Sean a dvojica jeho priateľov Reggie a Ray sa rozhodnú opäť po dlhšej dobe zaspomínať na staré dobré časy. A tak sa trojica vyberie z rušného veľkomesta do hlbokých lesov v štáte Delaware, aby si užila poľovačku. Neškodná zábava sa však zmení v boj o prežitie. Z diaľky totiž zaznie výstrel a jeden z trojice odrazu leží v kaluži krvi. A neviditeľný snajper nemieni ostať pri jednom výstrele. (beso74)

J*A*S*M

To jsem se tak jednou rozhodl doplnit si celou filmografii Ti Westa (Tie?), který na sebe upozornil výborným Domem ďábla. Trigger Man má poměrně hodně dobré hodnocení na rottentomatoes, mizerné hodnocení na imdb a na čsfd se setkává s absolutním nezájmem. Trigger Man je zajímavý, ale hodně divácky nevděčný film. Ačkoli můžu ocenit zajímavě udělanou druhou polovinu, kdy celou situaci sledujeme z pohledu jedné osoby (takřka v reálném čase - tzn. pomalu, je dost času na tvorbu napětí), polovinu první ocenit nedokážu. V tom filmu se první nepěkná věc stane chvíli před čtyřicátou minutou, předtím ani náznak! A to je prostě nuda - a argument, že je to tak udělané schválně, na tom nic nezmění. ()

ricci.s

Z tohto mohol byť dobrý horor jedine v prípade, že by trval tak max. 20 minút. Traja kamaráti sa vyberú na lov do lesa, a niekto sa rozhodol, že si s nimi zahrá hru na živý terč. Po cca. 50 minútach ostal už len jeden živý, tak do toho trebalo pripliesť jemnejšie pohlavie určené "na odstrel", aby to čím viac natiahli. Záverečné minúty ma však zabili - hlavný hrdina sa totiž takmer celý záver potuloval s puškou po okolí a nedialo sa nič, veď načo? Šlo len o to, kto koho uvidí skôr. Ako je to nakrútené, radšej neriešim, to je úplne zbytočné. Vlastne celý film je zbytočný. Prečo dvojka? Lebo je to taká hovadina, až ma to rozosmialo, a to sa často nestáva. Ale aspoň tam bolo zopár odstrelených držiek. ()

SOLOM.

Ti West nepatří zrovna mezi režiséry, jejichž tvorbou bych byl zrovna moc okouzlený, ale prozatím jsem od něj viděl pravda jen dva filmy. Po Cabin Fever 2 mě však zklamal i Trigger Man. Ono taky s rozpočtem 10 000 dolarů se nedají dělat zrovna zázraky, ale prvních cca 35 minut jsem si říkal, zda si ze mě někdo neudělal doslova srandu (tím je myšleno zařazení do hororového žánru). Otřesná kamera a nudné potloukání trojice hlavních hrdinů byli zaručeným uspávadlem, nic se pořád nedělo a já měl sto chutí tento film prostě vypnout. Sledovat přes mířidla krajinu a zvířata, která se tu a tam mihnou před mířidly zbraní, nebylo totiž žádné terno. Pak ovšem nastal mírný zvrat. Zazněl výstřel, první mrtvý, vzrůstající panika a další pobíhání po lese. Konečně jsem alespoň částečně ožil a byl zvědavý, kam se tento opravdu jednoduchý příběh posune. Nečekejte ale žádný nervy drásající survival. Po vystřelení mozku druhého kamaráda se ten poslední rozhodne vypátrat, kdože si z nich udělal tréninkové terče a proč. Trocha té krve rozhodně nebyla na škodu, ale nějak výrazněji jsem nezaznamenal zlepšení atmosféry, natož pak hereckých výkonů (které byli opravdu chabé). A to i přesto, že se tu objevilo několik známějších tváří. Zřejmě šlo o kamarády začínajícího režiséra a tak si tu zahráli zadarmo (možná za párek a pivo). Podle toho to taky tak vypadalo. Trigger Man sice není vyložený odpad, ale ani se moc nedivím, že ho zná jen opravdu malé množství diváků. Do průměrné záležitosti to mělo daleko, takže mi samozřejmě nezbývá nic jiného, než tomu dát nízké ohodnocení. Až na dva – tři světlejší okamžiky (vraždy), to byla jedna velká bída. A kecy že šlo o příběh podle skutečné události, mě už dávno neberou. 30% ()