Násilnícky kriminálnik Addison (Eric Bana) a jeho sestra Liza (Olivia Wildeová) sú na úteku z kasína, ktoré práve vylúpili. Cestou do Kanady im pred auto skočí jeleň a havarujú. Šofér Theo (Dennis Lafond) zomrie a o život príde aj policajt, ktorý dorazil k autonehode ako prvý a chcel im pomôcť. Súrodenci si ulúpené peniaze rozdelia a rozídu sa aj ich cesty. V krutých mrazivých podmienkach sa každý z nich musí dostať ku kanadským hraniciam celkom sám. Zranený Addison ide lesom, zanecháva krvavú stopu a snaží sa zmiasť svojich prenasledovateľov. Premrznutú Lizu stojacu pri vozovke zoberie do auta bývalý boxer Jay Mills (Charlie Hunnam), ktorý cestuje k rodičom na sviatok Vďakyvzdania a pozve ju na večernú rodinnú oslavu. Po príchode do odľahlého domu Millsovcov na samote však príde šok. Je tam už Addison, ktorý prepadol Jayovu matku June (Sissy Spaceková) a vzal ju ako rukojemníčku. Keďže Jayov otec Chet Mills (Kris Kristofferson) je bývalý šerif a sestra Hanna (Kate Mara) policajtka, stretnutie zločinných súrodencov s dome strážcov zákona bude viac než búrlivé a rodinnú oslavu posunie ďaleko za hranice únosnosti. Komu zo súrodencov na úteku a komu z rodiny Millsovcov sa tento desivý a krutý sviatočný večer podarí prežiť? (TV JOJ)

Ruslan

Rozjezd filmu byl parádní , byl jsem natěšen co se bude odehrávat dál , ale až do chvíle, kdy se na scéně objevil boxer. S ním šel celý film někam do hnoje a třetina filmu se rázem proměnila v divnou romanci , které jsem nebyl ochoten věřit. Tento film má prostě 2 tváře jednu napínavou a akční s Ericem Banou a druhou nehorázně trapnou postelovou romanci s boxírkem a Olivii Wilde. Konec se mi tam nějak nehodil + naprosto divná poslední scéna totálně mimo. 3 hvězdy za useknutý prst , zasněženou krajinu a povedenou první půlku filmu. 60% ()

fabregas1

V promrzlém kriminálním thrilleru uvidíme hodně sněhu...................:)................a budeme se moci spolehnout na kvalitní herecké obsazení. Chladnokrevný je surový a nekompromisní film, kterému rozhodně neschází tempo. A i když je to stokrát viděný thriller tak mu dávám palec hore. ()

Pythonator

Vynikající obsazení s rajcovní Olivou je to nejlepší, co může film nabídnout. Dusná atmosféra na konci nebyla ani zdaleka tak dusná, jak by ji dokázal vydusit třeba takový Tarantino. ()

GhostWriter

Dnes už asi koniec sveta nebude. Je večer, predvianočný čas, vonku mrzne, deti spia a ja mám dovolenku. Tak čo s načatým večerom? Treba film? Áno, tento a musím konštatovať, že to bola dobrá voľba. Tento film je výborný jednoduchým príbehom, prostredím, atmosférou, tak sú výborní všetci herci, čo v ňom hrajú. Proste moja krvná skupina, ktorá ešte viac kontrastuje so snehovou kulisou. Režisér vynikajúco zvládol úlohu, zbytočne netlačí na akčnú pílu a v 90-tich minútach príjemne vykreslil dramatickú stránku všetkých postáv. Dej neškrípe, film odsýpa a Eric Bana ako charizmatický zločinec s malinkým kúskom citu, si vás skoro získa a vy sa musíte začať premáhať aby ste mu v určitých momentoch nezačali zobať z ruky. Pre mňa prekvapivo dobrý film a príjemne strávený večer. ()

hujerita

Režisér mohol z toho vytrieskať podstatne viac, kopec známych hercov a film zostal úplne obyčajný.O nejakom napätí nemôže byť ani reč a keď to začne byť ako tak zaujímavé, tak to skončí.Sklamal ma tento film, ale čo už, nemôže byť každý deň posvícení. ()

Edwin44

Wow. Takové rozporuplné pocity už jsem z filmu neměl dlouho. Začátek velice slibný, prostředek naopak mě neskutečně nudil, hlavně Olivia se vztahem k boxerovi z Pekingu (lol?). Závěr však byl naprosto nečekanej a pro mě to naprosto skvěle dramatickej. Souhlasím s tím, že je to dost nedoceněný film pro mě za 4* ()

Regig

Škoda, kdyby se to líp pojalo, tak by to mohl docela být skvělí trhák. Ale ta nereálnost co v tomto snímku byla, mě dohnala ohodnotit tento film dosti kriticky. ŠKODA ()

JerryPilsen

Brilantně natočený scénář,kde nebyla jediná zbytečná scéna.Dobře vybraní herci skvěle zapadli do konceptu a jediné co bych vytknul je tušený konec a malá dávka napětí. ()

Anubiska

Jedna hvězda za Charlieho a ta druhá za Erica,čistě z estetických důvodů,neb se na ně dobře kouká. A to je asi tak vše.co mi 2 hoďky po projekci zůstalo v paměti. ()

koukalek

Takhle nějak si představuju dobrodružný film : jednoduchý děj,stopáž tak akorát,výborní herci,zajímavé prostředí a emotivní konec... ! ()

redsox69

Mám rád filmy, ktoré sa odohrávajú v zime, v snehu, v lese. A mám rád aj Erica Banu. Obe tieto veci som dostal. Problém je, že okrem toho som dostal aj niečo, čo som vôbec nechcel: Oliviu Wilde, ktorá vôbec nevie hrať. Dlhé obkecávanie úplne všetkého, čo sa vo filme deje a to skoro od všetkých postáv. Charlieho Hunnama, ktorý sa tvári rovnako pri všetkých emóciách. A na záver dlhodobé, potláčané traumy z detstva, ktoré sa vyriešia v priebehu jedného dňa - samozrejme toho najsprávnejšieho sviatku, Vďakyvzdania. ()

mpet

Popravdě řečeno jsem se na to mrknul jen kvůli Olivii Wild a také kvůli Kate Mara. No nakonec jsem byl docela příjemně překvapen a hodnotím Deadfall jako lepší průměr. Herci to solidně zvládli, děj nebyl také zlý a prostředí bylo velmi dobře zvolené. Ale bohužel to má spoustu hluchých míst a také se tam objevuje spousta dějových linií, které nejsou pro hlavní děj nijak důležité a spíš ho trhají na kusy. Tyto chyby jsou bohužel dosti velké a hodně znehodnocují tento film. ()