Náš domov

(neoficiálny názov)
  • Brazília Nosso Lar (viac)

O člověku, který umře a poznává svět jako "duše z druhého břehu". Film byl natočen podle knihy Chico Xaviera, která popisuje život jeho duchovního učitele - duše, se kterou byl Chico Xavier ve spojení. (sator)

Gildor

Já nevím, myšlenkově to bylo místy hodně hluboké, ale vcelku mi struktura Nosso Laru přišla jako kdyby si Jediové přečetli Marxův kapitál.. Po formální, vnější staránce řád Jedi, po materiální (práce, sdílení, apod.) čirý utopický komunismus. Tak nevím. 70% ()

Adramelech

O tématu posmrtného života lze libovolně fantazírovat. Pro kontrast s tímto filmem sem vkládám záznam jednoho mého snu:      V noci z 22. na 23. března 2014: Stojím ve frontě u nějaké přepážky. Přepážka je dlouhá. Klidně by za ní mohlo sedět pět úřednic, co to povídám, deset úřednic a odbavovat klienty, ale nesedí tady nikdo. Úřednice se někde flákají. Je to šlendrián. Dochází mi trpělivost.      Na přepážce leží propisovačka. Je kovová a vypadá docela luxusně. Je divné, že ji ještě nikdo neukradnul. Zaklepu propisovačkou na dřevěný pult, abych upoutal pozornost zaměstnankyň tohoto lajdáckého úřadu. Zazní to mocně, dutě a skoro strašidelně. Někteří z čekajících občanů nesouhlasně či snad úzkostně vzdychnou.      Napadne mě, že jestli přijde nějaká nerudná baba, tak by mohla vytušit, že jsem na pult zaklepal já, protože právě tohle by se od spisovatele dalo čekat. Ale co, pokud jde o úřady, jsem ostřílený bojovník a uměl bych jí vysvětlit, že je placená z daní občanů a má povinnost dodržovat pracovní dobu. Případně bych si mohl stěžovat u jejího nadřízeného, kdyby měla řeči. Také si všimnu, že ve frontě kousek přede mnou čeká ještě jeden spisovatel: Franz Kafka. Tváří se nepřítomně. Ten by propisovačkou na pult určitě neklepal. Že by tady čekal už od roku 1924?      Přijde úřednice nebo spíše zdravotní sestra středního věku a říká, že tohle si jim tady už hodně dlouho nestalo. Říká to ovšem spíš pobaveně než naštvaně. No fajn, hlavně že přišla. Vyplňujeme nějaké formuláře, je tam jen pár údajů, jde to rychle. Koukám, co to vlastně podepisuji, a hleďme: je to nástupní list do očistce.      Sedím v přijímací kanceláři se svou faciliátorkou. Je to ta krásná zrzka, která dělala faciliátorku na kurzu holotropního dýchání. „Cos na tom světě prováděl?“ směje se slečna. „Máme tady přípis z nebe: Morální profil klienta sice principiálně nevylučuje jeho přijetí, ale Bohu žel nemůžeme garantovat jeho spokojenost s našimi službami... A v pekle se zase vymluvili na nedostatek volných kapacit. Přitom přijímají tisíce klientů denně.“      Pokrčím rameny a ptám se, jak je to tady s jídlem, pitím a se sexem. Slečna říká, že strava je jenom vegetariánská, nápoje pouze nealkoholické a sex jednou týdně. Nic moc, ale co by člověk mohl čekat v očistci. Ostatně Kafkovi by to mohlo vyhovovat. Další můj dotaz zní, jak je to s kouřením. Dozvídám se, že kouření je v očistci zakázané, ale že kuřáci smějí o přestávkách chodit kouřit ven mimo areál zařízení. No jasně, další opruz! Pak následuje podrobnější výklad o fungování očistce, ale sen se nějak rozplývá. ()

