Na krok od neba

• Česko Na krok od nebe (viac)
Krimi / Komédia / Mysteriózny / Thriller
Taliansko, (2011–2023), 109 h 27 min (Minutáž: 50–121 min)

Terence Hill, Enrico Ianniello, Gianmarco Pozzoli, Francesco Salvi, Daniele Liotti, Katsiaryna Shulha, Katia Ricciarelli, Francesco Castiglione (viac)

Do horského mestečka prichádza z Neapola nový oblastný komisár polície Vincenzo. Nenávidí vidiek a všetkým to hneď dáva najavo. Trápi ho najmä Pietro, šéf lesnej stráže, ktorý má v meste veľkú autoritu a obyvatelia sú zvyknutí s každým problémom chodiť za ním. Vincenzo sa snaží získať si rešpekt a obhájiť svoje právomoci, ale veľmi sa mu nedarí. Hneď po príchode na policajnú stanicu musí riešiť prípad mŕtveho dievčaťa, ktoré našli ležať pod skalou. Vincenzo je presvedčený, že sa stalo obeťou vlka, ale skúsený Pietro vie, že vlk na človeka len tak nezaútočí a navyše si na mieste činu všimol aj ľudské stopy. Vincenzo si neželá, aby Pietro zasahoval do vyšetrovanie, ale realita ho donúti, aby sa podvolil.
Pietro, veliteľ lesnej stráže, skrýva strašné tajomstvo. Skúsený horolezec sa bezmocne prizeral tragickému pádu svojej manželky zo skaly, na ktorú spoločne liezli. Jeho život už nebol ako predtým ,tak sa rozhodol odísť do horskej dediny San Candido, dúfajúc že tu nájde kľud a mier pre svoje utrápené srdce. Stal sa jedinou lokálnou autoritou a domáci na neho hľadia s rešpektom ako na policajného dôstojníka. Do dedinky ale prichádza nový šéf policajnej stanice, Vincenzo. On a Pietro sú ako deň a noc. Jeden pochádza z rušného veľkomesta a nenávidí to tu, a druhý je úplný opak. Nakoniec si ale Vincenzo toto miesto obľúbi aj vďaka Silvii, miestnej veterinárke, do ktorej sa zaľúbi. Spoločnými silami sa snažia vyšetriť rôzne záhadné prípady. (oficiálny text distribútora)

Brouk

Asi takhle..... Herecké výkony? Nic moc, spíš nic.... Prostředí? Paráda... Scénář? Nahoru a dolu..... A čert vem nějaký rozbor.... Těžko uvěřit, že se mi tenhle kýč dostal pod kůži, ale je to tak, mám ho opravdu rád :-D ()

sportovec

KROKY jsou seriálem,  který je smíšeninou několika autorských stylů a hereckým obsazením spíše druhé a třetí kategorie. Výchozí poetika je inspirována tvorbou pro děti a mládež, ale také se poměrně často propadá i do mýdlové opery. Vše ale povyšuje krajinné alpské zarámování, městečko Innichen, jízdy na koních touto krajinou a poměrně věrné zobrazení specifik i kulturních zvláštností tohoto kraje před východotyrolským okresním městem Lienz na rakouské straně hranice. Svou váhu mají i literární citace na závěr většiny epizod. Vcelku o příjemnou odpočinkovou podívanou, která viditelně převyšuje seriál DOKTOR Z HOR. ()

MM_Ramone

Vo veku sedemdesiat dva rokov začal taliansky herec Terence Hill (Mario Girotti) točiť kriminálny televízny seriál "Na krok od neba". Stvárnil Pietra, šerifa lesnej stráže. Objavil sa ako jedna z hlavných postáv v štyridsiatich epizódach. Bolo to počas rokov 2011 až 2015. Musím uznať, že i v pokročilom veku je to stále charizmatický chlapík. Sympaťák. No a druhú hviezdičku tomuto titulu prihodím za tie nádherné lokácie talianských Álp, v ktorých sa tento seriál odohráva. "Un passo dal Cielo" ** ()

