Podfukári

• Česko Podfukáři (viac)
Mysteriózny / Krimi / Thriller
USA / Francúzsko, 2013, 116 min (Special Edition: 125 min)

Takto nejako by to vyzeralo, keby Dannyho jedenástka vedela kúzliť. Práve v ich elegantnom štýle totiž pracujú Podfukári - tím špičkových iluzionistov, ktorý v rámci svojich efektných kúzelníckych show predvádzajú ešte efektnejšie bankové lúpeže zamerané proti skorumpovaným finančníkom. Po veľkolepom vybielení prvej banky doslova v priamom prenose vstupuje na scénu FBI a začína napínavá a zábavná hra na mačku a myš. Lenže aby sa z myši stala mačka, prizve si FBI na pomoc experta, bývalého iluzionistu, ktorý má za úlohu nájsť odpovede na otázku: ide im o peniaze, najslávnejšie kúzlo alebo niečo celkom iné? A ako to, dočerta, vlastne robia?! (TV Markíza)

jarmil8

S digitálním triky se to pěkně kouzlí. Z havní čtyřky se velmi rychle stane nesympatická partička přechytračelých podvodníků, které vede Jesse Eisengerg, kandidát na nejotravnějšího herce vůbec. Ostatní postavy jen povinně valí bulvy. ()

Cernunnos

Celkom inteligentne podané, miestami možno až prehnane. Dej a niektoré scény mohli byť podané reálnejšie, avšak celkový dojem z filmu bol podľa mňa dosť dobrý, momenty prekvapenia boli viaceré. Snažil som sa predvídať a hádať kto za tým všetkým stojí, ale nakoniec som bol ajtak zaskočený, čo hodnotím vždy pozitívne. ()

mirodevil

Do háje, že banda scénaristů byla zřejmě na tripu a kajsi v kanclu onananovala s tužkou kouzelníka Pokustóna. Nesmyslné čáry máry a tupý smysluneplný záměr čtverky Pottrů a ještě debilnější finish, zcela kompenzuje nadupaná jízda , u které jsem se nenudil ani minutu a trapně povídám, že jsem těšil na další a další jejich rádoby kouzla...Klidně kouknu ještě jednou. Stojí to za to:)) 80% ()

tuctovychlap

veru, abrakadabra. pochutil som si. 95 %. tých ostatných 5 percent dávam susede, pretože romantický šmajchel-end ma rozladil (ešte dobre, že --spoiler-- si magFBIcian peniaze nenechal, takže slečna Interpolová nemala problém s dilemou "zatknúť zlodeja/nezatknúť robka húda"). ()

NeverEver

Dobre jsem se skoro 2 hodiny bavila. Neodhadla jsem "kdo za tim vsim je", ani kdo je vlastne primarni cil. Takze naprosta spokojenost. Konecne nejaky film, ktery neni urcen jen pro blbce a i myslicimu a zkusenemu divakovi poskytne dostatecne nepredvidatelnou a inteligentni podivanou. Nema smyl tady rozebirat opravnenost pohnutek, nebo hloubku vykresleni postav. Tohle je "na pohodu". Kdo chce hluboke umeni at si pusti Vojnu a Mir. Moje celkova spokojenost s filmem (konecne neco, co jsem v ramci novinek 2013 dokoukala do konce a navic se zajmem a s chuti:) byla ve finale trosku degradovana, kdyz jsem si uvedomila, ze 1/ ve filmu nebylo tolik humoru/hlasek jak by se dalo cekat a 2/ ted kdyz uz znam zapletku, pustim si film jeste nekdy? (kdyz tam prave chybi ty hlasky a mozna i druha dejova rovina, krome samotne zapletky). No, nevim zda si film pustim nebo ne, to ostatne ukaze cas. Davam 4*, protoze ten zazitek vcera stal za to. ()

kaller

Setkání s kouzelnickou magií, která velice brzy přeroste v ryze pohádkové vyprávění. Ať už ke škodě, či naopak ku prospěchu věci. Záleží prostě na úhlu pohledu - zdali se necháte bezstarostně okouzlit (a pak si to užijete), nebo film chcete vnímat bez iluzí (pak se naopak může dostavit lehké zklamání:) ()

sitmin odpad!

