou nudil a hlavne pri dlhej časti s motorkármi som sa nevedel dočkať jej konca. Za zmienku stojí aspoň zneškodnenie strelcov v byte, tých pár stretov s Marresom Crumpom a aj JeeJa Yanin občas niečo zaujímavé predvedie, ale aj tak platí, že aj tá najslabšia akčná scéna z jednotky je lepšia, než najlepšia z tohto pokračovania. Čo sa týka hereckého obsadenia, Tony Jaa je už tentoraz skôr sklamaním a to nielen po akčnej stránke, lepšia je JeeJa Yanin, ktorá ale nemá moc priestoru, Petchtai Wongkamlao si splní svoj očakávaný štandard a zo zvyšných postáv ešte za zmienku stoja spomínaný Marrese Crump a sympatická Yayaying Rhatha Phongam. Zvyšok už nestojí za nič a to ani hlavný záporák RZA. Réžia a technická stránka sú veľkým sklamaním, jedine vizuálna stránka mimo akcie je celkom slušná, ale tým to aj končí, efekty sú slabé a akcia je zvládnutá mizerne. Takže som neskutočne sklamaný, dlho očakávaný Tom yum goong 2 mal byť Tonyho comeback a dúfal som, že by sa mohol priblížiť úrovni jeho prvých dvoch zásadných filmov, ale to ani omylom. Tým otravným vizuálom zničili všetko, čo mohli a ešte aj ten Ong Bak 3 sa mi páčil o niečo viac. Keďže som fanúšik tohto typu, na ten slabý priemer mi to stačí, ale už to nechcem vidieť. A pri pohľade na Tonyho budúcu filmografiu je mi skutočne smutno, ako dopadla táto legenda, zo špičky bojových filmov až k tým najlacnejším videofilmom. 51% ()

Adrian 

všetky recenzie používateľa

Videna hruba marketova verzia (vo finalnej verzii mohla byt pouzita este ina hudba, prip. jemne prestrihavanie niektorych scen). V ramci motta mnohych sequelov "bigger, larger, uncut" dostavame tentokrat nielen dalsiu megaporciu sialenosti thajskych kaskaderov, ale aby sme to poriadne precitili, tak rovno 3D - to aby nam napr. rovno do tvare skakal priamo Tony, alebo prilietavala motorka vzduchom... Osobne znova trocha zamrzi nedostatocna vyuzitelnost Jeeji a celkovo to posunutie od choreografie tvrdych subojov skor ku kaskaderskej akrobacii. Resp. tych subojov je tam fakt vela, ale aspon pre mna osobne som z nich vacsinou nepocitoval tu "tvrdost, dynamiku, efektivnost a hlavne prieraznost subojov" ako napr. v prvom Raid, ale spatne spominajuc aj na viacere suboje v prvych dvoch Ong-bakoch. Nastastie vzdy ked je na scene Maresse, uroven fightov ide o level vyssie. Podobne ako u drivej vacsiny thajskych "mlaticiek" nema zmysel komentovat dej, osobne som sa v nom stratil, resp. na neho rezignoval niekde v polovici filmu. Tony je OK, ale to OK je skor miene ako povzdych, nez nadsenie, preto aj tie hodnotiace tri frcky su vysledkom zaokruhlenia nahor, nez nadol. ()

Chen 

všetky recenzie používateľa

Tak nakonec to nebylo tak hrozné, jak jsem se bál. Ovšem ona hra na efekt není jen zbytečná, docela celý film degraduje. Upřímně, proč cpát závěsná lana a hromadu nepovedených CGI do filmu, který má Tonyho Jaa a JeeJa Yanin? To je skoro hřích. Prohání se tu dostatek profesionálů, kteří se bez podobných berliček rozhodně obejdou. Bojové scény jsou slušné, Marrese Crump zaujal, JeeJa Yanin není tak nevyužitá, jak jsem se obával, ale mohlo jí být dáno více prostoru a choreografie soubojů, ve kterých figuruje, mohla být o něco propracovanější. Jinak jsem rád, že humoru ubylo, ten asijský mi obvykle nesedí a také příběh ve srovnání s jedničkou dává o něco větší smysl (ne, že by děj hrál extra důležitou roli). 6/10 P. S.: RZA se umí překvapivě ohánět. ()

Galéria (107)

Zaujímavosti (4)

  • Při souboji v podzemce, mezi Khamem (Tony Jaa) a Číslem 2 (Marrese Crump), když příjíždí vlak směrem od Čísla 2, tak Kham chytne Číslo 2 a skloní se před vlakem mezi koleje. Když vlak odjíždí, tak Kham a Číslo 2 mají místa prohozená (vlak odjíždí Číslu 2 za zády). (bugfoot)
  • Tom Yum Goong 2 je šiesta snímka režiséra Panna Rittikraia, v ktorej hrá Tony Jaa a zároveň piata, kde sa predstavil Patrick "Kazu" Tang. Rovnako je štvrtým filmom režiséra Prachya Pinkaewa, v ktorom sa objavil Petchtai Wongkamlao. Taktiež sa v ňom po druhýkrát stretli JeeJa Yanin a Patrick "Kazu" Tang a štvrtýkrát Tony Jaa a Dan Chupong. Pre Tonyho Jaa a Petchtaia Wongkamlao je snímka už siedmou spoluprácou. (Johnny.ARN)
  • Kvůli dlouhotrvajícím povodním v Thajsku muselo být na několik týdnů přerušeno natáčení. (Raztubyl)

Reklama

Reklama