Ticho na zemi

• Nový Zéland The Quiet Earth (viac)
Sci-Fi / Dráma / Mysteriózny
Nový Zéland, 1985, 91 min

Muž, Zac Hobson (Bruno Lawrence), se probouzí a zjišťuje, že je na celém světě sám. Podle jeho předpokladů v tom má prsty jistý vládní projekt, který podle všeho selhal a lidstvo tak zmizelo během jednoho lusknutí prstu. Vyvstává však otázka, proč právě on apokalypsu přežil a také, je-li opravdu jediným člověkem na Zemi... (3DD!3)

mosnak

Zac je posledním člověkem na zemi (alespoň si to myslí),pak mu trochu hrábne a neví kudy kam,než se objeví žena, která mu dá chuť zase žít. Vše se ale změní, když se na scénu vynoří 3 osoba (černoch se samopalem). Ve trojko to přece nemůže nikdy fungovat :-))) Nádherné prostředí a skvělý pohled na svět bez lidí... kdyby ten konec nebyl,tak divný, dal bych hvězdy 3. 40%! ()

Mikino00

Zvláštní, zajímavé, dějově slabší i tak ale stojí za vidění. Nabízí se otázka co byste dělali vy, pokud by jste byli na Zemi sami. ()

A. Murray

Po celou dobu filmu jsem nevěděl kam se ubírá. A když už jsem měl pocit že vím o co jde tak jsem se spletl. Docela mi vadilo, že ve filmu nebylo příliš vysvětleno jak se stalo to co se stalo a co přesně, že se to stalo. ()

krvavamera

Vynikající sci-fi snímek s místy až béčkovými nuancemi. Squelly 80s feeling, zajímavý příběh díkybohu novozélandský, takže se nedrží předvídatelné hollywoodské šablony. A to mu, díky bohu, vydrží až do konce. Rozhodně jeden ze skvostů, které ta malá novozélandská kinematografie zplodila. Pro milovníky nejen postkapokalyptických vizí... Rozhodně silně doporučuji pozdější Murphyho snímek FREEJACK, který oplývá analogickými kvalitami a navíc Mickem Jaggerem ()

Brasi

OMG! Potřetí už to doopravdy psát nebudu (díky automatický odhlašování a díky ti Opero -!-). Zkrátka: Škoda, že si zase někdo arogantně myslel, že je jeho vize lepší vize původního autora a díky tomu, nejenže film nepřináší žádný odpovědi (žádný rozdíl oproti předloze), ale ani nedodává dostatek materiálu k vytváření souvstažných otázek (tady už je podstatný rozdíl). Všem producentům, kteří se rozhodnou natočit film na základě literární předlohy přeju, aby k ní cítili alespoň trochu pokory a úcty. I přesto zajímavý film. ()

Viperine

Dávám sice 3, ale nudila jsem se. Zajímavé, i když trochu oprané téma, které je slušně promarněné. Na psychologii postav šlo určitě přitlačit - vždyť o té to celé mělo být - ne?. Efekty na svou dobu dobré, exteriéry a interiéry dobře vybrané a aranžované a slušně nasnímané. Ale příběh se vyvíjí od desíti k pěti. Škoda. ()

Saur.us

Nový Zéland kromě tvorby Petra Jacksona nikdy moc do filmového světa nepřispěl, proto je The Quiet Earth vcelku zjevení. Ale zjevení dost průměrné (někdy až amatérské) s dost podpruměrným obsazením. Tedy vyjímaje B. Lawrence, který to naštěstí všechno zachraňoval a díky jeho one-man show v první polovině byl film mnohem alespoň chvíli mnohem zábavnější a stravitelnější. Moje myšlenka na jakousi postapokalyptickou alegorii Rajské zahrady vzala za své při podivném finále a tím pádem a nejen díky tomu vzalo za své i mé hodnocení. ()

Ferelen

Po prezretí trajleru I Am Legend s Willom Smithim sa mi v hlave objavila spomienka, že dačo podobné som už dakde videl. Človek pobehujúci po prázdnom meste, zisťujúc, že je asi posledný človek na svete. Áno, videl som to. A bolo to dosť dávno. Asi ešte za čias Československa. Tento film sa mi vryl do pamäte už v detstve a až do teraz som približne vedel o čom asi ten film je a ako skončí. Je to dosť zaujímavé, lebo človek si zapamätá z detstva len to najdôležitejšie a nie nejaký film, ktorý dávali vtedy v telke. Problém bol, že som nevedel ako sa ten film volá. Ale ešte že tu máme naše CSFD, že?:) (Po prečítaní ostatných komentárov som zistil, že aj druhí mali podobné zážitky na tento snímok ako ja:) Takže som si film po dlhých rokov opäť pozrel a čuduj sa svete, aj dnes má dačo do seba. Tajomný experiment, posledný človek na svete, a nezabudnuteľný koniec. Čo si môžem ešte viac priať od takéhoto „ľahkého“ sci-fíčka. Veď uznajte, tento film musí mať dačo do seba, veď zabudnúť naňho bolo pre mňa dosť ťažké a ešte po toľkých rokoch... ()