Zoufale zhovadilá slátanina bez sebemenšího smyslu. Pokud se nám scénáristé tohoto bezmezného kokotství snaží namluvit, že je to skutečné a že se to v tomto světě může stát, pak potvrzují moje podezření, že jim je buď 7 let a nebo jsou retardovaní (nebo obojí dohromady). Naprosto samoúčelné scény beze smyslu střídají absurdní triky ze světa Harryho Pottera, naprosto neoriginální dialogy a motivy, které jste již viděli 100x ve všech možných hovadinách napříč žánry. Jako třešnička na dortu pro mně figuruje Jesse Eisenberg - malý sráč bez špetky talentu se vám pokouší vnucovat svoji suverenitu, kterou mu nemůže uvěřit ani ono 7mi leté dítě. Po sledování jsem měl chuť si nachcat do očí. Vyvarujte se tomuto paskvilu a nevěřte hodnocení (hodnotily 7mi leté děti). ()

Allein4

What the ....? Ok, ten malý velký twist na konci byl opravdu velkým překvapením, to jsem vážně nečekal. Celé to bylo naprosto skvělé a nemám k tomu moc výtek. Celé to vyšperkovalo úžasné herecké obsazení, každému z nich ta role seděla báječně. ()

h.madlenka

Ten pocit na konci jsem zažila naposledy u Inception. Budete si přát, aby to bylo opravdové a aby Four Horsemen měli show ve vašem městě... pokud možno hned. Největší překvapení roku! ()

hitman957

Najlepši film aky som videl za poslednu dobu..a to som pozeral aj filmy ako Gatsby - 0% , Man of Steel - 0% ... odporučam pozrieť...je to niečo ako kombinácia Italian Job a Sorcerers Apprentice...i guess :) ()

Faldicek

Tak tohle se fakt povedlo, divák jen zírá a honí se za pravdou a když si už konečně myslí že ji má... omyl. Film dokáže opravdu naplno zaujmout po celou jeho délku a že nebylo vyřčeno proč se tak děje? Ale bylo, nebo jsem se asi koukal na jiný film. Každopádně těším se na pokračování. PS: Kvůli Mélanie Laurent a její angličtině s francouzským akcentem se opravdu vyplatí film sledovat v originálním znění, o její vizuální stránce se snad ani netřeba zmiňovat :-) ()

snupko13

Osobne mám rád veľké klbká zamotaného deja, ktorý sa dá sledovať a rozmotávať až do uspokojivého, zadosťučinujucého konca, bez pomoci rôznych priúčiek, zavádzajúcich podozrení a okamihov v scenári, kde ich načapete na fušerine alebo si poviete, "Haló, teraz, toto predsa vôbec nedáva zmysel." Pretože potom, od tohto okamihu prestanete celému filmu veriť a jediné, čo vám podvihne kútiky úst je nejaká vyzlečená kočka, no celkovo je vám "všehohovšudy u prdele" či dobro alebo kto vlastne zvíťazí. Našťastie, toto vážení, nie je tento prípad a veľmi rád si Now You See Me niekedy pozriem znova. ()

Homosapiens

Snímek "Podfukáři" na mě zapůsobil velice kladně, předně bych zdůraznil herecké výkony, které staví na pevném základu. Po zhlédnutí filmů z letošního roku, tento patří mezi ty nejlepší a tudíž i přiklonění se ke čtyřem hvězdičkám. Rozhodně to není film, který si už nepustím, budu ho chtít vidět min. ještě dvakrát a to stojí za udělení čtyř hvězd. Zanechává ve mě pozitivní dojmy a nelze ho prozatím vypustit z hlavy. Neurazí a ani diváka nepodvede. Naopak, tady za to stálo vysolit nějaký ten peníz v kině. Prima podívaná! 85% ()

Koreangirl

Tak tenhle film jsem si parádně užila. Už od začátku mi vrtalo hlavou jak udělali určité triky. No a největší joke je odhalení pátého jezdce. Kdo by ho čekal u FBI? No asi nikdo. Skvělý efekty a napnutá jsem byla až do konce. ()

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

30.04.2020

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že chystá třetí Podfukáře. Spolu s tím dostane série taky čerstvou krev v podobě scenáristy Erica Warrena Singera (Špinavý trik, Top Gun: Maverick). Ten prý… (viac)

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Kdo bude režírovat Rychle a zběsile 8? Máma Vina Diesela chce za kamerou svého synáčka, sám Diesel navrhuje návrat ke kořenům s Robem Cohenem (Rychle a zběsile). Studio Universal ale situaci vidí… (viac)

Radcliffe u FBI

Radcliffe u FBI

01.08.2015

Představitel Harryho Pottera neusíná na vavřínech. Zatímco si řada herců z kouzelnické ságy stále užívá dovolenou, Daniel Radcliffe víceméně jen přebíhá mezi natáčecími placi. Ještě letos ho uvidíme… (viac)

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

02.10.2014

Jedním z nejpřekvapivějších hitů posledních let byli Podfukáři, kriminálka o čtveřici jevištních kouzelníků, kteří se dali na dráhu zločinu. Film vydělal tučných 350 milionů dolarů, což mu zaručilo… (viac)