Ivo

I když mě mě tyto oblasti velmi zajímají, tento film mi přišel jako naivní vyumělkovaná iritující ptákovina - vánoční příloha časopisu Strážná Věž ... Když už tímto směrem, tak potom "Jak přicházejí sny". To je jiné kafe ()

cyright

S tímto z channelingu vzešlým konstruktem světa se neztotožňuji. Přesto filmu nemohu upřít kvality formální i obsahové. S otevřenou myslí poskytuje jiný, dnes tolik potřebný úhel pohledu, který je přes veškeré mé výhrady dozajista pořád blíže skutečnosti než ichtylní materialistický pohled na svět (narození->jídlo, pití, šu*ání->smrt->prach), kterým slepě ukájíme svých pět smyslů coby osvícené opice. Navíc je to krásně natočené, nasnímané, překrásně ozvučené a upřímně srdečné. Film vypovídá o skutečných lidských hodnotách během 90 minut více, než všechny hollywoodské filmy natočené za posledních deset let. Víc takových filmů. Děkuji. ()

danny_21

Téma věčné otázky lidstva, co bude po smrti byla v Našem domově zajímavě podána. Palec nahoru za hudbu, vizuál očistce a rajského města - tady by mohl závidět lecktrerý sci-fi kousek. Ty, které toto téma fascinuje, budou si myslím potěšeni - témata lásky, neustálého duchovního růstu, sebepoznání, odříkání, disciplíny jsou tady podány formou, která neuráží ani nevnucuje. Ano, třeba nějak takto, by to mohlo být, to už záleží na síle víry každého soudruha, zkusím si pohledat knihu páne Xaviera - u mě za 70 % ()

Kxxx

Skutečně stojí za shlédnutí. Jedná se o zajímavý pohled na tzv. "paralelní svět", který následuje po každé smrti. Nebo by si to alespoň autor přál. Je tam sice mnoho nezodpovězených otázek, ačkoli během několika let pobytu v Našem domově, nám jistě budou osvětleny. A možná, že 16 zmíněných knih, které byly sepsány Chico Xavierem (které popisují život jeho duchovního učitele...) nám vše podstatné ozřejmí. Na první pohled, se zdá, že je to sektářské dílo, které nemá žádnou hlubší myšlenku (viz. např. Celestinské proroctví), ale tento film je posunut mnohem dál a bylo by skutečně hezké, kdyby to tak opravdu fungovalo, ale... já jsem (bohužel) bezvěrec, který jen tak na něco neskočí. Každopádně, na zamyšlení to je a nejedná se o plytkou snůšku halucinací. A celé je to okořeněno zdrojem informací - duchovním učitelem, že? :-) ()

ariari

prečo je týchto filmov tak málo? námet pekne spracovaný brazílskou filmovou kultúrou, kde uvoľnená dávka mystiky je bežnou súčasťou tamojšej populácie. ..to som sa divila pri pobyte, čo všetko je tam súčasťou ich života.. možno pre tú ich uvoľnenosť tam miera kriminality je ďaleko pod čiarou európskeho štandardu.. vďaka za pobavenie u nás tak na 95% ()

sibskyn

Jsem ateista, ale tohle mělo celkem pěkné vyznění. Neberu to jako propagandu nějakého náboženství, ale spíže nabádání k tomu, abychom se k sobě pěkněji chovali. ()

buchannon odpad!

Tohle dílo mi doporučil můj kamarád, protože je teď duchovní. Větší snůšku keců ve filmu jsem v životě neslyšel. Nezáleží, jestli věřím v posmrtný život, nebo ne, ale rozhodně si nenechám až příliš schematicky servírovat jakousi představu v jakémsi filmu. Fakt tohle nenatočili jehovisti? Toť vše, spánembohem. Zajímavé komentáře: sochoking, radektejkal, LEATHERFAC ()

peju

Krásnej film, astrálnímu tématu se věnuji již poměrně dlouho. Za tu dobu jsem již na spoustu věcí přišel, spoustu věcí poznal a pochopil. Nicméně tento film ukazuje krásně představu koloběhu života a každý by se měl nad tím zamyslet. Smrtí nic nekončí. Vřele doporučuji vidět a nebránit se novým myšlenkám. Jak píše Big Bear, někomu nemusí sedět ono sci-fi zpracování, což je věc názoru, mě se naopak líbilo. Dávám 5 * a doporučuji. ()

powda

Hereza striedana dalsou herezou. Preferovanie zasluznictva atd. Tak zle na mna tento film posobil az som musel niekolko krat zadriemat. Pre mna osobne proste mimo. A to studujem teologiu 3. rok ()