troxor

Představte si, že se ráno vzbudíte. Uvaříte si snídani, rozjedete se do práce. Dneska jsou ale prázdné silnice... Na benzínce nikdo, všude je tak nějak mrtvo...Ano, zůstali jste jako poslední člověk na Zemi! Co teď? Jak se to stalo? Proč, kdo za to může? A jste opravdu poslední? Tak začíná tento film. Je originální, napínavý a dokonce Vám i na tyhle otázky na konci odpoví... Prostě důkaz, že se (možná jenom) mimo Hollywood točí opravdu neotřelé a skvělé filmy. Doporučuji! ()

Hapretor

Sci-fi, které dává hodně prostoru divákovi v jeho představivosti, co by dělal, kdyby byl v kůži hlavního představitele. Ale bohužel tím, že divák (já) si musí vystačit s touto představivostí, film dost nudí a nenabídne nic lepšího. Zůstane mi pak jen obraz všech těch možností, které využil onen protagonista a těch dalších, co napadají mne. Konec - ten jsem opravdu nepobral. Asi jsem málo chápavý - ale co na tom, když ten film je zkrátka nezáživný. Jiný kafe je např: Den, kdy se zastavila Země, USA, 1951. ()

fefo

Skvelý námet na sci-fi, ktore vyniká hlavne atmosférou, ale ktoré už dosť poznačil zub času. Tých 30 rokov od vzniku uz predsa len znižuje jeho kvality. Chcel by som vidieť remake, s poriadnym rozpočtom a bez tej úplne zbytočnej romantickej línie. ()

gazogazo

Takovej Ten film co mi ležel na disku tak dlouho.. a nakonec nebylo proč otalet! Nečekal jsem tak v pohodě kus, spíš nejakej art/pseudo shit a ono to bylo docela snesitelny!!! ()

SMJSmoK

K tomuhle filmu sem ze začátku přistupoval trošku s obavama..."chlap, kterej se probudí na světě sám? to se nemůže povýst takovej film" sem si řikal...no, ale povedlo se, a můžu říct, že hodně dobře...pěkně natočený, hezky propracovanej "rozklad osobnosti", pěkně "v kostce" ukázaná bezmezná lidská blbost...a navíc Bruno Lawrence zahrál fakt skvěle...a konec, ten mě totálně dostal. Můžu říct, že je to jeden z nejzajímavějších zakončení filmu co sem kdy viděl...žádný velký výtky nemám, dávám 5:) ()

john.h

Atmosfera, hlavne v prvni tretine je skvela. Kdo ma rad postapo prijde si na sve. Taky film krasne ukazuje, ze mit moznost si vzit cokoliv, mit moznost bydlet kdekoliv a delat si cokoliv postrada smysl bez ostatnich lidi. ()

Ewík

Prominte lidi, ale proste nechapu ty pozitivni reakce. Ani trochu. Napady dobre, ale postavy se chovaji velmi zvlastne (vzajemne reakce, nesmyslne hadky apod.) a samotni herci jsou uplne nezajimavi. V podstate pribeh nema zadnou poradnou zapletku. A jestli nekdo rika, ze je to lepsi, nez "Ja legenda", tak to v zadnem pripade. ()

Pitryx

Tak tohle je poměrně těžké k hodnocení. Bylo to zajímavé, ale bez akce, ovšem jakou akci provádět s jedním hercem že? Bylo to bez vzruchu i napětí, takže v podstatě nuda. Ale přitom, plní to sen spousty lidí, zůstat sám na Zemi a hrát si na Boha. Pozorovat jiného, co v situaci udělá on…Hm. Mrzí mne konec filmu, ale co s tím nadělám. Za tento paskvilný závěr něco dolů, za tu nudu v ději také, myslím, že na odpad to není, tak nevím… Nechám dvě hvězdy a neřeším to. Zatím. CI 28112010 8901/9055 ()

Něrpa

Viděno před dvaceti lety a po dlouhém pátrání a hledání jsem se dočkal repete. Už o něco slabší zážitek než původní projekce, ale vryto pod kůži to bylo důkladně. ()