Laibach: The Videos

(video kompilácia)
všetky plagáty
Hudobný
Slovinsko, 2004, 100 min

Průřezová DVD kolekce videoklipů legendárního slovinského uměleckého projektu Laibach.

Tracklist: 01. Država
06. Wirtschaft Ist Tot
07. Final Countdown
08. In The Army Now
09. War
10. Alle Gegen Alle (live)
11. God is Gos
12. Tanz Mit Laibach
13. Dast Spiel Ist Aus
14. A Film About WAT (J.Connor)

MM_Ramone

Bravúrne vyskladaná kolekcia dvanástich videoklipov slovinskej industrial experimentálnej hudobno-umeleckej formácie Laibach dozaista poteší všetkých fanúšikov ich tvorby. Ja som sa tetelil blahom a celé si to vychutnal v duchu nostalgie a slovanskej kultúrnej hrdosti. DVD titul "Laibach: The Videos" mi urobil nesmiermu radosť, pohladil ma po duši. Znova vo mne rozdúchal tlejúcí plameň Neue Slowenische Kunst (NSK). ***** ()

SeanLSD

Kultúrno-spoločenská subverzia par excellance, ktorá neustrnula vo svojom východisku a naďalej provokuje ďalšie systémy, ideológie, režimy a ich propagandy. A to je presne to, čo umenie má robiť. ()

Eisenmann

Laibach je kapela, která jako jedna z mála v historii založila něco jako vlastní umělecký sloh. NSK je dnes známé po celém světě a kromě hudby a filmu se uplatňuje také v kresbách, malbách, grafikách a užitém umění. Jedná se o zcela výjimečný projekt. Videa, která tato mimořádná kapela vypustila před oči diváků, jsou nabitá uměleckým potenciálem, spoustou ironie a sympaticky těžkopádným humorem. Ovšem za každým dobrým vtipem je třeba hledat velikou pravdu. Pro tohle všechno nelze jinak, než hodnotit pěti hvězdami. ()