Pythonator

Ne každý je schopen pochopit hloubku tohoto filmu. Co je pro jednoho kravina, je pro druhého zajímavé sci-fi a pro třetího nepochybná realita putování duše. Pokud patříte do třetí kategorie, budete film milovat. Pokud mezi fanoušky inteligentní sci-fi, bude se vám líbit. Pokud je všechno kolem karmy a reinkarnace pro vás kravina, bude logicky kravinou i tento film. Jinak však velmi krásný film, kterému chybí k dokonalosti jen zdatnější filmaři a ruka schopnějšího režiséra. Doporučuji všem hledajícím jako jeden z nejzásadnějších a nejvíce říkajících filmů. ()

mmirri

Pro mě je toto něco jako studijní materiál, jak si také lidé představují žití. Taková možnost k přemýšlení je cenná, proto 3 *. Jinak se mi film nelíbil.                                                                                                                                .Myslím si, že Existence nabízí nekonečné možnosti a to je asi pro mnohé děsivé. Tak vymýšlí různé systémy, jak to s žitím určitě bude. Držme se pravidel, ať nemusíme žít svobodně. Já za sebe nevím, co je a co bude, většinou vím, co právě vědět potřebuji. Vědomé žití mi otevírá svobodu a radost, které postupně přinášejí lásku, jako základ a smysl existence. Snad kdybychom všichni došli k dokonalosti v takovém uvědomění, došli bychom k Jednotě, jako nekonečná množina šťastných existencí. Zdá se vám to jako pitomost? Mně taky, konečný Cíl se asi slovy popsat nedá :-) ()

arabrabka

Film o onom světě. Skvěle vyvážený mix přesvědčivých herců, působivého příběhu a skvělého hudebního doprovodu. Po emoční stránce není člověku dána ani malá chvíle k odpočinku. Celý film nutí již od začátku k zamyšlení nad závažnými otázkami naší existence. Počítačové triky jsou sice nepřehlédnutelné, ale ve výsledku nevadí. Pokud se totiž děj odehrává v neskutečně působícím astrálním světě, pak trikově upravené exteriéry pouze podtrhují celkovou atmosféru. Nosso Lar rozhodně není průměrné dílo a předpokládám, že se z paměti hned tak nevytratí. ()

Andilek111

Velice pěkně pojaté vysvětlení pro hledající duše a ty, co se zajímají o esoteriku. Film nám nabízí odpovědi na spoustu základních otázek jako: Existuje posmrtný život? Kam se duše člověka po smrti dostane? Existuje peklo nebo ráj? Jaké to tam je? Je to tak krásné, když kdo hledá najde... ;o) ()

starr64

Jak tak čtu komentáře neustále se divím, že nevíte. Zřejmě jste zapomněli na to jaké to tam je, zřejmě to má svůj důvod, abyste nevěděli. Film se nedá hodnotit jako umělecké dílo ale pouze jen z toho hlediska abyste věděli jaké to tam nahoře skutečně je. Film se nyní dostává čím dále více do popředí zájmu a to má svůj důvod. Podívejte se kolem sebe a do ciziny - vidíte co se děje a není to jen tak. Proto je tento film tak často propagovaný abyste věděli co vás čeká. ()

danny79

Silnejsi 2 hvezdicky davam za odvahu zpracovat docela netradicni tema. Herecky prumerne, scenar a rezie jsou velmi slabe, vizualni stranka kycovita, dialogy hloupe. Postavy nepresvedcive, co neni receno, se z filmu neda vycitit. Chybi tomu jakakoliv atmosfera, emoce.Reziserovi se vubec nepodarilo zachytit progres hlavniho hrdiny, jeho uvedomeni si zhoubneho vlivu negativnich emoci. Koncept nebe a chovani jeho osazenstva pusobi velmi "nezdravim" dojmem. Napad je zajimavy a dal by se z neho natocit zajimavy film, to ale Nosso Lar v zadnem pripade neni. ()

io.

Hodně náboženská symbolika ve filmu ubírá celé myšlence na důvěryhodnosti. Ztvárněný očistec byl sice "hustej" ale se skutečností nemá nic společného. Je to průměrně hezký film, ovšem rozhodně bych si na základě toho neutvářel nějakou představu, že tak nějak to je. Jak a proč to mezi životy funguje tady určitě rozebírat nebudu, na to si musí každý přijít sám, protože jinak se jedná pouze o víru a víra je pro ty, co nevědí. Ti, kteří vědí nepotřebují věřit. ()

rejzak

Film, který je třeba více vnímat, než poslouchat, co kdo říká. Stejně jako hlavní hrdina, tak i divák se postupně vyvíjí a přechází z jedné na druhou stranu, protože všechno má svůj čas a k pochopení toho, co všechno se ve filmu děje se přichází postupně. Kéž by se sprituálních filmů točilo více. ()