Celý příběh začíná čtyřiačtyřicátými narozeninami Eriky (Ivana Chýlková), která sice nedostane největší kytici, jakou si dovede představit, zato ale pěkné přáníčko od své bývalé švagrové (Zuzana Bydžovská), trapný vzkaz v rozhlasovém pořadu od bývalého manžela (Bob Klepl), krém na vrásky od homosexuálního kamaráda Richarda (Ondřej Sokol) a dárkový striptýz od své nevyzpytatelné matky (Zuzana Kronerová). Přáníčko si doma vystaví, při vzkazu se – ač sama sebe proklíná – dojatě rozpláče a dárkového striptéra jí okamžitě přebere Richard. Takhle vypadá úspěšný život Eriky Oskarové, hvězdy televizního pořadu “Před a po”. Přitom Erika má skoro všechno – vlastní pořad, vyhlášený kadeřnický salón, velký byt s terasou a svobodu, ale s každým přibývajícím rokem víc a víc touží po tom jediném, co nemá – a to je dítě. Erika tedy nastolí plán “Dítě” a pustí se do něj se stejnou vervou, se kterou budovala jak svůj podnik, tak své vlastní já. Jenže některé věci se nalinkovat nedají, například mladičký barman Adam (Vojta Kotek). (oficiálny text distribútora)

petruska777

Pěkná oddechovka , výborná I. Chýlková , V. Kotek a naprosto perfektní Ondra Sokol, který je v roli 4% Richarda neuvěřitelně zábavný. Znám tento příběh jako divadelní hru a tak jsem byla zvědavá, jaké to bude na filmovém plátně. A rozhodně mě provedení A. Nelis nezklamalo. Svižná komedie, která pobavila a kde i vážnější scény byly většinou zakončeny zase nějak vtipně. Mně se to líbilo. ()

TUKAN82

Bez ohledu na všudypřítomnou reklamu na uplně všechno včetně sedací soupravy jde bezesporu o jeden z nejlepších českých filmů minulého roku. Výborně napsané dialogy a naprosto bezkonkurenční výkon Ondřeje Sokola! Už jen kvůli němu si film koupím na dvd (levném .. :-) ). Slabá chvilka: Při barové hudební produkci Vojty Kotka založené na vydávání různých zvuků pomocí nádobí jsem měl na chvíli takovou tu trapnou husí kůži na zádech, brrr! ()

bonscott

ve většině případů bolest všech českých současných komedií. Prostě to těm hercům nevěříte. Což nemusí být samotná chyba herců, ale špatného režisérského vedení. Tuctový scénář to taktéž nezachrání. Tipuju, že snímek zařadí komerční televize ještě letos do svého super prime time :-( ()

psi_tlapa

Ano, patřím k řadám Partičkářů a asi to trochu zastře moje hodnocení... Ale dávám pouze tři hvězdičky (nic lepšího jsem ani nečekala) JEDNU za Sokola, DRUHOU za Chýlkovou a TŘETÍ za ten striptýz na začátku.... Opravdu tam už nic lepšího není... Koukla jsem se na to třikrát a pokaždé si stojím za svým. Sokol je naprosto neodolatelný a vtipný hlášky bohužel zastával jen on. Chýlková hraje jako vždycky přesvědčivě ale za jejího partnera Kotka snižuji hodnocení. Jenom těmhle třem věcím se zasmějete (potom možná i holohlavej chlápek s červenou košilí u červenýho pozadí křičící : Je mě vidět?!) :D ()

Yenda66

Na první shlédnutí hodně ploché. A hodně "pražské". Zaujal pouze Ondřej Sokol. Nevím, jestli bude nějaké další shlédnutí. Spíš ne. ()