Aky

Hlouipoučké příběhy hrané herci, z nichž nejslabší je Terence Hill. Nejpovedenější na celém seriálu jsou Alpy. ()

slunicko2

Telenovela s kriminální příchutí. 1)  Na jedné straně seriál nabízí primitivní scénář, málo vynalézavé průhledné zápletky šité všechny podle jednotného mustru, naivní až hloupý děj, prostě červenou knihovnu._____ 2)  Na druhé straně je tu nádherná alpská příroda, interiéry a exteriéry některých stavení a celková pohoda, kterou nezničí ani ti bad boys, kteří opravňují existenci policie i lesní policie v místě._____ 3)  Pravděpodobně hlavní tahák telenovely, 72letý Terence Hill (velitel Lesní policie Pietro), předvádí záviděníhodnou fyzickou kondici. Ovšem jeho prkenné herectví zde vyniká více, než kde jinde. Holt mu chybí mladistvý klukovský vzhled, štíhlounká postava (i když i teď je v dobré formě) a Bud Spencer._____ 4)  Dále hrají: 41letý sympaťák Enrico Ianniello (policejní komisař Vincenzo), 40letý Gianmarco Pozzoli (policista Huber) a za mladé kluky je tu pěkný 23letý Gabriele Rossi (Pietrův synovec Giorgio)._____ 5)  Věk protagonistů uvádím k první řadě, tj. 2011. 6)  San Candido (německy Innichen), kde se seriál odehrává, je třitisícové městečko v provincii Jižní Tyrolsko (nebo také Tridentsko - Horní Adiže) na italsko-rakouské hranici zhruba 80 km severovýchodně od Bolzana. Italové jej získali v roce 1919 jako válečnou kořist bez ohledu na převládající rakouské obyvatelstvo. I dnes mluví italsky jen asi 15 % obyvatel Horní Adiže._____ 7)  Píši po zhlédnutí první řady._____ 8)  5.12.2021 - Po 2. a 3. řadě mi nezbývá, než konstatovat, že navzdory slibnému začátku seriál klesl na úroveň naší Ordinace. Hloupé dialogy, absurdně pitomé chování postav a celkový vývoj děje míří nezadržitelně někam do odpadu. S ohledem na dojem ze začátku pouze odebírám jednu hvězdičku a přestávám dílo nadále sledovat. ()

Skuby47

Tento seriál jsem začala sledovat až od závěru čtvrté řady a kompletné shlédla  následnou pátou řadu. Své pocity shrnu takto : Kouzelná krajina, krásní koně, sympatičtí herci a příjemné romantické příběhy. Doufám, že ho budou opakovat a tak uvidím i začátek s Terencem Hillem. ()

kolemjdouc

Jednoduchý děj,příjemní herci,nádherné prostředí.Italové zabrnkali řádně na moje city.Vynikající slovenský dabing,citlivá kamera.....Seriál má 82 dílů- tohle píšu (22.9) když už pomalu končí.Uf!Druhá půlka je naprostá katastrofa.Děj chaotický.Sem tam nějaká zajímavá vtipná vsuvka .Tak už se dívám ze setrvačnosti co s tím tvůrci udělali, aby tu hrůzu ukončili. ()

vaviva

Počáteční tak dvě série , kde hraje Terence Hill, byly docela fajn ,ale nedivím se , že  po 3 serii odešel, už ta byla strašná nastavovaná kaše, a ty další pak, ty  už nestojí ani za hvězdu. ()

