Na krok od neba

• Česko Na krok od nebe (viac)
Krimi / Komédia / Mysteriózny / Thriller
Taliansko, (2011–2023), 109 h 27 min (Minutáž: 50–121 min)

Terence Hill, Enrico Ianniello, Gianmarco Pozzoli, Francesco Salvi, Daniele Liotti, Katsiaryna Shulha, Katia Ricciarelli, Francesco Castiglione (viac)

Do horského mestečka prichádza z Neapola nový oblastný komisár polície Vincenzo. Nenávidí vidiek a všetkým to hneď dáva najavo. Trápi ho najmä Pietro, šéf lesnej stráže, ktorý má v meste veľkú autoritu a obyvatelia sú zvyknutí s každým problémom chodiť za ním. Vincenzo sa snaží získať si rešpekt a obhájiť svoje právomoci, ale veľmi sa mu nedarí. Hneď po príchode na policajnú stanicu musí riešiť prípad mŕtveho dievčaťa, ktoré našli ležať pod skalou. Vincenzo je presvedčený, že sa stalo obeťou vlka, ale skúsený Pietro vie, že vlk na človeka len tak nezaútočí a navyše si na mieste činu všimol aj ľudské stopy. Vincenzo si neželá, aby Pietro zasahoval do vyšetrovanie, ale realita ho donúti, aby sa podvolil.
Pietro, veliteľ lesnej stráže, skrýva strašné tajomstvo. Skúsený horolezec sa bezmocne prizeral tragickému pádu svojej manželky zo skaly, na ktorú spoločne liezli. Jeho život už nebol ako predtým ,tak sa rozhodol odísť do horskej dediny San Candido, dúfajúc že tu nájde kľud a mier pre svoje utrápené srdce. Stal sa jedinou lokálnou autoritou a domáci na neho hľadia s rešpektom ako na policajného dôstojníka. Do dedinky ale prichádza nový šéf policajnej stanice, Vincenzo. On a Pietro sú ako deň a noc. Jeden pochádza z rušného veľkomesta a nenávidí to tu, a druhý je úplný opak. Nakoniec si ale Vincenzo toto miesto obľúbi aj vďaka Silvii, miestnej veterinárke, do ktorej sa zaľúbi. Spoločnými silami sa snažia vyšetriť rôzne záhadné prípady. (oficiálny text distribútora)

ariari

po zhliadnutí asi tak 1,5 dielu možno natuplé, ale kvôli naprostej oddychovosti a terence hillovi prihodím dve :-) aby sa vyrovnalo všeobecné skóre ()

Nugat

Nejdřív mi to přišlo jako totální romantická blbost (typu Doktor z hor), ale dostal mě Terence a prostředí, příroda. ()

Skylwalker42

Terence není bohužel talentovaný herec. Jen nahazuje hezký bělící úsměv a kráčí jak robot. Když byl ještě ve dvojce se Spencerem, tak mě bavil. Občas jeho solíčko (Podivné dědictví). Zde? Nic. Dvě hvězdy za nádhernou alpskou přírodu! ()

babuška

na krok od prdele, hhílek s totání zklamaní, botox pernament úsměv, nevidoucí která všude dojde a všichni jí vozí domů, slaboduchost  sdíleného scénaře, jen ta příroda na to kouká a ta jediná je krásná ()

Lur

Seriál mě chytil... Nádherné prostředí.Chata Pietra je můj snový ideál...:-) Sympatičtí herci, na které se hezky dívá. Elegantní koník.Terencovi role sedla...a klobouk dolů v jaké je fyzické kondičce v tomhle věku.Vincenzo (Enrico Ianniello) funguje jako vtipný protipól vážného a ideálního Pietra :-) A k tomu krimi zápletka v každém díle - co víc si na pohodové večery přát..:-) Jo..a hodně vtipná mi přijde i skrytě neskrytá reklama na místní jablka s modrou značkou...:-D ()

milos.bradik

Pro mne zcela nekoukatelné, Terence Hill jenom dělá obličeje a jako herec je nemožný a děj, ve kterém se objevují nevysvětlené mystické jevy, to je trochu moc. ()

kukadlo123

Nádherné prostredí delá dvě hvězdy. Terence Hill jako velitel lesní stráže další dvě. Posledná hvězda za příběhy, Vincenza a Huberta, a dúležitou svižnost. Závěr třetí série jen se slovem Velkolepé! a větou: Jak začal tak skončil. Čest Mariovi Girottimu ve 70-80 letech natáčet seriál a ješte takovýhle! Bohužel všechno musí jednou skončit. Po nástupe Francesca ve čtyřce jsou zase 2 hvězdy za Dolomity a jedna za vše ostatní. A co pětka: Jedna katastrofa: v hodnocení zústavají Dolomity za 1,75 hvězdy a 0,25 za vše v okolí. Jedna jde fuč kvůli dvojčastí-teda nikdo se nikam nežene. Celkové hodnocení jen pro info patří 1-3 sérii. 4-5 že ledva si zaslouží vlastní, nétož celkové hodnocení. Rád ale velmi rád si hodím opáčko s Hillom po 4 letech. Vtedy v slovenském dabingu, teď v českém ( lepší je slovenskej). No to bylo více-méňe hodnocení a rozpis. Ináč velmi dobrej seriál. Až na série bez Hilla. Ten tomu dával takovej šmrnc. ()

Jacq30X

Oproti české seriálové tvorbě je toto skvost! První 3 série s Terencem neboli Pietrem jsou uplně jiné než s Danielem neboli Francescem od 4 série do 6. A zakončené v poslední serií s Giusy alias Manuelou postupně ukončující celý děj serie. Komedie přechází v drama atd. Nechápu jak může tento seriál jít v odpoledních hodinách a ne večer, kde jedou samý český seriálový sr.... 🫣  a retro komunistický hov....  Un passo dal cielo je smázne o tři déky koně! Vincenzo, Huber, Roccia, Francesco a mnoho dalších postav je srdcová záležitost všech co milují a zanají trochu italskou náturu a Itálii.  Nedá se to vysvětlit, ale je to jako zamilovat se. Fakta: Je to jeden z nejúspěšnějších televizních seriálů v historii italské televize. Od roku 2011 je vysílán na Rai 1 a každý týden dosahuje více než 7,7 milionů diváků. Un Passo dal Cielo 7 stoupá na 22,4 % a poráží Italský pohár! Drama vysílané na Rai Uno ve čtvrtek 27. dubna, Un passo dal cielo 7, přilákalo 4 061 000 diváků , což odpovídá podílu 22,4 % . Semifinále Coppa Italia Fiorentina-Cremonese na Canale5 přilákalo k videu 3 085 000 diváků s podílem 15,4 %. ()