Lazy87

Nic pro mě. Dvojice Chýlková , Kotek to zabila. A nevím jestli se o tom dá mluvit jako o komedii. Přišel jsem, viděl jsem a stačilo mi. Přesto věřím, že hodě lidí to může zaujmout, však proč taky ne, jedná se přece o film. ()

janar

Nikdy bych si nemyslela,že Alice Nellis natočí něco podobného,ale vzhledem k tomu,že mám její filmy ráda,tak si myslím,že možná měla něco "za lubem",c o se mi nepodařilo zjistit.Herci se ale moc nesnažili,tak to asi též nezjistili,Pro mne největší přínos?- v těch křeslech se -možná-dobře odpočívá,ale špatně se z nich vstává,takže nekupovat!!! ()

k.rakonos

Nebylo to špatné, někde na pomezí tří a čtyř hvězd. Ivana Chýlková určitě nezklamala, stále má šmrnc. Ani zbytek včetně Kotka, kterého můžu na rozdíl od kolegy Snowborďáka Mádla:-) ()

smazilek

České filmy moc nesleduju a nemám je moc ráda. Jsou tam pořád stejní herci, pořád se řeší režim... Musím říct, že jako oddychovka to nebylo špatné, nejvíc se mi líbil kamarád Ondřej Sokol. Určitě si to užil a role ho bavila - bylo to vidět :) ()

Montmorency

Sex and the City po pražsku, jak už to u českých filmů bývá, postavám chybí alespoň záblesk reality, nevím proč jsou všechny charaktery tak přehnané a vyumělkované - praštěná maminka, homosexuální kamarád (jak jinak - snem každé ženy je mít za kamaráda gaye:-), šťastně vdaná kamarádka s nemanželským synem (mladičký milenec hl.hrdinky - óóoó jak zapeklité:-) a v neposlední řadě infantilní ex-manžel s (opět) mladinkou milenkou (gähhhn)....šmankote, to je fakt k popukání:-)) ()

modrafixa

Všichni co film viděli, mi říkali ať na něj jdu, alespoň kvůli "tomu Sokolovi". Je pravda že Ondřej Sokol je jediný vtipný prvek v celém filmu,ale to si můžu pustit Partičku a zasměju se stokrát víc. Na večer, kdy venku prší a nemáte náladu na nic náročnýho, je to asi postačující,ale s ostatními filmy Alice Nellis se to nedá moc srovnávat. ()

petkac

jeden z těch zajímavějších českých filmů, výborný příběh, herecké obsazení-hlavně Ondřej Sokol coby homosexuál Richard-výborně zahrané. Nemám co bych vytkla. ()

tomuleee

Pohodový film díky němuž vím že Alice Nellis pořád umí. Jen mě štvě že se v poslední době v Českých filmech tolik umírá ()

karmalat

Dá se na to koukat, ale pro hodnocení 3 a více hvězdiček musíš být žena nebo homosexuál. Prostě těžko se ztotožnit, Některé scény hodně vtipné. Mě vadila celková vyumělkovanost - super byt a podobně, skryté reklamy. takže ženy a hlavně čtenářky Elle, Marie Claire, Marianne a podobných měsíčníků -hurá do kina, ostatní raději na procházku. Alice Nellis po Mamas and Papas pokračuje v sestupném trendu (i když tohle je o úroveň lepší než výše zmíněný film). V rámci zachování duševního zdraví nedoporučuji. ()

9J9

Typický český film. Občas jsem se i zasmála. Ondřej Sokol v roli gaye a Ivana Chýlková jako 40nice co si přeje miminko (mimochodem skvělé herecké obsazení!). Takže pokud trávíte chmurný den u amerických seriálů, doporučuji to podložit tímto českým. ()

Regig

I když pár minut začátku filmu bylo velmi nudné, tak zbytek to úplně smáznul. Já se bavil jak dlouho ne. Ivaně Chýlkové to velmi slušelo, nejenom fyzicky, ale i její herecký výkon byl skvělí. A Ondra Sokol, jeho famózní komediální výkon mě úplně dostal na kolena, někdy jsem myslel že po jeho hláškách puknu smíchy. Super, mohu jen doporučit. ()

Karel1974

Film, i když od Alice Nellis, velmi připomíná Vejdělkovy filmy Ženy v pokušení a Muži v naději. Samotný děj je vtipný, ale velice předvídatelný. Nejlépe na mě působila postava homosexuála ztvárněná Ondřejem Sokolem za což dávám 2,5 hvězdičky. Film mě pobavil, ale nenadchl a asi zapadne v mé zapomnění. ()