Rathalos

Na krok od neba je moja srdcovka,uzasne nadherne prostredie a priroda,velmi sympaticki herci,nadherny soundtrack,krasne vyroky znamych osobnosti a pribehy zo zivota,ktore vas donutia rozmyslat,perfektny serial,ktory som si nenechal ani jeden vysielaci den ujst...:-) ()

chrispe

Viděla jsem pár dílů ze třetí série a je to taková moc příjemná oddechovka se sympatickým komisařem a lidmi okolo něj. Plus je krásný prostředí. Škoda, že jsem to v tv nechytla od první série. Přirovnala bych to třeba k Doktoru Martinovi šmrncnutému latinskou telenovelou. // 19.11.2021 Snižuju hodnocení, protože od chvíle, kdy jsem hodnocení napsala mi přijde, že už je to jen ta telenovela. A já přeci jen radši "Martina" :D Ten závěr třetí řady byl... byl. ()

kluzo

První 3 série byly lepší. Kriminální vyšetřování bylo prvořadé a vztahy byly upozaděny. 4. a 5. už je spíše telenovela a vztazích než kriminálka. ()

subic

Exteriéry excelentní, ale... problém tohohle seriálu je sám Terence Hill, který už tu měl v první sérii 72 let a obávám se, že seriál je určený pro +- jeho vrstevníky. ()

Mamlas

Na ten věk vypadá a působí TH dost dobře. Jinak je to takový pestrobarevný limonádový kýč ala Doktor z hor s drobnými kriminálními zápletkami a špetkou humoru, kdy se musí divák pousmát nad nějakou scénkou poté, co si uvědomí, jak moc je to velká blbost. Velice nenáročná záležitost vhodná pro nenáročného diváka jako pozadí k vaření, věšení prádla... Za možnost si znovu zažít TH dávám 10%, za zbytek pak 1%. Jo a ten produkt placement jakýchsi místních produktů a značek, to bylo brutální. (11%) ()

ostravak30

Základním stavebním prvkem je pochopitelně nádherná příroda, hory a čistoskvoucí jezero. Z překrásných záběrůl seriál těží a staví na nich. Jenže to je jen půlka toho důležitého. Zpočátku mě lákal kdo jiný než Terence Hill. Ten se bohužel posléze ztratí a už o něm není zmínka. Možná alespoň v závěrečném díle by stálo za to, aby podstoupil nějakou formu rozlučky. Tak je to ale s většinou postav z prvních sérií. Postupně zmizí. V nových sériích se objevují nové, které postupně také mizí, leckdy ani není řečeno kam a proč. Vůbec největší problém ale vidím v celé dramaturgii. Jednotlivé postavy se neustále motají v kruhu totožných problémů a starostí a skoro to vypadá, že scénáristi neumí vymyslet nic nového. Vincenzovi pořád nevycházejí vztahy a to dokonce tak moc, že v jednu chvíli se ze seriálu stává fraška a komedie, ale divák už ani nemůže být zaskočen, nový prvek se zkrátka neobjevuje. A to se týká i dalších postav. Když zmizí Francesco Neri s nadpřirozenými schopnostmi...ejhle...objevuje se následně nová postava a světe div se,,,disponuje totožnými možnostmi náhledu do minulosti. Motání se v kruhu a v různých obměnách vymýšlení tohotéž je vcelku nuda a nic zajímavého. Z části za to jistě může fakt, že mnozí režiséři nebo scénáristi na seriálu začínali. Dokonce i Enrico Ianniello si zarežíruje. Kdo byl zkrátka po ruce, měl čas a chuť, tak si nějaký ten scénář napsal a zrežíroval... Navíc se pak díly stanou filmovými se svou novou stopáží, na Čt rozdělenými vždy na dvě části, přičemž každou sérií se táhne jako nit něco, co všechny zdánlivě nenápadně spojuje. Komickou stopu zajišťuje hlavně Huber a ten mě jako postava snad jediný bavil, protože i přes svou výstřednost žil normální život a přesto působil zajímavě. Co se vizuální stránky týče, je seriál jasně na pět hvězd. Z pohledu té dramaturgické je to ovšem pouze na dvě. ()